IMT

Savršeno me ne interesuje hoće li mi neko verovati ili ne.Napisao sam šta sam video kod njega i to je to.Samo sam hteo da ti skrenem pažnju da si mogao dosta povoljnije proći na tu količinu jer bi dobio simpatične cene.
 
Ja sam se isto snabdevao delovima novim i polovnim kod Radeta iz Dobanovaca i mogu ti reci da je korektan covek. Koliko znam, radio je u IMT-u a i nabavljao mi je neke delove po porudzbini..
 
Jesi li hodao kod Uremovica po skladistu ikad?

I kod njega su navodno sve osovine i neki zupcanici sto ima original IMT proizvodnja a to nitko ne moze garantirati da je istina, nema na njoj nikakav zig ko ni na djelovima sto taj iz Dobanovaca prodaje tako da je svaka prica suvisna... Ostatak zupcanika on navodno daje raditi prema originalima u rakovicu a ni to nitko ne moze garantirati tako da to sve ostaje na trgovackim pricama i prodaji magle.

Ovo sto je meni receno da su djelovi koje kupuju kod Uremovica naj dugotrajniji i da s njima nije bilo nikakvih problema tako da nemam razloga ne vjerovati ljudima koji su bas jucer opet bili kod njega po neke djelove za traktore i kombajne... Ne idemo mi 50km do njega pa da nam je svejedno kod koga cemo kupiti pa ako sta bude da na brzinu skoknem da zamjenim dio.

Jedno sto sam u zivotu naucio je da nikad ne vjerujem trgovackim pricama kad mi npr. kazu da je ruski lezaj kvalitetniji od FAG-a naprimjer samo zato jer on na njima ima vecu zaradu ili kad mi trgovci krenu prodavati price da jos uvijek imaju original tvornicke djelove za traktor koji se ne proizvodi vec sigurnih 10 godina i to u "neogranicenim" kolicinama i po povoljnim cjenama...
Bobo nalupao si 200 strana o svom traktoru kao da generalises nuklearnu podmornicu.Jednom pises jedno,posle drugo.Prvo se kunes u trgovce koji prazne magacine i imaju original delove,upakovane... itd., iako ti svi pisu koja je verovatnoca za to.Posle pises kako tako necemu ne verujes.Molio bih moderatore da otvore temu o Bobo-voj "Breni" da ljudi ne moraju citati 5 stranica dnevno o nabavci delova,originalnim delovima,majstorima koji zive od "šarafanja" IMT-ova ...
Ajd laku noc,uzivajte kako vam volja.
 
Ne znam sto vam smeta sto pisem o remontu traktora. Meni ovo jaku puno znaci, ne mozete ni zamisliti koliko. Sretan sam sto sam nasao ikakve djelove za njega i sto ce mi nadam se sluziti jos neko vrijeme

Kad pitam nesto ovdje svi sute i sakrivaju informacije ko zmija noge, ljudi mi se javljaju preko privatnih poruka i na FB, ne bi nitko nista javno htio napisati ko da se nekoga boje... I onda JA lupam...

Svaka vam svima cast al i ja dok se nisam uvjerio vjerovao u kojekakve price. SVI se kunu da imaju nesto pa kad dodje do toga da se radi, onda krecu razna izmotavanja. Nisam to jednom dozivio a znam da cu sigurno dozivjeti opet. Pisao sam ja po forumima svasta jer za bolje tad nisam znao i SVAKU svoju gresku sam priznao i ako sam koga ikad uvrijedio ispricao sam se. Iza svega sto sam napisao stojim i od toga ne bjezim. NIKAD.

Naucio sam se da vise na pricu bez bilo kakvog dokaza NE VJERUJEM.

Sretan sam ko malo djete sto sam nasao bilo kakve djelove za moj traktor. Meni je bilo zivotno postignuce kad sam Brenu kupio i doterao u dvoriste koliko god masna i klimava bila MOJA JE, bez i jednog dinara bilo kakvog zaduzenja i pojedinci koji su nasljedili od djedova i zemlju i novce ne mozete nikad znati sto to znaci, biti ponosan na stari i izradjeni traktor i za njega se sentimentalno vezati. Meni Brena nije samo hrpa zeljeza, trudim se koliko mogu i koliko stignem da ju dovedem u ispravno stanje i da mi zaradjuje novce za zivot... Da, bilo je u planu prodati ju i u dogledno vrijeme mjenjati za nesto mladje ali ne mogu, nemam novaca za nesto bolje a ne zelim se zaduzivati...


Ja cu jos dugo u ovoj temi komentirati i kome smeta ne mora citati.

Nuklearna podmornica.
huh.gif

Meni moj traktor vrijedi vise nego nuklearna podmornica. Ako vas to zabavlja, neka bude i nuklearna podmornica...
 
Jel radi IMT kod nas po poruđžbi traktore ili ne?
 
