IMT

E ti mi trebas,kad vec imas iskustva sa menjacem na 577 mozes li i kod moje sedmice potrefit dijagnozu,kod mene od prvog dana kupovine ponekad mi iskoči ona mala ručica u "neutral" znači kad hoću prebacit u rikverc ili u drugu brzinu desi se da mala ručica iskoči a u vožnji tj.radu nikad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
U menjacu nesto seta,tacnije ili je neka od viljuski kriva pa povlaci ceo snop za sobom pri saltanju ili je neki od snopova dobio hod napred nazad pa pri saltanju pogura reduktor.Takodje promeni utvrdjivace na sipkama.
 
Da mi treba traktor za vise poslova od oranja i pripreme, onda bi se i odlucio za hidraulicni, al ovako je i servo dobar, i sve bi htio uzeti novo, mislim da me to izaslo oko 300€, i to sve novo

Al prije kupnje bi volio probati na nekom traktoru da vidim kako funkcionira i koliko je bolji od mehanickog i losiji od hidraulickog

Lacin, ja kad pomislim da cu nesto napraviti, ja to i napravim, al nezelim bacati novac ako nesto nebi ispunilo moja ocekivanja, pa vise volim pitati druge kako su zadovoljni, i onda sam donosim odluke sto cu i kako napraviti.....

Jer taj 577 nije los, sada je problem samo u 4 i 5 brzini, hidraulicki volan i prebucna kabina, ostalo je uredu, i zato mi se isplati malo jos uloziti u taj traktor, da sve radi kako treba s obzirom koliko sam dao za njega

Što
mu bi s 4 i 5.
Nama je otišao sinhron i šetao mjenjač pa nekad prestala 5 pa dođe.
Zamjenili sinhron brat išao u srbiji po njega mislim 50 eura došao komplet i sad utegnut mjenjač.
To je dosta lako zamjenit pošto je prvo u mjenjaču.
Ima nešto brat i slika ako te što bude zanimalo objasni ti telefonski.

Ja danas kupio sve za kočnice za 560 uskoro montaža
 
ako je samo to, onda nije velika investicija, al to obično bude, vidi onaj ležaj ima malo lufta, pa još jedan, pa već je mjenjač dolje, pa ću odmah i ovo-ono promjeniti.....i nakupi se, al za sada radi, pa vjerojatno neću dirati.....

jel netko preko ljeta skidao ovu kabinu, i radio bez nje????

a što mu bi, ako idem iz 3 brzine krči i neće u 4 i 5tu brzinu, a prije je samo upao u brzinu nije ni "kr" napravio, samo odjednom se to dogodilo.....a sada kada i u mjestu ubacim u 4 ili 5tu krene i odmah iskoči iz brzine.....sa 1,2 i 3 te rikvercom nemam problema
 
Stavi dodatnu oprugu obavezno
Jel ima da se uzme sinhron u delovima ili samo kompletan

Imaš
i u dijelovima

- - - - - - - - - -

ako je samo to, onda nije velika investicija, al to obično bude, vidi onaj ležaj ima malo lufta, pa još jedan, pa već je mjenjač dolje, pa ću odmah i ovo-ono promjeniti.....i nakupi se, al za sada radi, pa vjerojatno neću dirati.....

jel netko preko ljeta skidao ovu kabinu, i radio bez nje????

a što mu bi, ako idem iz 3 brzine krči i neće u 4 i 5tu brzinu, a prije je samo upao u brzinu nije ni "kr" napravio, samo odjednom se to dogodilo.....a sada kada i u mjestu ubacim u 4 ili 5tu krene i odmah iskoči iz brzine.....sa 1,2 i 3 te rikvercom nemam problema


Ako
dolje budeš uzimao dijelove neće puno koštat .
Mi smo ovdje 100 eura sve ležaje platili plus koji dihtung , i sihron komplet stari je dobio lufta samo mesingani dio.

