IMT

Ne mogu stoposto da garantujem,ali mislim da zupcanik uzima neke delove od Tapaia,i preprodaje ih...kao prvo,kad sam zvao jednog poznanika iz ade ,da su mi otisli zupcanici na busilici,odmah mi je preporucio firmu tapai,iako sam mu rekao da saradjujem sa zupcanikom,onda kad sam bio da narucim da mi naprave te zupcanike kod Tapaia,poneo sam i te sto sam kupovao od zupcanika,i ovi su prepoznali svoj proizvod,koji je i kod njih jeftiniji 10 posto,kad sam im rekao,da mi je to pravila firma zupcanik,samo su se obojica nasmejali...

E, vidis sta ti je balkanska posla... I onda ti vjeruj maloj privredi i kad gazda samog sebe hvali a zna preprodati tudje. A da tog iz "zupcanika" pitas zasto je to uradio, GARANT ce se naljutiti sto si isao "konkurenciji" koja to u biti i nije posto su i oni kupili od njih i tebi preprodali dalje uz zaradu...

Toliko o poslovnoj ozbiljnosti.
 
https://www.amazon.com/Heavy-Duty-M...rd_wg=QqjpV&psc=1&refRID=0PPA3YPFV8F6XT7WNBC3

ja bi radije ovako nesto povezao, izbusio na najnizoj tacki na kucistu rupu ( ili cep za ispustanje prepraviti) i odatle vukao ulje ,gurao kroz filter i vracao nazad, sta mislite koliko puta ona progura svo ulje u menjacu kroz filter u toku rada

ovo na hidraulici radi samo kad koristite hidraulik, i to su male kolicine. poenta je napraviti da filtrira non stop.
 
Ne kazem ja nista za moj problem, samo komentiram ovu situaciju sto je Jan dozivio...

Budimo realni, nije lijepo to sto su uzeli tudju robu i preprodali kao svojih ruku djelo.

https://www.amazon.com/Heavy-Duty-M...rd_wg=QqjpV&psc=1&refRID=0PPA3YPFV8F6XT7WNBC3

ja bi radije ovako nesto povezao, izbudio na najnizoj tacki na kucistu i odatle vukao ulje ,gurao kroz filter i vracao nazad, sta mislite koliko puta ona progura svo ulje u menjacu kroz filter.

ovo na hidraulici radi samo kad koristite hidraulik, i to su male kolicine. poenta je napraviti da filtrira non stop

Ako imas dodatni razvodnik na traktoru, on ima i svoju dodatnu pumpu koja non-stop cirkulira ulje kroz razvodnik, koristio ti njega ili ne. Samo se u taj krug doda nosac filtera i filter. Kolega je kod sebe namontirao nosac filtera motornog ulja s IMT 533 i koristi iste filtere za hidraulicno ulje kao i za motorno. kaze da nema problema s protokom ulja a filter nakupi u sebe cjelo cudo svega i svacega...
 
Imam ja vremena za IMT.Ipak je on zaradio novog.Pomenuta firma iz Ade mi je ekstra odradila KT par.Da smo znali da maticu na kupastom treba bolje osigurati da se ne bi otpustila taj par bi jos isao.Izdrzao je kod nas 7-8 godina.Posle smo ubacili iz onog 5170 sto mi sluzi za delove,u njemu je bio KT par od nekog John Deera i zverski ga osigurali.Tu smo kontrolisali kupasti svake sezone i on jos uvek dobro stoji i radi.Preporucujem firmu zupcanik ali samo ako pristanete na onaj materijal i resenje koje oni nude.
Jel imaš neku sliku kako izgleda KT od rogonje?
 
https://www.amazon.com/Heavy-Duty-M...rd_wg=QqjpV&psc=1&refRID=0PPA3YPFV8F6XT7WNBC3

ja bi radije ovako nesto povezao, izbusio na najnizoj tacki na kucistu rupu ( ili cep za ispustanje prepraviti) i odatle vukao ulje ,gurao kroz filter i vracao nazad, sta mislite koliko puta ona progura svo ulje u menjacu kroz filter u toku rada

ovo na hidraulici radi samo kad koristite hidraulik, i to su male kolicine. poenta je napraviti da filtrira non stop.

