IMT

Sta sve treba da se skine(razvali) na 5106 da bi se zamenio konusno-tanjirast par?
 
Au znaci morace ceo da bude razbucan,a jeli onda najbolje skinuti celu kabinu ili samo rezervoar da skinemo?
 
Poslednja izmena:
Tačno tako a moraće i desna zbog finog podešavanja K.T para.

Nisam osobno to nikada radio ali sam bio prisutan pri sastavljanju kolegine brene kad su mjenjali Konusno tanjurasti par. Sve su odradjivali kroz lijevu stranu i bas su fin zazor nastimali da je to cudo jedno. To je bilo prije dvije godine i nista nit lupa nit zuji traktor radi bez greske. Mehanicari su s iskustvom i odrzavaju i tudje traktore pa valjda znaju sta rade...
 
Polako se privodi kraju generalna motora na 589.Jos neke stvari i gotovo.Blok rasiren na 101,radilica ostala na standard tako rekli na masinskoj odlicna,samo novi lezajevi,glava komplet uradjena i ravnanje.Pumpa za ulje nije zamenuta,odlican pritisak i pre generalne.Dizne su nastelovane i dobre su,pumpa nista nije dirana,to ako nekad bude trebalo.Lamela je stavljena nova.
 
Oranje,tanjiranje i tezi radovi,mozda silokombajn.Radice nesto.Deca sad kazu da kupimo trobrazni plug 12 coli.Veci traktor i veci prikljucci.
 
Zajebano kad tako jedno drugo vuce, al sta ces. Takav je kod mene bio u selu. Naprijed mjesto tegova je bila ukarikana hid.pumpa. Nazad velika sidra i na zadnjem dijelu trupa hidraulicno vitlo od 16 tona. Kakva je to cuda cinilo to je strasno. Sila od traktora bila. Nazalost u toku pis pauze traktor je u korist neispravne rucne kocnice kreno sam i niz prosopinu tuko od bukve po 2 kubika i zavrsio u nekoliko dijelova. Steta, velika steta. A pripravljen je bio za te operacije predobro. Ni uniforest, duler i slicni nece nikad tako nesto izvesti.
 
Znam za potencijal,vozio sam ga mnogo puta,sila mu je jaca strana.Lepi su to traktori steta sto vise nema proizvodnje.
 
Zasto,pritisak ulja je odlican i pre generalne.Ako oslabi vremenom lako je skinuti karter na tim motorima i zamenuti.
 
Toma Vs
moras da razguras zadnji kraj i da skines poklopac hidraulika i levu trubu....komplikovano je skidati kabinu ili rezervar kad si uigran moze za nepun sat da se rasklopi bez zurbe
 
Nazad
Vrh