IMT

Nije bajno. U velikim vrucinama je skoro pa nemoguce radit. Ovde je kako mi se cini kolijevka ostala od 560 pa je vislja od motora.
 
Nije problem sto je kolevka od 560 ostala iako je tako hladnjak dalji od motora preko 20mm u odnosu na originalan na 577. Ovde je veci problem tuljak izmedju vodene pumpe i propelera jer on nedostaje a i usmerivac je ostao od 560 i ne poklapa se osa rotacije propelera na 560 sa osom na 577.
 
U startu sam pomislio da fali taj dio na vodenoj pumpi al kad se zagledas cini mi se da ima....da sad ondje dodas jos 5 centi to bi bila strasna vaga i lezajevi bi cesto odlazili
 
ja sam stavljao hladnjak 560 na 577 morao da kratim elisu bila je blizu hladnjaka i nije dobro hladio morao sam da stavim orginal 577. ili sam mogao menjati donju kadu
 
U startu sam pomislio da fali taj dio na vodenoj pumpi al kad se zagledas cini mi se da ima....da sad ondje dodas jos 5 centi to bi bila strasna vaga i lezajevi bi cesto odlazili

Nema tog tuljka, vidi se da propeler lezi na remenici.

Hladnjaci od 560 i 577 su fakticki istih dimenzija i protoka. Razlika je u desnom nosacu gledano iz kabine i razlika je u polozaju izlaza iz hladnjaka i cepa za ispustanje ali to limar lako prepravlja.

Zorane, ne znam sto si ti morao da kratis propeler, ja sam sve kombinacije hladnjaka, tuljaka i propelera probao i svaka sa svakim moze da radi.
 
Ja pitam hoce li ovo da hladi kako treba a ne dali fali tuljak.Ne gledate ili neznate,ovo je motor od tamica 80 na 560 i kuciste vodene pumpe je ostalo nisko,nije stavljeno od 577,ovde i nemoze da se stavi tuljak.I price o visokoj kolevci od 560....i slicno,ako se ne razumete nemojte bezveze daviti svaku temu.

Jebote na ovom forumu svako prosto jednostavno pitanje se pretvori u filozofiranje....
 
sta da budem zahvalan na prosto pitanje sam dobio sasvim glupe odgovore,jedino je landini napisao da misli da nece dobro hladiti,a ostali mi pisu sta fali na traktoru,znam i ja sta fali nisam pao s neba.....Meni ne treba ispiranje mozga vec informacija
 
sta da budem zahvalan na prosto pitanje sam dobio sasvim glupe odgovore,jedino je landini napisao da misli da nece dobro hladiti,a ostali mi pisu sta fali na traktoru,znam i ja sta fali nisam pao s neba.....Meni ne treba ispiranje mozga vec informacija
Ja sam imao nekad davno slican problem hladnjak mi nije bio original pa je to izgledalo slicno kao na slici i imao sam problem u tanjiranju i drljacenju dizao temperaturu.ja sam dodao elektro ventilator od auta i termodavac u donjem crevu i posle radilo bez ikakvih problema.
 
Odlican predlog za ventilator od auta.A mozda bi moglo i na ovakav nacin da se nesto uradi i zatvori pa bi vazduh bio mnogo bolje usmeren

2pjep.jpg
 
Ja pitam hoce li ovo da hladi kako treba a ne dali fali tuljak.Ne gledate ili neznate,ovo je motor od tamica 80 na 560 i kuciste vodene pumpe je ostalo nisko,nije stavljeno od 577,ovde i nemoze da se stavi tuljak.I price o visokoj kolevci od 560....i slicno,ako se ne razumete nemojte bezveze daviti svaku temu.

Jebote na ovom forumu svako prosto jednostavno pitanje se pretvori u filozofiranje....

Nece se hladiti kako treba jer ce uvlaciti zrak prije hladnjaka a kroz hladnjak ce ti ici puno manji protok, vidjeo prije takav problem na jednom vilicaru.
 
Ja pitam hoce li ovo da hladi kako treba a ne dali fali tuljak.Ne gledate ili neznate,ovo je motor od tamica 80 na 560 i kuciste vodene pumpe je ostalo nisko,nije stavljeno od 577,ovde i nemoze da se stavi tuljak.I price o visokoj kolevci od 560....i slicno,ako se ne razumete nemojte bezveze daviti svaku temu.

Jebote na ovom forumu svako prosto jednostavno pitanje se pretvori u filozofiranje....

Jebote....koji ti vrag glumis....nesto si skino sa interneta a pitanje ti je djecje i jos se ti nesto trtis.Da si znao nebi postavljo pitanje ...Sta si htio ..da ti odgovaramo sa DA ili NE
 
Zorane, nas prvi 577 je stigao nov sa izlazom na hladnjaku kao na 560 i cevkom. Zasto je tako bilo, ne znam ali znam da je to prvom prilikom bilo prepravljeno kako treba da stoji.

Ja nisam ni obratio paznju na vodenu pumpu od ove 80-ke ali mi nije ni bilo bitno. Bolje ti Mirko radi to sto radis i nemoj pitati nas koji ne znamo jer ti ionako sve znas.
 
Pisao sam da mi rodak trazi traktor...veceras smo ga dotjerali..539 bez kabine,,,,klipna pumpa,ima kompresor,gume potanke.Ja sam ga vozio nekih 7 kilometar asvalta i prima odlicno gas al mi se cini da na 1800 obrtaja neradi najbolje a kad prijede te obrtaje opet radi dobro i prima gas
 
Ako ste vec odvojili 500-600€ za tamicev motor i imate traktor koji na primer vredi 2500€,onda izdvojite jos 3000din i kupite nosac vodene pumpe i vodenu pumpu za 577... Ne vidim poentu cele price,praviti jaci i bolji traktor i na kraju ustedeti 3000din i usrati celu stvar... A ovo da je kolevka vislja i niza,ja bi bas voleo da vidim koja je ta od 560 vislja nego od 577... :) meni je sve ostalo od 565 samo smo kupili pumpu volana,na hladnjaku limar okrenuo polozaje cevi,kupljena vodena pumpa sa nosacem za 577,karter i ukopali zamajac,i izbusili dodatne dve rupe na kolevci...sve to prepakivanje i dokupljivanje sa motorom kostalo 870€...

Sent from mTalk
 
Imam 539 86 godište sa 2.500 sati.Sa kardanom radio samo prskalicu i rasipač.Ulje u hidraulici menjano samo na onom prvom servisu i posle nikad.Pre dve godine dosuo 2 litre i ništa više.Kažu da tu ide 28 l i da posle dugo godina traba da se menja jer ima opiljaka i hoće da strada hidraulika.Kakva su vaša iskustva.Ja još nemam nikakvih problema sa hidraulikom ali kad tad...
 
Nazad
Vrh