Druze, pumpa pomocnog hidraulika radi dokle god je uzupcena sto znaci na IMT traktoru stalno radi sem kad stisnes kvacilo drugi stepen do kraja a to je u eksploataciji jako retko tako da ti se sistem konstantno filtrira. Ako imas filter na usisu i na izlazu (u ovom slucaju na povratu sa razvodnika posto ne mora da ide filter koji trpi pritisak) onda ti nista vise ne treba. Na mom Claasu tako funkcionise, takodje na grajferu Riko 3. Zmaj kombajni nemaju usisni filter, smao filter na povratnom vodu i to radi godinama..
 
Koliko bi bio kod tebe konusno tanjirasti za IMT 6/34 u kvalitetu minimum fabričkog IMT

Nisam ni znao da imamo ovakvog majstora na forumu?!?

Zanima me isto sto i MONTOYU pa ako moze odgovor.

Takodjer moram pitati, bez da se naljutis ili da pomislis da omalovazavam tvoj rad i sposobnost...

Radis u nekoj firmi ili imas svoju? Koja je garancija kvalitete? Cementacija, kaljenje sta se vec tu radi, jel se radi kod vas ili nosite nekome? Ne razumijem se puno u te stvari ali rado bih da ne dajem novce za nesto u sto nisam siguran ili u sto sam proizvodjac nije siguran pa ne garantira za svoj rad... Pogotovo sto meni niposto nije blizu iz HR dolaziti po nesto takvo.
 
Odmah da kazem: Nemam interes da radim zupcanike za IMT.
Radim uglavnom na projektima gde nemoram misliti dali je nekom ko teskom mukom zaradjuje mnogo ili malo, jer onda se svakako nemogu skoncentrisati na ono bitno.
Moja je konstrukcija i proracun ozubljenja, a samu izradu i ozubljenje radim po raznim firmama, posto znam ko je u cemu najjaci. Materijal nabavljam preko trgovaca i uglavnom radim od C.5421, cementacija 1-1.3mm i kaljenje na 60-63HRc. Posle termicke obrade zupcanici se lepuju i uhodavaju. To su fabricke norme i ja nikada ne odstupam od toga. Kada se takav par pravilno ugradi trajnost je ravna prvoj ugradnji.
Pojedinacno napraviti K/T par u tom kvalitetu je skoro nemoguce ispod 1000€. Serija, naravno spusta cenu..
Gorepostavljeni par sam pravio za MAN prototipsko odelenje, jer sam bio cenom povoljniji, nego njihova sopstvena fabrika.
Napravio sam ukupno cetiri razlicita prenosna odnosa 34/13, 35/13, 37/13 i 38/13, i oni su detaljno testirani po razlicitim parametrima i aspektima voznje..
Napomenuo bih jos da u Srbiji postoji mogucnost obrade kaljenih spiralnih zuba i fabrici 'Gosa'. Time se dobija ponistavanje deformacija posle termicke obrade kao i puna teoretska tacnost ozubljenja.
Cena je neprihvatljiva za obicne smrtnike.

Sto se tice gorerazmatranog ostecenog konusnog zupcanika, ukoliko je lokalno ostecen metalnim opiljkom, taj deo zuba treba ispolirati da nebi grebao po boku tanjirastog.
Stelovanje nesme da se menja jer je definisano pri uhodavanju zupcanika, i sve drugo dovodi do nepravilne 'slike gazenja' sto ce rezultovati jako brzim otkazom.
Ako je ostecenje od probijanja cementacije(pitting) tu nema pomoci i treba zameniti oba dela.
 
