poljolink KWS april
Strana 120 od 854 PrvaPrva ... 2070110118119120121122130170220620 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 2,381 do 2,400 od 17065

Tema: IMT

Član Okrim avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Poruka
    633
    Zahvalio se
    1,308
    Zahvaljeno 43 puta na 35 poruka
    Downloads
    18
    Uploads
    0

Odg: IMT

@ galki

Ne slažem se sa tvojom tvrdnjom

bitno ti je samo da ventili nisu nategnuti ima ona stara nema vuce dok ventil netuce :D
    [/quote]

Pravilan zazor ventila, uz ostale vitalne elemente je preduslov za optimalno korišćenje svakog motora.
    Nikad bolje!

Član meshter avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    ne idem nigde, dolazim niotkud a evo me ovde
    Poruka
    853
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 60 puta na 37 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0

Citiraj Citiram: Okrim
    Jedno pitanje! U Priručniku za IMT 542 piše da se posle skidanja glave motora ventili šteluju na 0,30, a da se glava doteže posle 25 - 50 radnih sati i opet šteluju ventili kod vrućegmotora, ali nepiše na koji zazor, pa bih molio onoga ko zna tu tematiku da mi odgovori koji je zazor ventila kod vrućeg motora, jer nema logike da bude isti i kod hladnog i kod vrućeg, ako je naglašeno da se posle dotezanja glave zazor reguliše na vrućem motoru.

Unapred zahvalan na odgovoru Okrim.
    Evo odgovora na pitanje

Ćutanje je zlato, neki su ćutali pa su se obogatili.

Član Okrim avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Poruka
    633
    Zahvalio se
    1,308
    Downloads
    18
    Uploads
    0

@ meshter

Hvala meshter, taj podatak u priručniku koji ja imam nije naveden.
    Nikad bolje!

Član galki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Poruka
    1,598
    Zahvalio se
    45
    Zahvaljeno 34 puta na 26 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

jbg nisam bas mislio na zazor od milimetar nego bolje da ventili budu labaviji nego nategnuti a u ostalom svak radi po svom pa kako radi tako nek mu bude
    Neko vozi motor,neko vozi traktor,ja i moja mala motokultivator

Član MONTOYA avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Poruka
    6,480
    Zahvalio se
    1,038
    Zahvaljeno 809 puta na 547 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

na zagrejanom motoru o.25
    Daj Bože zdravlja a biće para

Član Okrim avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Poruka
    633
    Zahvalio se
    1,308
    Downloads
    18
    Uploads
    0

Evo šta sam danas radio, komšiji su dlokirale kočnice na levom točku od IMT-a 560, pa sam ga prevukao sa mojim IMT-om 542 na dvorište i pomogao da se skine truba i demontiraju kočnice. Sada je u toku pranje, odmašćivanje i zamena kočionog cilindra i na kraju sklapanje.
    Evo slika rasklapanja.

A ovo su slike sklapanja. Operacija je uspela, traktor koči bolje nego kad je bio nov! :D

Ako neko bude tako nešto radio, obavezno treba ispustiti ulje iz menjača!!

Kada se skine truba i razdvaja ploča sa semeringom i ležajem da se dođe do kočnica ima dva šrafa sa upuštenim glavama i njih treba odvrnuti da se može ploča odvojiti. Oni nisu uočljivi ako je ostao zalepljen dihtung.
    Nikad bolje!

Datum pristupanja
    Oct 2009
    Poruka
    59
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 1 put na 1 poruci
    Downloads
    0
    Uploads
    0

@lakarije
    Hvala na savetu i prenetom iskustvu Evil.
    Problem je sto niko u blizini nema traktor sa takvim servom pa nikad nisam uzivo video tu spravu. U dvoristu imam 560 sa hidraulicnim volanom i dosta sam zavirivao i gledao kako je to uradjeno... Ako bi se odlucio za hidraulicni, tu se plasim gde bi nasao cilindar sa odgovarajucim hodom i kako bi ga namestio (oslinac, krajevi spona).

Stigla pedala iz petoletke. Ovako sad izgleda!

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Poruka
    489
    Zahvalio se
    91
    Zahvaljeno 106 puta na 30 poruka
    Downloads
    8
    Uploads
    0

Bobo:
    Probaću tako kako si ti naveo,mada me je majstor drugčije učio!

