IMT

Bobo, dokle se stiglo sa remontom?
 
Bobo, dokle se stiglo sa remontom?

Majstoru su stalno na terenu, brena je "na cekanju" Mjenjac je rastepen u proste faktore, jos moraju skinuti kvacilo i povaditi poluosovine iz truba i pregledati sve unutra tocno u kakvom je stanju... Lijevi tocak mi od prvog dana "cupka" cak sam ponovno nosio taj tocak kod vulkanizera, mislio da ga ovi prvi nisu dobro namjestili i opet ide 2-3 cm gore-dolje pa sumnjam da je poluosovina nekim cudom pomotana. Prosli vlasnike mi je rekao da je on jednu polomio pa su mu u kombinatu zamjenili, moguce da su ugradili neku pomotanu...

Sve u svamu, bit cete svi pravovremeno obavjesteni kako napreduju radovi. Sutra popodne trebam otici do servisa malo obici stanje.
 
E sad sta mislis pod novi - stari tip? Tip hidraulike ili tip traktora?

Ako mislis na stari i novi tip traktora, sve je na isti kalup, nema nikakve razlike, samo veca ili manja pumpa (ovisno koji traktor) ili ima ili nema dodatnu pumpu za vanjske izvode. Najveca razlika je novi tip hidraulika s vanjskim podiznim cilindrima al i to ima opisano u onom biltenu "IMT hidraulika"

Potrazi na google "Bilten IMT hidraulika" i tamo ti sve zivo pise...
 
Danas bio na kratko do servisa... Imao sam sto i vidjeti...

Zamasnjak, bar kako se meni cini, u losem stanju mada mi kazu svi da se to nije nista za brinuti da tih pukotina bude i na puno skupljim traktorima samo da je srce zdravo sve ce biti OK mada ne znam bas... Vidi se da je pregrijavan vise puta poradi proklizavanja kvacila ali sta je tu je. Vidjet cemo sto profesionalci kazu dal se to moze spasiti ili mora bas na remont...

upload img

Korpa je bas LOSA. Lamela je sa strane do korpe sribana toliko da su i nitne potrosene a brazgotine su u potisnoj ploci toliko duboke da je to nesto strasno za vidjeti u zivo. Ova crna mrlja je komadic prljavstinie i nije sastavni dio potisne ploce ;)

screen cap

Evo je i jedna iz bliza:

upload images


Ocekivao sam da je kvacilo u losijem stanju ali nisam ocekivao bas ovo. Kad sam kupio traktor primjetio sam da pedala kvacila nema praznog hoda, nego je konstantno bila utegnuta i prijasnji vlasnik je tako radio s traktorom jer je mislio da to tako mora biti. Kod Kice kad smo skinuli prednji utovarivac, njegov sin je legao ispod i dobrano je imao sarafati dok se na pedali pojavio dovoljan luft tako da mi je to bio prvi pokazatelj da je kvacilo mozda u losijem stanju ali traktor je radio kod mene bez brige sve ove godine, samo je kvacilo znalo "gristi" pri polaksem kretanju i u dosta kratkom hodu pedale je hvatalo ali odvajalo je skroz pa sam tako i ja vozio...

Sve u svemu, ovo ima da bude jedan pravi REMONT... I to sve zbog NEMARA prijasnjeg gazde.
 
Kod strugara i neka to poravna ali ne da struze do "zdravog" samo neka ih izravna da naleze lamela punom povrsinom i icice to jos dugo,dugo!
 
Ako moze jedno pitanje na brzaka,mozda ima u temi ali ko to sve da pretrazi,ali pokusao sam.Ovako ovaj 542 /87-mo//sto sam nedavno kupio sa navodnim 1200-1300,sati po svemu sudeci velike su sanse da je to tacno ali evo sad primecujem da mu brzo pada hidraulik kada je ugasen primer sa plugovima ce pasti za 10-setak sekundi,a inace regulacija i brzina podizanja pod leru je ok.Znate li ovako odokativno sta moze da to bude,i jos jedan mozda bitan podatak zadnjih 10 cak i vise godina je tako reci stajao uz samo nekoliko paljenja godisnje.Pitao sam jednog lokalnog majstora i ovim samo hocu da potvrdim gradivo a ne da unapred kupujem sta treba i ne treba.A inace predhodni ferga mi se nikada nista nije kvarilo oko hidraulike pa nemam nikakvih iskustava oko toga,a uz to on je drzao plugove ugasen oho ho da ne lupam ali vrlo dugo,a da i probao sam na prikolici i ona isto polako pada kada je podignem i ugasim ga.
 
Vecu glupost nisam procitao..da pumpa gecrkt kad ostane bez goriva..

Pa eno mi pumpe u dijelovima radi toga .
Svu ju je zbrusilo.
Stari dijelovi su kući doneseni .
Pogotovo imt glupi nije srećno riješio , plovak i uzimanje goriva .
A kad mi se javi neki koji nezna sam šarafa zaviti a kamo motor do šarafa raskopat i sklopiti da radi takav mi može primjedbu uvjek dati.
 
Ipak tvoja stručnost nije za potcenjivanje da se ne lažemo.Spadaš među pronalazače jer si otkrio dugme na IMT traktoru koje daje ubrzanje prilikom rada a to nije šala a sada si nam po ko zna koji put dokazao da si izuzetno stručan...