Poslednja izmena:
Brena,lepa brena za 4 osobe na 4 strane.Neko te osisao za 1500 eura,pa ruke na sve to.Realna cena delova iz tvog gepeka je 600-700 eura.Na svu srecu brena je napustila moje dvoriste.
 
Kolega, ocu se ja sad s njime svadjati tamo a nemam gdje drugdje kupiti djelove. nisam iz Srbije pa da mogu ici od trgovca do trgovca i zamjerati se ljudima. Njemu na dusu koliko je naplatio, ja tu nista ne mogu osim OCU-NECU.

zupcanici su u prosjeku 60-70€ komad, reduktor brze-spore je sam 225€, ulazni par za usporavanje je 70€ i da ne nabrajam dalje. U mjenjacu su od starih djelova ostali zupcanici 2. i 4. brzine te viljuske i osovine viljuski. Sve ostalo je kupljeno drugo jer je ono u traktoru bilo u stvarno losem stanju. Al doslovce SVE, ako zupcanik nije bio okrnjit, klimao se na osovini kao supalj zub.

Neka me sisaju kako god zele. Opet bolje da radim remont na breni nego da krpam stari zapadni traktor polovnim djelovima po kud i kamo vecim cjenama. Kad sam ga kupio pisao sam da se takav traktor (pogotovo s djelovima iz male privrede) mora redovno otvarati i kontrolirati da ne bude iznenadjenja u sred posla pa su mi se opet pojedinci smijali i spradali se. Za mene koji ne radim puno s njime ce to biti svake pete godine pa kako mu bude. Po misljenju nekih forumasa je ispadalo da je isplativije i pametnije terati dok nesto ne crkne. Ja tako ne funkcioniram.

Pojedinci s forima znaju zbog cega se radi ovoliko "sirok" remont i zasto se mjenja "sve sto treba i ne treba". Dovoljno je reci da cu ja na ovom remontu zaraditi oko 3000€ pa si vi razmisljajte i mislite kako...
 
Jel stavljas standardan ili malko veci lezaj izmedju spojnicke i gornjeg vratila u menjacu?

Pisali su djelove po katalogu, takve sam i kupio... Iskreno tek sam se sad i sjetio da si mi nesto pisao u vezi toga ali sam totalno zaboravio

Ako je standardni durao sve ove godine, durat ce jos malo i kod mene i opet dobro.
 
Ja to Bobo,kao ekonomista,gledam sa jedne druge strane.Tvoj dolazak u Srbiju i kupovina delova za Brenu,bila ono originalni delovi ili mala privreda,znači devizni priliv iz inostranstva,a to svaki forumaš mora pozdraviti i da se ceni.Prema tome,moje kolege forumaši,ovom prilikom hoću da podržim našeg druga i da ga pohvalim i da nam i dalje dolazi u posete i kupi neki deo.
Šta će čovek bolje da poželi od ovoga,jel tako?!
 
Mene je takav zahvat na breni pre dve godine kostao 2500 evra, tako da ta cifra nista nije cudna... A pre nekih 10-ak godina dok sam imao 5106 ozbiljan remont mi je radio bivsi inzenjer iz imt-a i on mi je tada rekao da su ti traktori napravljeni da se posle 2000 radnih sati moraju otvarati i pregledati sve redom sta je za menjanje...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока

- - - - - - - - - -

Evo ih moje dedike u oglasima... :ppozdrav:

20170608-181218833.jpg
[/IMG]
20170608-181747712.jpg
[/IMG]
 
Mene je takav zahvat na breni pre dve godine kostao 2500 evra, tako da ta cifra nista nije cudna... A pre nekih 10-ak godina dok sam imao 5106 ozbiljan remont mi je radio bivsi inzenjer iz imt-a i on mi je tada rekao da su ti traktori napravljeni da se posle 2000 radnih sati moraju otvarati i pregledati sve redom sta je za menjanje...

Kad sam ja ovo napisao prije 4 godine sa mnom su se sprdali ovdje i pisali: "jebes takav traktor ako cu ga svake 2-3 godine rastavljati."

To se zove preventivno odrzavanje samo sto ljudi s ovih prostora ne razumiju neke stvari pa rade s njima dok god se nesto na pokida i onda pregledavaju samo to sto se potrgalo. Nije to 539 pa da ga za pola sata u supi rastavis na proste faktore, vidis sta ne valja, odes u pekaru po burek i zupcanike sto ti trebaju...
 
Nije dvije hiljade radnih sati malo....pa neradi tako velik traktor konstantno pa da se ulupaju ti sati nabrzinu.....

Navrli ste na covjeka a svi imate mozda i daleko skuplje kvarove samo se ne pise o njima....

Pa Maticu sto ne rece covjeku gdje ima orginal i pojevtinih dijelova neg ga prcas bespotrebe
 
Nazad
Vrh