IMT

što mislite, jel bi 577 mogao tjerati rotodrljaču od 2m sa žitnom sijačicom od 2m gore?????
 
Može tjerati, susjed iz sela ima 577 bez prednje vuče i bez problema nosi i radi RD od 2.5 u mom brdovitom kraju. Po tome računam da bi mogao nositi i RD od 2m sa sijačicom od 2m pod uslovom da se ne prepunjava baš koš za sjeme.
 
Moze al nizbrdo, taj sto nosi sa traktorom bez prednje vuce sigurno vozi kao po jajima, ja imam prednju vucu i 165 kg tegova pa opet kad je prikacena roto drljaca prednji kraj pri okretanju zaplese po zraku.
 
MOj kraj je baš brdovit i nema nikakvih problema sa 577, ima dosta tegova naprijed. Ako budem u prilici da ga snimim vidjećete i sami. Rotodrljača je doduše Lely od 2.5m sa veoma malim glavnim reduktorom gore, poznato je da su one inače dosta lagane u odnosu na druge. Moja Falc od 2.5m je teška 1150kg (piše u prospektu, nisam vagao), nosim je sa Zetor 7045 bez tegova i ne propinje ga. Prvi komšija je prije par dana uzeo neku RD staru samo godinu dana (5500KM) od 2.5 sa pakerom i hidroliftom, on kaže da je teška oko 1300-1400kg sa tom opremom, nosi je sa Zetor 7745 i 250kg tegova a radi mnogo gore parcele od mene.

Lik je pitao za RD od 2m sa sijačicom od 2m, računajte da je ona mnooogo lakša od one od 2.5m, manji je reduktor a i sve ostalo.
 
Kolika treba da bude RD da bi pokrivala trag za imt 577,citam ovde da neko pominje i 2 m medjutim ja mislim da bi 2,5 m bilo knap ,naravno pri tom mislim na siroke gume.
Zombie,ti imas Lely i mene bas zanima takva pa onako iskreno reci kako se 577 nosi sa istom i pokrival trag koliko i terba?
 
577 moze da se suzi da bude glat spoljna mera 2m. Sa nasim prvim 577 tako kako je namesten ulazimo u redove na 70 bez problema a ima jos prostora do blatobrana dosta, nikad nije lepio blato u oranju.
 
Znaci sa ovakvim fabrickim(sirokim) gumama mogla bi RD 2,5m pokrit tragove,a da ga suzavam nebih,nego jos da pitam i ovo ja sam ubrzao kardan cim sam traktor dotjerao u dvoriste pa nesto razmisljam sad bi bio nejaci za RD sa ovom brzinom kardana,znaci ponovo bih trebao vracat ono sto sam izbacio radi ubrzanja istog,jesam li u pravu?
 
Kolika treba da bude RD da bi pokrivala trag za imt 577,citam ovde da neko pominje i 2 m medjutim ja mislim da bi 2,5 m bilo knap ,naravno pri tom mislim na siroke gume.
Zombie,ti imas Lely i mene bas zanima takva pa onako iskreno reci kako se 577 nosi sa istom i pokrival trag koliko i terba?

Nemam
ja Lely i IMT 577, ja imam Falc rotodrljaču od 2.5 i Zetor 7045. Komšija iz sela godinama radi sa tom Lely i 577 bez ikakvih problema, jedino mu pušta ulje dole na radnim kolima, otišli semerinzi pa je natrpao mast neku unutra. I ja na mojoj RD planiram srediti semeringe ljetos, par je počelo da bali ali nije ni čudo, stare su to mašine. On na 577 ima široke gume (18.6) i RD ga skroz pokriva, ima mnogo mjesta viška. Nisam mjerio ali mislim da bi 2m možda moglo da pokrije 577.
 
Cim su semerinzi dobili racunaj i lezajeve. Kum i ja smo remontovali njegovu lely. Par dana zajebancija . lakse mi generalku na kotoru odraditi nego sve lezajeve na drljaci promeniti

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
IMG_20170401_183131_zpsbga69l6l.jpg

IMG_20170401_183109_zpscwoyhgiq.jpg

Posao odrađen.Zamenjeno ulazno vratilo i zupčanik a ujedno rešen i problem sa mešanjem brzina.
 
Rasklopio sam ga jer je počeo da glavi u 4-oj pa da vidim šta je u pitanju.Mešao je brzine zbog prevelikog lufta u šalt ručici.
Siniša ne moram sve da slikam.
 
Treba da skidam kolijevku sa 560. Raspustio sam sve i poskido. Ostavio sam hladnjak, haubu i bateriju. Da li je moguce da je dva, tri covjeka odmaknu na tockovima od motora.
 
Nisam menjao kada sam radio menjač već sam promenuo sada kada sam našao prave bele delove.Nutovi na spojničkoj i nisu pojedeni toliko koliko je pojedeno srce zupčanika koji je šetao poprilično.Sada je sve lepo utegnuto pa ću videti šta kaže.
 
Nazad
Vrh