IMT

@ glackop ma sve može da se uradi ali nije to to na letvi i segmentu je samo malo dovoljno pomeriti i nije ravnomerno podešena pumpa ajde ako odeš u plus a šta ako se ode u minus pa podešavanje podizanje elemnta nije isto nov i potrošeni element inije u pitanju kao što ti om kaže troši više ili manje goriva vec se radi i dali pravi potreban pritisak za dizne .
@ivanz obavezno proveri filtere da se oni nisu napunili parafina i vode .a stare 533 pumpe gutaju sve mogu one i ulje kad pomeša traktor da progutaju samo se još malo doda nafte i dobro procedi i vazi miško

Filteri stavljeni novi, ja odradio s njima oko 60 sati, gorivo vucem pumpom iz bureta, koje stoji unutra nekoliko tjedana, tako da uvijek gledam da bude 100% cisto i uvijek ostavljam unutra barem 1/3, pa uzimam iz drugog bureta, da bude sto cistije, bas pazim na to

Sada radi bez problema, i jos napunio rezervoar skoro do vrha

Taj 533, raditi ce jos 50 godina, gledao odlivke mjenjaca, na 533 puno kvalitetnije izgleda, ovi od 539 su fob, izgledaju nekvalitetnije.....iako 539 odlicno pali ko auto, i osjeti se veca snaga i bolji regulator na pumpi kada dobije neko opterecenje ili dode na uzbrdicu
 
Kako te muči gorivo pa što sipaš kad se ledi.
U mome je plava i nikad još problema ali točim na petrolu dok je ina bila svega je bilo.
Opet krpa snijeg sad ce opet 560 još večeras u akciju čišćenja.
 
Pisao sam vec. pred koji dan morao paliti 539. Radio je mozda dvije tri minute ugasio se i kad ga palim samo se javi i nece upaliti... mrdaj vamo tamo i sito na casici se zastopalo parafinom. Izvadio sito nakon par neuspjelih pokusaja odzracivanja i traktor upalio super. Radio je pola sata sigurnih ako ne i vise, nije parafin stopao filtere, samo sito na casici...

Na rotacionoj pumpi bi se mogla tako stopati i ono malo sito na samom ulazu u pumpu pa nisam ni pokusvaao paliti 549.
 
stare ferge rade na vakum to jest na onij mebrani napred i malo li negde ima lufta ona dodaje gas a novije liniske pumpe imaju mehanicki regulator pozadi u pumpi i zato treba ponekad sipati ulje u nju a staro ispustiti jer hoce da zapekne regulator ,šta reci kvalitet goriva svašta nam prodaju po dobrim cenam
 
Koliko sam video na onom klipu on je samo prakticno predihtovao i ona ce raditi kao i sto je radila jer nista nije mogao da joj poremeti posto nije dirao sraf za doziranje kao ni onu maticu na onoj sipci sa oprugom,rotaciona za razliku od redne nema mogucnosti da neravnomerno baca na izlaze vec glava kakva je takva je kako se od habanja trosi tako joj se postepeno smanjuje pritisak koji je inace mnogo vislji od pritiska koji treba diznama,i kada se remontuje pumpa ne zameni li se glava tj onaj komplet zadnji deo to kao da nije nista ni radjeno,a sama glava kosta mislim preko 100.ne znam da li dolazi u kompletu pregasti prsten sa njom ako ne onda je i on bar 30.e, pa zaptivaci 20-setak pa ruke oko 40. dozirajuci ventil,cetkice,i .t.d. i eto cene bez malo pa nova i tako da se onda i ne isplati ni raditi je u fulu,jer ta rasklapana pa i sve da se zameni nikada ne moze sa novom.
 
Nova glava u BiH kosta 150KM tj. oko 75€. Nova pumpa ne vjerujem da se moze naci ispod 200€, mozda sam malo i rekao. Remont se i te kako isplati, zasto se ne bi isplatio? Na 549 je pumpa izdurala 480 radnih sati i morala ici majstoru, pojeo se bregasti prsten jer nije bio termicki obradjen. Navodno da radnici iz IPM-a nisu primali placu pa su si na taj nacin "pravili posla"... Tko ti garantira da na novoj pumpi koju doneses nece biti isti taj problem? Imao sam negdje stari prsten za uspomenu, sriban da jedva ima bregova, katastrofa.

Da se negdje moze kupiti provjereno dobra pumpa, da znas da nece biti problema ili zajebancija, to bi bilo mozda i opravdano ulaganje. Al da se remont pumpe ne isplati raditi, s time se ne slazem.

Bar je IMT jednostavan za odrzavanje...
 