Član Bobo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    3,367
    Zahvalio se
    287
    Zahvaljeno 506 puta na 345 poruka
    Downloads
    15
    Uploads
    0

Meni su rekli ovako. Nisam to nikada stelao jer nisam imao gdje. Ako se dobro sjecam da u razvodniku ima naki saraf kojim se stela naprezanje opruge. ta opruga treba biti dobro postelana i ne bi se cilindar nikud trebao micati. Ono sto sam na slici oznacio meni nema nikakvog smisla, jer da treba skratiti sponu, samo malo smotas volan i problem rijesen. ta spona ne bi trebala imati apsolutno nikakve veze, al nikad ne znas.

Kooega na zetoru 6245 ima isto servo upravljanje i njegov traktor je sudjelovao u saobracajki i preskocio mu finia navoj na cilindru, pa sad kad ga smota skroz do kraja taj navoj preskoci i volan krene sam skretati. stane, malo navrne cilindar i kao da se nista dogodilo nije...

Svakako javi jel uspjelo ovo stelanje sto sam oznacio ili nije, ali kako mi se cini da nista od toga...
    IMT I ZMAJ, PRAVI MALI RAJ!

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Poruka
    489
    Zahvalio se
    91
    Downloads
    8
    Uploads
    0

Ma i ja mislim da nema šanse da se tu našteluje,jer sam sigurno pet šest puta skidao servo,i nekad bi ga od tolikog skidanja možda i slučajno uštelovao.
    Ja to neću uskoro pokušavati,jer kao što sam negde gore napisao,Blokirao sam cilindar i sad mi radi kao čisto mehanički volan(ustvari radi još teže,jer moram da navijam i točkove i plus klip u cilindru).Morao sam tako,nisam više mogao da trpim da mi piša ulje.
    što se tiče skretanja volana u stranu,moj u transportu beži,čim je malo veći gas i brzina.
    A kod onog kolege za kojeg sam pisao da je udario u banderu,kod njega u mestu volan skreće sam od sebe.Na leru polako,malo -po malo,a čim mu se da mali gaščić,točkovi odjednom skreću u desno!
    Bilo bi dobro da nam se Bubu javi,pošto i on ima jedamn 577 stari tip pa da čujemo i njegova iskustva.

Bogdan:
    pedala je kao nova,vredi dati te pare!

Član Bobo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Poruka
    3,367
    Zahvalio se
    287
    Zahvaljeno 506 puta na 345 poruka
    Downloads
    15
    Uploads
    0

Bubu ima dva 577 i koliko sam vidio na oba ima servo upravljanje.
    IMT I ZMAJ, PRAVI MALI RAJ!

Član Bubu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Poruka
    3,924
    Zahvalio se
    507
    Zahvaljeno 820 puta na 364 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0

@Bobo

Nisi dobro video!

577 DV je kupljen 2008. godine iz firme i traktor je dosao kod mene sa vec prepravljenim volanom na cist hidraulicni.
    577 obican je imao isto servo upravljac kada je bio nov. Jedno vreme je to caleta zezalo jos pocetkom 90-ih godina pa je ujak donosio neke gumice i caure iz Trstenika koliko mi je cale pricao i kada je popizdeo vec od silnog riknjavanja lepo je spojio izlaz na ulaz u pumpu (koja je posle par godina i skinuta iako je kupljen orbitrol i klip, do dana danasnjeg to nije montirano zbog caletove i moje neazurnosti!), skinut je kompletan servo i prepravljena spona da bude volan kao na 560! Trap se redovno maze i sve je u dobrom stanju tako da nema nekog otezanog upravljanja!

Zaboravite taj IMT servo upravljac, to je po meni cist promasaj!
    Ugradnja hidraulicnog volana je jako prosta i ne iziskuje previse mudrovanja-ispravni orbitrol, pumpa i klip, nekoliko hidraulicnih creva, holendera, platni, malo dobre volje, aparat za varenje i malo metala za granicnike i nosac klipa, papir i olovka, koja litra hladnog napitka i sve namesteno!

@Bogdan

Sto se nosaca klipa tice, pogledaj kako na 560 to stoji-tako isto se navari ili napravi nosac pa zavrne na postojece srafove na trapu a za sponu proveri-trebalo bi da pase od 560!
    Ja sam kupovao poprecnu sponu za 577 i kada sam otisao u radnju nije bilo a meni se zurilo da stavim. Kada smo premerili sponu od 558 uvideli smo da je neka mala razlika i to samo u onim rupama za sirenje trapa tako da ako ne planiras da siris trap a pase poprecna spona od 560/577 koji imaju hidraulicni volan (drugacija je u odnosu na one koji imaju servo upravljac zbog kacenja klipa a mozda i jos necega, nisam siguran), kupis pumpu od 560, rezervoar za ulje i orbitrol od cega hoces ili nadjes samo da je ispravno i eto ti volana! :D
    Zaboravio sam da dodam-postoji jos jedno resenje! Posto 558 ima samo jednu upravljacku sponu, mozes nju da skines i umesto nje da stavis klip ekvivalentnog hoda (da ne bi morao da varis granicnike), samo ga pricvrstis negde. Ostalo sa pumpom i orbitrolom ide isto. Ovakvo resenje je stavljeno kod mene na 577 DV...
    Uzmi sve što ti život pruža!