ljudi sta moze biti ako traktor baca ulje na sve strane (odusak, cep, merac) i to lepo baca a poceo je danas, do sad je jako malo izbacivao,i pritisak ulja je pao na 1 bar pri 2000 obrtaja, a na leru 0.1-0.2...a na meracu pokazuje da ima tri puta vise ulja nego sto treba i ako sam menjao ulje pre mesec dana i bilo je izmedju min i max..u radu ne pokazuje nikakve probleme..u pitanju 542

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
ljudi sta moze biti ako traktor baca ulje na sve strane (odusak, cep, merac) i to lepo baca a poceo je danas, do sad je jako malo izbacivao,i pritisak ulja je pao na 1 bar pri 2000 obrtaja, a na leru 0.1-0.2...a na meracu pokazuje da ima tri puta vise ulja nego sto treba i ako sam menjao ulje pre mesec dana i bilo je izmedju min i max..u radu ne pokazuje nikakve probleme..u pitanju 542

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Otišla ti je, najverovatnije, AC pumpa, tj membrana na njoj pa gura naftu u karter.
 
jeste, to je i bilo, sad kad sam skinuo nasao sam pukotinu tek tek da se vidi

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kako si zadovoljan sa toplingerom....Rodak skoro kupio slican i nesto brno,kad je otkaco brnace,napatili se ko ludaci....zaribale kugle...mrdnut nemogu
 
E još ga nisam probao a navodno je taj kvalitet tako pisalo.
Možda je trebalo malo podmazat prije upotrebe.
Baš ću vidit za 15 tak dana imam tanjurat za kupus .
 
Mirosti, SVAKA TI CAST na volji za objasnjavanjem i na odgovoru na pitanje. Nisam zbilja pojma imao da imamo takvog majstora ovdje,

Inace, ostecenje je probilo cementaciju i pomnijim razmatranjem konusnog zupcanika se ustanovilo da je se dio oko ostecenja poceo "listati" i cementacije je ostalo jaaaaaako malo, sto ce reci da na zupcaniku fali jaku puno mesa. Kolega s foruma (da ne imenujem nikoga) je u postupku nabavke "kao novog" konusno/tanjurastog para po dosta povoljnoj cjeni a skoro pa mi je usput skrenuti do njega pa ako je tako kako je receno, kupit cu ga i rijesena stvar. A ako mi taj par ne zadovoljava on vec ima kupca dalje a jedan ocev kolega je zvao redom koga god je znao i za nove i polovne zupcanike i negdje u Zagrebu je iskopao zapakovan u "smolu" K/T par 6/34 RUEN Kocani i cjena je 300€ bez racuna... Tako da je problem s konusno-tanjurastim parom, nadam se, RIJESEN.

Dalje, danas nisam stigao do servisa radi drugih obaveza ali su me zvali da sutra svakako dodjem da se radi popis djelova, navodno su sve porastavljali danas tokom dana. Kazu da je mjenjacu bilo "5 do 12" da ne bi jos dugo izdrzao. Reduktor brze-spore, u totalnom rasulu, zupcanika je dosta naceto ili osteceno na neki nacin i tako... Imam nekih zupcanika i reduktor u dosta dobrom stanju pa cemo od tih djelova razabrati ako sto valja i iskoristiti a ostatak se kupuje novo i ugradjuje.

Zupcanicima od 1. i rikverca je glave dosao prednji utovarivac i saltanje rikverc-prva dobar dio radnog vjeka ovog traktora. Reduktor je nagrabusio, nejvjerovatnije zbog nedostatka ulja koje nitko, dok ja nisam kupio traktor, nije ni provjeravao ni nadolijevao (ovo mi je rekao i prijasnji vlasnik traktora prije nego sam kupio traktor) a moguce da je to pridoneslo i ubrzanom trosenju K/T para.

Eto, toliko za ovaj put ;)
 
Vi jos verujete da negde postoje originalni delovi za te traktore?Po meni to su dobre price prodavaca,nista vise.Ooodavno za njih nema "starih zaliha" (kvalitetnih)ali dobro.
 
Nazad
Vrh