IMT

Na ovim slikama se vide linije od metalostrugarskog noza,obicna obrada na strugu nista vise.I jos nesto,marka Tekstar je stavljena na moju rakovicu 76,trajalo pola godine,zamenjeno kronovom lamelom koja radi vec 4 godinu.Rakovica trazi dobru lamelu.
 
Moguce da je zamajac prvo poravnat na strugu,pa posle prebrusen,jer bas kod svih IMTova hoce da ispuca i potisna i zamajac,pa se zakale tackice,pa ih je nemoguce poravnati samo nozem na strugu,vec se mora namontirati suportna brusilica,da bi se dobila ravna povrsina.

Pa tako je i rekao da ce raditi, najprije lice zamajca na tokarskom stroju (strugu) poravnava i onda ide brusenje na fino nekim dijamantnim alatom (objasnjavao mi je, zaboravio sam kako se tocno zove). Potisnu plocu je radio samo na strugu da ju poravna i da ukloni sto vise one duboke brazde sto je na njoj bila. Cim sam mu donesao kvacilo, gledao je i odmahivao rukom da to uopce nije strasno i da se to da uraditi bez problema i da nista ne brinem. Lamelu cim je uzeo u ruke rekao je da je nitana i da je netko povadio te limice iz nje a onu brazdu je napravila prijasnja lamela jer ova uopce nije nitnama dirala nigdje po ploci ni zamajcu, samo se pojela prema deformiranoj potisnoj ploci.

Zato je i rekao da je to radio neki nestrucnjak, samo da se sastavi i tera. Pricao je da ce staviti deblju oblogu na lamelu jer je potisna ploca pojedena ali kad ju je poceo strugati vidio je da to uopce nije toliko strasno i odradjeno je sve po PS-u



Kazem da nemam sto sakrivati, nemam od toga nikakav interes. Kolega grabik napao na mene i majstora kao da je majstor najveci lopov na svijetu a ja kao da imam tri razreda osnovne skole pa ne znam sto mi je covjek pricao i sta smo dogovarali...
 
Malo se ponovili... Pre neki dan doteran kući...

20170604-175137.jpg
[/IMG]
20170604-175116876.jpg
[/IMG]
20170604-175033473.jpg
[/IMG]

Sledi jedno mesec dana vozikanja i ako negde curka da se to odkloni, pa onda uz Boziju pomoć kod Majstor Ivana u Padinu pod nož na hirurški zahvat...:osmeh:

A za sve zainteresovane Forumaše Brena i 558 će na prodaju, za koji dan će biti u oglasima na forumu tako da prvo pružamo šansu kolegama forumašima... :ppozdrav:
 
Ovako je kod mene izgledalo kad sam nosio na obradu. Ima 2-3 god, koliko se sjecam oko 160 Eura..

 
Mikseru, da si zimus razmisljao o kupovini, bio je jedan 577 takav u skroz fabrickom stanju u Zablju. Jel ovaj samo sminkan ili je i radjen stogod? Ti kao i ja ne manjivas se IMT-a iako imas svetlo zelenog marsovca u avliji :D
 
Motor je rađen pre 2 god i odličan je. Volan puna hidraulika, na orbitrol još garancija važi. Sve u svemu u jako dobrom stanju. A išao sam da vidim onog što je radio majstor Ivan, ako bude kao takav ima da bude prava bombonica...
 
Bobo , trebao si rjesiti taj imt i doci ovdje, bila licitacija u zadruzi , dobili nove traktore i stari isli na licitaciju , fendovi,mf,jd mislim i cormik, vecinom sverceri bili , nisam bio jer mi nije nista trebalo ali pocetne cijene su bile povoljne a i sumnjam da su nabijali jer nemaju zarade kod preprodaje, svi oko 2000 godiste i noviji raznih snaga.
 
Mislis ovako nesto:

20mb image hosting

Ovo su iznutrice CASE 5120 traktora. Po prici servisera covjek je digao kredit da kupi taj traktor. Ne znam koliko je traktor kod covjeka samo mi je receno da kredit jos nije otplacen tako ko zna... Uglavnom, radi mu se isto sto i na mojoj breni, plus bocni reduktori jer su kod njega SAMLJEVENI (steta sto nisam slikao ako budem isao tamo skoro, poslikat cu malo detaljnije) i koliko sam razumio da su mu radili i prednju vucu i receno mi je da ce ga ovaj remont kostati vise nego sto je platio traktor. Koliko sam razumio da su mu do sad naracunali 14 000€ sto meni zvuci nemoguce...
 