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Poruka
    489
    Zahvalio se
    91
    Downloads
    8
    Uploads
    0

Pretpostavljam da ti je volan sad lakši taj čisto mehanički,kao na 560, nego kad neradi servo?

Član Bubu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Poruka
    3,924
    Zahvalio se
    507
    Downloads
    1
    Uploads
    0

Iskreno da ti kazem ne znam jer je volan prepravljen na cist mehanicki kada sam ja imao najvise 10 godina. Kada su gume propisno naduvane, ide dosta lako zato se ja nisam ni trudio da stavljam hidraulicni volan... :D

Član milos bota avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Poruka
    1,290
    Zahvalio se
    183
    Zahvaljeno 131 puta na 106 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0

@bubu ,da li bi mogao da izmeris hod kilipa na tvom 577dv

Član Bubu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Poruka
    3,924
    Zahvalio se
    507
    Downloads
    1
    Uploads
    0

Izmericu sutra kad upalim traktor. Klip je inace namontiran od 577 DV novi tip vuce.
    Evo i par slika:

Na poslednjoj slici je upravljacki klip od kombajna ZMAJ 125 (cini mi se da je kod svih ZMAJ-eva isti ali sa ovog je skinut..) u kombinaciji sa sapom i krajem spone servo upravljaca od 577. Fali jos parce i drugi kraj spone da bi mogao da se montira na traktor.

Datum pristupanja
    Oct 2009
    Poruka
    59
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 1 put na 1 poruci
    Downloads
    0
    Uploads
    0

@Bubu
    Ovo sto si ponudio kao drugo resenji, to mi se vise dopada. Tj. da se umesto uzduzne spone ubaci hidraulicni cilinda. Popreko, kao na 560 mislim da ni ne moze da se namesti zato sto nema dovoljno mesta izmedju prednjeg mosta i samog motora traktora.... nema dovoljno mesta da se zavare nosaci na prednji most i postavi cilindar. Jos jedan razlog zasto mi je bolja varijanta je i to sto sam pre par dana kupio novu poprecnu sponu pa ne bi sad ponovo da kupujem jos jednu.
    Negde u dvoristu sam imao cilindar od beraca za kukuruz koji je sluzio za prebacivanje iz radnog u transportni polozaj i obratno. Vec par dana ga trazim da pogledam da li mogu da ga iskoristim ali kao da je u zemlju propao ili je dobio noge.

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Poruka
    489
    Zahvalio se
    91
    Downloads
    8
    Uploads
    0

Može da se postavi poprečni cilidar bez problema.motor tu ništa nesmeta.A kolevka prednjeg mosta je identična i na 560 i na 577.
    Nego kaži ti meni pošzo je bila ta nova poprečna spona,i čija je,original ili privatnici.

Član Bubu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Poruka
    3,924
    Zahvalio se
    507
    Downloads
    1
    Uploads
    0

Bogdan misli na trap od 558 koji je drugaciji u odnosu na trap od 560/577!
    Inace, kolevke od 560 i od 577 se razlikuju u jednoj stvari-u kacenju za motor. Pogledaj Lakarije na svojim traktorima da bi uvideo razliku! Da bi od kolevke za 560 napravio kolevku za 577 moras da obradis na glodalici jedan deo da bi motor mogao da se zakaci bez problema.
    Ja sam kupio FAD-ovu poprecnu sponu (koliko znam to je prva ugradnja na domace traktore) i kostala je oko 3500 dinara ako se ne varam....

Član MONTOYA avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Poruka
    6,480
    Zahvalio se
    1,038
    Zahvaljeno 809 puta na 547 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

i mi kada smo ubacivali u 560 motor od 577 prerađivali smo kolevku,čini mi se da je kolevka od 577 malo i višlja
    Daj Bože zdravlja a biće para

Strana 120 od 854 PrvaPrva ... 2070110118119120121122130170220620 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.