Opet više nego ti a to što te boli potraži pomoć kod lekara.
 
Pa eno mi pumpe u dijelovima radi toga .
Svu ju je zbrusilo.
Stari dijelovi su kući doneseni .
Pogotovo imt glupi nije srećno riješio , plovak i uzimanje goriva .
A kad mi se javi neki koji nezna sam šarafa zaviti a kamo motor do šarafa raskopat i sklopiti da radi takav mi može primjedbu uvjek dati.

Mileni, koliko je ta pumpa stara sto je cjela sribana?? Nije mi se jednom zaledilo gorivo u rezervoaru a na moju zalost ostajao sam bez goriva x puta jer ne mi ne rae mjeraci ni na jednom traktoru. NIKAD problema zbog toga s pumpom a verglano je toliko da su se akumulatori praznili vise puta kad je bilo hitno da se traktor upali.

Problem je sto se toci u traktore sve i svasta, nas plavi dizel uopce nije bio "mastan" u pocetku posto uopce nije bio dizel nego nekakvi nusproizvod (plinsko ulje ili tako nekako su ga nazivali), cak je covjeku kad je kupio nov MF traktor tamo 2001/2002 da ne smije u njega tociti nas plavi dizel ako zeli garanciju na motor. Onda su se dogovorili da ce u gorivo sipati ulje za mjesavinu (dvotaktol) tako da gorivo ima bolje svojstvo podmazivanja.

Mislio sam da su to gluposti ali eto, 549 je imao 480 radnih sati kad je pumpa skdiana, bregasti prsten vise skoro nije imao bregove, s kombajna skidana pumpa, ista stvar se desila. Od onda tocim dvotaktol u gorivo, mirniji sam puno...

Kako smo usli u EU Plavi eurodizel je u punom smislu rijeci eurodizel i nema vise zezanja, nije suh kao prije i nema vise problema s pumpama.
 
Mileni, koliko je ta pumpa stara sto je cjela sribana?? Nije mi se jednom zaledilo gorivo u rezervoaru a na moju zalost ostajao sam bez goriva x puta jer ne mi ne rae mjeraci ni na jednom traktoru. NIKAD problema zbog toga s pumpom a verglano je toliko da su se akumulatori praznili vise puta kad je bilo hitno da se traktor upali.

Problem je sto se toci u traktore sve i svasta, nas plavi dizel uopce nije bio "mastan" u pocetku posto uopce nije bio dizel nego nekakvi nusproizvod (plinsko ulje ili tako nekako su ga nazivali), cak je covjeku kad je kupio nov MF traktor tamo 2001/2002 da ne smije u njega tociti nas plavi dizel ako zeli garanciju na motor. Onda su se dogovorili da ce u gorivo sipati ulje za mjesavinu (dvotaktol) tako da gorivo ima bolje svojstvo podmazivanja.

Mislio sam da su to gluposti ali eto, 549 je imao 480 radnih sati kad je pumpa skdiana, bregasti prsten vise skoro nije imao bregove, s kombajna skidana pumpa, ista stvar se desila. Od onda tocim dvotaktol u gorivo, mirniji sam puno...

Kako smo usli u EU Plavi eurodizel je u punom smislu rijeci eurodizel i nema vise zezanja, nije suh kao prije i nema vise problema s pumpama.


Ima tu do mene 560 2500sati samo stoji vec par godina traktor doslovno nov.
Svako malo ostajao bez goriva negdje sam i postavljao slike.
I krepiva čim ga streses.
I sad kad sam napravio pumpu čim ima 15 litara fali mu odmah primjeti su u brdo sad ce ici odozdo jer odozgo bez kadice je profulana stvar.
 
Moze li mi neko reci kojom brzinom ide 539 na 1400 obrtaja u 2 brzini a koliko na 1300 obrtaja


Послато са SM-N9002 уз помоћ Тапатока
 
Pa eno mi pumpe u dijelovima radi toga .
Svu ju je zbrusilo.
Stari dijelovi su kući doneseni .
Pogotovo imt glupi nije srećno riješio , plovak i uzimanje goriva .
A kad mi se javi neki koji nezna sam šarafa zaviti a kamo motor do šarafa raskopat i sklopiti da radi takav mi može primjedbu uvjek dati.

Samo ti sarafaj druze..samo sarafaj,sklapaj i rasklapaj..
 
Samo ti sarafaj druze..samo sarafaj,sklapaj i rasklapaj..

Jbg uzelo se sve u svoje ruke pošto su majstori samo posao radili.
Unazad 10 godina majstor nije bio u dvorištu i neće.
Tu i tamo drugu pomognem i to je to.
Svi su rekli doslovno da na 560 kočnice nikad neće kočiti.
A kad se naprave kako treba koče i rade.
To je prvi primjer.
Volim koliko toliko da je stroj uredan i ispravan i to mora biti tako.
 
Dobro ako je zavrseno sa pumpama,jel moze neki komentar na prethodno moje pitanje zasto hidraulik moze da popusta?
 
Pa logicno je da negdje propusta ulje. Ili su gumice na usponskoj cjevi, mada tad ne bi ni dizao dobro ili je razvodnik dobio neki trun pa kroz njega propusta...
 
Naravno da negde propusta,a to gde mislio sam iz prakse sta se najcesce desava,ali ok najbolje da se otvori pa cemo videti o cemu se radilo.
 
Nazad
Vrh