Bobo nista cudno u temi mtz ces naici na podatak od vise clanova da remont menjaca na 82 ci ne prelazi 400,500 e sto nije tacno.Normalno zavisi od pohabanosti i vlasnika a,mene je remont menjaca izasao preko 1000 e i to sa nekim polovnim delovima.Lezaji Fag,ulje Nisotek zupcanici original sve to dize cenu.Ako ovaj gazda sa slike radi kao ja taj menjac ce ici jos dugo,dugo i verujem da je papreno.Inace ja uradio remont na rusu i sad krci sto krci.Kao krunjac za kukuruz.jbg ruska preciznost.
 
Kolega... Konusno tanjurasti par (ako bude dobar) cu u Srbiji kupiti za 200€ a ako ne, onda me u HR ceka za 300€ pa sad sta nabodem... Ulje 60l transhidrola jos nisam racunao u tu cifru, troskovi puta, carina i "ruke" koje same nece biti ispod 500€. Umalo zaboravio i 150€ remont kvacila...

Ovaj traktor se nakon ovog remonta meni vise ne isplati prodavati po trzisnoj cjeni. Radim ga za sebe i kako mu bude. Bio je plan prodati ga za godinu-dvije i uzeti nesto malo kompaktnije, zapadno s klimom da malo sacuvam zdravlje al nece moci, pogotovo poslije ovoga...
 
Hmmm,nebi izdržao još godinu-dvije i onda si ga mogao prodat??
Ovo je velik zahvat,ali da zbog toga ne prodaš traktor i kupiš neki noviji/bolji,po meni nije rješenje..
IMT je to,jedno složiš drugo te iznenadi i nikad nisi na čisto s njime :)
 
Nije nista cudo ovo gore za Case sa cijenom, Zapadni je to traktor, i dijelovi su skupi. Ja sam ove godine dosta posla radio na Masseyu, komplet mjenjac sam bio rastavio, sve povadio napolje, i mijenjam reko sve sto ne valja. Na moju srecu samo su bili sinhroni 1 i 2 brzine malo losi. Nazovem covjeka, kaze covjek jesi ti siguran da ti nista drugo nije osteceno osim sinhrona, reko nije nista drugo, kaze mi ti si najsrecniji covjek na svijetu, reko ja sam na vrijeme stao nisam vozio da slomim nesto. Kaze dva sinhrona 460 Eura, reko hvala, naprave mi ljudi za 120 Eura dva komada. Dvije lamele za kocnice i 4 O- ring gumice 340 Eura sam platio. Bobo, znam da se u svaki Euro gleda, a ako planiras ostavljati traktor za sebe duzi period, ako kupis taj konusno tanjirasti par u Srbiji, kupi i taj kod tebe sto imas, uvijek se moze prodati..
 
Hmmm,nebi izdržao još godinu-dvije i onda si ga mogao prodat??
Ovo je velik zahvat,ali da zbog toga ne prodaš traktor i kupiš neki noviji/bolji,po meni nije rješenje..
IMT je to,jedno složiš drugo te iznenadi i nikad nisi na čisto s njime :)


Ma kakvi dvije godine...

Zubi na zupcaniku rikverca su izgubili cementaciju 100% i vec su se "nagnuli" koliko su oslabljeni. Zupcanika dosta ima ostecenih unutra i da ga s takvim djelovima sastavljam NE DOLAZI U OBZIR ni pod "razno". Jos gore da ga tako "skrpanog" nekome prodam i kupim polovan zapadni traktor koji isto tako moze biti pokrpan i sta sam onda napravio?!? Da Brenu prodam za 8000€ moram dodati jos minimalno 10 000 da bih kupio nesto da valja a veliko je pitanje da li bih mogao dobiti i 8000 za nju.

Ovako u brenu koju vec imam, lupim 2000€ i miran sam bar neko vrijeme. Samo ju ja vozim, znam saltati nesinhronizirani mjenjac tako da nije problem ni za to. Koliko povrsine radim i koje sve poslove, brena bi trebala biti mirna sa zadnjim krajem BAR 10 godina.

Znam da je IMT ko i svaki istocni stroj, parkiras ga ispravnog nitko ne garantira da ce ujutro ispravan upaliti. Stalno neka iznenadjenja. Radije je pokrpam brenu i kupujem zemlju sto ljudi prodaju po mom kraju a kasnije ce valjda doci i neki traktor a ako ne valja i ovako...

Jos je u planu kad se ovaj remont odradi, raditi KOMPLET novu el. instalaciju i sredjivanje kabine iznutra i samo da mogu negdje naci obicni, mehanicki, siber s nekog auta ugradio bih i njega na krov, fore radi...
 
Nazad
Vrh