Evo od 560 stigli dijelovi drugi tjedan se bacam na posao.
gifs upload
 
Da, koliko dugo? Sta ako pukne crijevo za ulje? Bas iz tog razloga je hidraulicni volan zabranjen za koristenje na autima, autobusima, kamionima... MORA biti mehanicka veza volana i tockova. Traktor je sporo vozilo pa ako i pukne crijevo imas vise vremena za reakciju a i radi se o stroju koji radi u mekanom terenu gdje hidraulicni volan nad servom ima bezbroj prednsoti.
dzaba sto je traktor sporo vozilo kad ti pukne pod teretom nedajboze a tiides pun gas samo sreca i snalazljivost pomazu
 
jesu to lamele ivanec???? ugradio njihovu na oba 533, i izgledala je jako dobra obrada
 
dzaba sto je traktor sporo vozilo kad ti pukne pod teretom nedajboze a tiides pun gas samo sreca i snalazljivost pomazu

Jednom sam video traktor kome se odvrnuo čep i iscurilo ulje od hidraulike.Kako je to bilo smešno za videti.Ide traktor kap pijan,točkovi idu levo desno a vozač sa volanom ništa ne može da upravlja.Sreća ze je bilo u ataru pa polako,točkove uterao u napravljene vagaše i nekako stigli do kuće.
 
Dok sam razradjivao 549 vozikao sam se svukud kud mi je padalo na pamet. i tako u tom vozanju odjednom primjetim da traktor sam skrece u desno i da mu moram stalno motati lijevu kontru da ide ravno. Jedva sam dosao do kuce nekih 5km uz sve izrazenije "otimanje" u desno i sistanje iz orbitrola... Dosao do kuce i posto je to bio prvi hidraulicni volan u avliji ikad, trazi sta mu moze biti.

Nadjemo da je jedno crijevo na cilindru slabo dotegnuto i da prilikom skretanja tu curka ulje i malo po malo razina ulja u rezervoaru pala toliko nisko da je pumpa pocela vuci zrak. Dotegnuli crijeva, nasuli ulje i ostavili traktor damalo radi i motali lijevo desno da ga odzracimo. Nadopunili ulje u sistemu i nema vise problema. Poceo je proljetos cilindar sliniti i sad bas ocigledno gubi ulje i redovno dosipam ali to ce se preko zime rijesiti.

Kod serva nema ako iz nekog razloga nestane ulja u sistemu, podere se filter i zastopa pumpu, padne remen s pumpe, ne znam, nebitno, uvijek postoji mehanicka veza volana i tockova i dovuci ces se kuci bez nekih vecih poteskoca.

Rijetko je da hidraulicni volanotkaze poslusnost ali desava se...
 
Vecina zapadnih traktora nose cist hidraulicni volan. To da otkaze odjednom niodkud je rijetkost nad rijetkostima. Pocne on na vrijeme da javlja probleme prije nego sto sve otkaze. Vozio sam 560 nove linije koji se dao motat samo u turazi, i opet se moglo sa njim radit.
 
Znam da nose hidraulicni volan, zato sto je servo na traktoru losa stvar. Pogotovo ovaj IMT sistem. Zato se ova prica i povela...
 
Mene je počeo da zeza volan na 577.Prvo su opalila oba semeringa na pumpi pa je ulje završavalo u motoru i malo,malo pa šišti orbitrol.Zamenjeni semerinzi,usuto ATF ulje i dok je ulje hladno sve normalno dok se ne ugreje.Onda pumpa počne da škripi i orbitrol jako šušti+pumpa bude
vrela.U radioničkom priručniku piše da joj je optimalna temperatura 80 stepeni.Primetio sam da je jedno crevo popustilo i da lepo flisuje na njega pa se pitam da li je moguće da tu vuče vazduh i pravi pičvajz?
I da ne zaboravim gde naći filter za pumpu volana na 577?Nema ga niko ovde ni u okolini.
 
Poslednja izmena:
E zato je meni jedan covjek napomenuo da iz tog razloga trebalo bi u pumpu sipat neko redje motorno ulje da nebi mozda zeznuo motor,ipak to ulje koje zavrsi u karteru nije bas zdravo po sam motor
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh