IMT

Pozdav svima.... :osmeh: Treba mi pomoc oko izbora traktora,inace ja sam do skoro imao belarusa pa sam sada odlucio da kupim IMT. Dvoumim se izmedju 539 i 542,Fergusoni su sada dosta na ceni,a za te pare mogu da kupim odlican 542.inace mislim na 542 iz 83,84... god stari tip. ja ukupno imam 20 ari zemlje ( smesno) i pokosim nekih 2hektaara roto kosom 4 diska. e sada ne znam,npr u okretanju u oranju da li je laksi od 539,da li isti prikljuci mogu da idu i na 542,koja je razlika u potrosnji... Hvala svima unapred.... :ppozdrav:

Verovatno mudar izbor. Potrosnja je tu negde a cena bas razlicita. Priključci mogu isti nije 542 bas mnogo jači.
 
Sto se tice dileme 539 ili 542 po meni vise prednosti ima 542: menjac ima veci izbor brzina, hidraulik ima vecu podiznu moc, prednji trap je masivniji, tezina traktora je nesto veca pa je manje proklizavanje. Pozeljno je da traktor ima hidraulicni volan, tada je rad sa njim pravo uzivanje a i okretnost je poboljsana. Kod starog ili novog tipa razlika je uglavnom u limariji sto je po meni nebitno. Prikljucci za 539 i 542 mogu biti isti. Posedujem 542, 549 i Belarus821. Oba IMT-a su mi sa hidraulicnim volanom i sa kabinom. Nekad sam imao 533 i 560 i Belarus 80. Ja bih uvek za iste pare pre kupio 542 nego 539. Inace motori su im identicni pa verujem da je potrosnja slicna.
 
Jedno pitanjce , koji klinasti kajis ide na imt 549 ? Na mom nema oznaka (nestale) a znam pre par godina kad sam kupovao da sam 2 puta vracao zbog dimenzije , jer nije isto dal ima oznake lw , li. Itd

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Gledam mučenik traktore,volim da vidim lep i dobar i kako starim sve se više okrećem na ulici za njima nego za ženama.Nekako mi se ovi Torpedo traktori posebno sviđaju.Da imam više zemlje i da šupa noje tako niska,sigurno bih uzeo tako nešto.
 
Supu skines krov, pa uzmes paletu cigle, pa dozidas visine malko. Vratis krov nazad i imas supu za veci traktor cika Aco.:osmeh:
 
Vozio juce neko sijeno i primijetim da mi u drugoj ponekad zatrese traktor...lijevo desno da hauba zazveci...prebacim u prvu ,ono opet...ne konstantno al naide i prednji kraj cima lijevo desno....u trecoj nisam osjetio te vibracije.....danas osjetim da kad stanem blago na kvacilo ono kucka kao cekicem dok ga potpuno ne pritisnem.....salta se dosta lagano,jedino kad je u leru pa prvo ubacivanje oce zakrcat a iz brzine u brzinu ide lako....

sta bi moglo otprilike bit uzrok tim vibracijama...zamajac,lamela,neki lezaj.....
 
Vozio juce neko sijeno i primijetim da mi u drugoj ponekad zatrese traktor...lijevo desno da hauba zazveci...prebacim u prvu ,ono opet...ne konstantno al naide i prednji kraj cima lijevo desno....u trecoj nisam osjetio te vibracije.....danas osjetim da kad stanem blago na kvacilo ono kucka kao cekicem dok ga potpuno ne pritisnem.....salta se dosta lagano,jedino kad je u leru pa prvo ubacivanje oce zakrcat a iz brzine u brzinu ide lako....

sta bi moglo otprilike bit uzrok tim vibracijama...zamajac,lamela,neki lezaj.....

Kolegi je traktor tako tresao prije 3 tjedna pa me zvao da dodjem vidjeti sta je. Simptomi isti kao i kod tebe, na odredjenom gasu vibrirao prednji kraj kao lud i u leru je zveckalo nesto kad stisne kvacilo. Dodjem, upalimo traktor i kad on doda gas kad vidim da se medjuploca izvrnula iz zvona kvacila. Gasi traktor, rastavljaj na pola, kad ga je razvuko na pola par sarafa se izvrnulo do te mjere da ih je zamajac pojeo a ostali su bili samo otegnuti. Sve podotezao, sastavio nazad i radi kao da se nista nije desilo.
 
Da...i kod mene se osjeti najvise na oko 1200 obrtaja...533 je u pitanju...morat ga rastavljat,a sezona sijena i majstori zauzeti...rastavljo sam ja njega,al se bojim da ga rastavim i ne uvidim kvar...tek je onda problem......mijenjo lezaj na spojnickoj,ako se to tako zove
 
јуче у току кочења ми само пропаде десна кочница...ја помисли црево кад ћорак... са леве стране је да назовем (исправоте ме ако грешим) кочиона ламела која није саставила ни годину дана...овај мали дискић је почупао нитне које су веома лошег квалитета.... са десне стране је стара к.ламела (мислим да је његова фабричка) и на крају смо вратили стару...када смо радили тај део трактора у Свилајнцу и околини су су биле само ове кронове да кажем из два дела...да ли би могао да пренитујем ову искидану са већим нитнама?
2e696f78ca4cea7809c36ddea537de2e.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Pitanje za kolege,pre par dana primetim na imt-u 539 da mi na satu za pritisak ulja u motoru skace kazaljka na satu,digne se do neke normalne vrednosti izmedju 2 i 4 bara(hladan motor) a zatim skroz padne na 0 pa posle par sekundi opet se vrati na neku normalnu vrednost pa posle nekog vremena opet opadne i tako u krug.Isprva sam sumnjao na neispravan sat pa sam s traktorom otisao balirati neko seno i pratio situaciju,posle nekog vremena kad se traktor ugrejao nisam primetio tolike oscilacije u pritisku,delovalo je sve normalno na satu,sem kad je traktor radio na malom gasu ili skroz u leru onda bi isto kazaljka poigravala.Kupljen drugi sat i zamenjen danas a situacija identicna kad se upali traktor.Dakle problem nije do sata e sad moze li biti problem jos na nekom drugom mestu ili je uljna pumpa u pitanju?
 
Imas li uopce dovoljno ulja u motoru? Ne znam da li filter moze zezati a da se to vidi na kazaljki... Ne znam da li na uljnoj pumpi ima kakav prelivni (sigurnosni) ventil...

Kreni prije od jednostavnijih stvari ali nikako vise s tim traktorom nemoj raditi nista dok se ovaj problem ne rijesi, moglo bi bitu puno vece stete nego sto mislis ako radis s niskim ili nikakvim pritiskom ulja.
 
Nesto slicno se i kod mene desavalo na 539 medjutim kod mene je elektronski sat za pritisak ulja i kad padne pritisak ja malo kucnem u onaj davac ili senzor(kako se vec naziva) i kazaljka skoci zakodje zamenio sam ulje zajedno sa filterom i od tad ne desava mi se vise
 
To je uredu Marko ti si ustanovio da je problem u satu ili davacu,kod mene zamenom sata je stanje isto,tj isti simptomi ko i ranije dakle problem nije do sata.Bobo ulje menjam redovno a trenutno je negde na polovini izmedju min imax,ulja ima ne bi filter trebao praviti problem posto se menja kad i ulje na nekih 120rs al cu i to razmotriti kao opciju.Jedino sto mi pada na pamet jeste da skinem cev koja napaja sat uljem i da probam da produvam cev i onaj holender,sraf sto je spaja na blok motora.Ako to ne pomogne onda ce morati karter dole,svakako da ovako nesmem vise voziti da ne bih izazvao jos vecu havariju,cudi me i ovako ako je pumpa u pitanju da nije motor zaribao do sad.
 
Nazad
Vrh