Meni je bosista za kontrolu PVP i doziranje goriva na elementima uzeo 30 evra pre 4 godine. Pumpa Rikard Bencic linijska od sestocilindrasa. Ulje nakon kontrole nije nasuo u pumpu ali mi je rekao tacnu kolicinu i koje ulje da naspem. Uradio je lepo i nije bilo nikakvih problema. Progutao je motor od tada 25-30 tona lozaka i euro dizela i osim zamene i ciscenja filtera nije bilo problema. Koliko uzimaju za kompletan remont ne znam.
 
Ja sam imao lose iskustvo sa bosistima. 2 puta sam dao po 150e. Mogao sam kupiti novu ali je bila liniska da je bila roto bez razmisljanja bi kupio novu.
 
Kako te muči gorivo pa što sipaš kad se ledi.
U mome je plava i nikad još problema ali točim na petrolu dok je ina bila svega je bilo.
Opet krpa snijeg sad ce opet 560 još večeras u akciju čišćenja.


normalni plavi dizel sa benzinske, koji je stajao u buretu.....u 560 sa sipao
aditiv, prije oranja, i pun rezervoar, odradio jedno jutro, to se dobro izmješalo i povukao u sistem, upalio bez problema, i nije se ugasio, da sam to napravio i na 539, nebi imao problema
 
Nova glava u BiH kosta 150KM tj. oko 75€. Nova pumpa ne vjerujem da se moze naci ispod 200€, mozda sam malo i rekao. Remont se i te kako isplati, zasto se ne bi isplatio? Na 549 je pumpa izdurala 480 radnih sati i morala ici majstoru, pojeo se bregasti prsten jer nije bio termicki obradjen. Navodno da radnici iz IPM-a nisu primali placu pa su si na taj nacin "pravili posla"... Tko ti garantira da na novoj pumpi koju doneses nece biti isti taj problem? Imao sam negdje stari prsten za uspomenu, sriban da jedva ima bregova, katastrofa.

Da se negdje moze kupiti provjereno dobra pumpa, da znas da nece biti problema ili zajebancija, to bi bilo mozda i opravdano ulaganje. Al da se remont pumpe ne isplati raditi, s time se ne slazem.

Bar je IMT jednostavan za odrzavanje...
Ni u kom slucaju se ne isplati raditi pvp, ako racun iznosi 1oo evra ili vise. Ja kada sam radio ferginu pumpu dao 130 e i radila je zadovoljavajuce jedan mjesec, posle je traktor ponovo poceo da trokira kada je hladan motor, kao i prije.Ono istina snagu nije vise gubio, kao prije, ali kada ga upalim imam osjecaj da radi na 2 klipa, i to sve kod ''izvikanog'' majstora u Mitrovici. A da tek vidite kako je majstor namontirao semering pumpe, da se upisas, morao ja kod kuce da popravljam. Inace radi se o IPM linijasici koje se vise ne proizvode, da je kojim slucajem bila roto u pitanju, ne bih trenutka razmisljao kupio bih novu. Ona je tada kostala 200 e, i jos ti ostane pride ova stara. Inace radio sam razne stvari oko pvp i sistema za ubrizgavanje kod 4 razlicita majstora i ni sa jednim nisam bio zadovoljan. Jedinog sa kojim nisam saradjivao, iz Bijeljine, je rodjak pozvao kuci i rekao da skida redom pumpe sa traktora (4 kom) i kombajna i polako remontuje, bez zurbe i nek kosta sta kosta, jer su te masine podosta radile. I pogodite sta je bilo, nije nesto narocito zadovoljan bio a bilo je i reklamacija, usput kostale su po komadu sa uloscima dizni 360km, skoro pa nova.
Zaboravih napisati, samo za nogu pa o banderu.
Jedino taj Zeravica, ali to je meni podaleko.
 
normalni plavi dizel sa benzinske, koji je stajao u buretu.....u 560 sa sipao
aditiv, prije oranja, i pun rezervoar, odradio jedno jutro, to se dobro izmješalo i povukao u sistem, upalio bez problema, i nije se ugasio, da sam to napravio i na 539, nebi imao problema

Ovisi
gdje sipaš petrol ima bolji plavi od ine .
Eno stoji u kantama i ništa smrznuo nije .
Dok sam na ini točio još u 33 na povratu dizne istiskivalo parafin .
I kako će da radi sve poštopa.
 
Ina mi je najbliža, do petrola ima dosta, pa mi se neda vući u autu, do ine odem sam par buradi i uzmem, sa traktorom naravno
 
Nazad
Vrh