IMT

Hvala.

Voleo bih da dodam jos dve brazde za malo novaca... ::novac:: 558 gledam zbog cena, opcije su jos 549 i 560 (noviji), ali to vec ide gore... plug koji imam bi trebalo da je OLT 2x12, vukao ga Ursus 335 i 542. Moram prvo da ga iskopam iz dvorista da vidim koji je :osmeh:
 
560 je dosta bolji u dosta stvari jer je dosta tezi pogotovu pozadi zbog teskih felgi. Jedino u oranju mogu dati prednost starom oracu 558 samo zbog uzeg traga tockova. 560 ima brzi alnaser i pale takoreci besprekorno . Jos bolje ako uspes naci stari tip 567 jer je petobrzinac a to mu mnogo znaci i jedina mana je buka tih menjaca spram trobrzinca. Cesto radim sa 567 i samo ga mogu pohvaliti jer stvarno odradjuje maksimalno poslove .Ima spor kardan ali i to se da resiti kome treba brzi
 
560 je dosta bolji u dosta stvari jer je dosta tezi pogotovu pozadi zbog teskih felgi. Jedino u oranju mogu dati prednost starom oracu 558 samo zbog uzeg traga tockova. 560 ima brzi alnaser i pale takoreci besprekorno . Jos bolje ako uspes naci stari tip 567 jer je petobrzinac a to mu mnogo znaci i jedina mana je buka tih menjaca spram trobrzinca. Cesto radim sa 567 i samo ga mogu pohvaliti jer stvarno odradjuje maksimalno poslove .Ima spor kardan ali i to se da resiti kome treba brzi
Pozdrav.... Ja sam 15 godina radio od 50 do 90 jutara zemlje....sve sa 567...nijedan drugi traktor nisam imao do pre 3 godine...sve sa njim i jos plus usluge oranja...baliranja...transporta...rastur stajnjaka.... sad radim dvesta jutara i sve sto imam sad da ne nabrajam 567 mi je napravio... izrabljen do maksimuma.. ove godine je dobio generalku sa menjacem i nove gume posle 20godina.... a 85 godiste je... Sad samo u transport narednih 20

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
U mjenjacu imas tri pumpe. Prva je glavna koja podize i spusta podizne poluge, druga napaja uljem valjske potrosace (okretanje pluga, podizanje vucne tanjurace i sl) i treca pumpa koja upravlja kardanom. Nikakvog podmazivanja pod pritiskom nema i kao sto se i sam slazes, to je ogroman problem, jos kad se uzme u obzir da je u vecini tih traktora ulje staro 10 i vise godina puno razno raznih opiljaka i da se svi zupcanici podmazuju takvim prljavim uljem.

Ti traktori imaju jako puno mana od kojih je mjenjac naj veca. puno se gresaka uklanja usporavanjem mjenjaca ali i dalje je to stara krama od koje se ne treba ocekivati puno...
Moram te dopuniti
Menjač ima podmazivanje i polovanjem,povratni vod ulja pomoćne hidraulične pumpe je postavljen na poklopac menjača
 
,,beli76,,Ima ti majstor Mile iz zelene ulice, 558 i ore uvek sa trobrazdom polje sad sta mu je radio neznam al da ore ,ore,dal mu je sipo vodu u gume ili nesto trece neznam ,imam i ja 558 i znam mu mogucnosti,al on ore tako vec dugo godina,zaboravio sam samo koji je plug al vidim da nije mali razmak izmedju glava.Ja primer sa mojim 558 i plugom 756 orem polje 1 direktna ,a rit samo sporohodne.Mnogi ovde nespominju da je 558 mnogo bolji za medjurednu obradu uzi je od 560.Neznam jel Srbislav prodo njegovog 560 trazio je 2500 hilade ako se nevaram.
 
560 naspram 558
bolji mjenjac
bolju hidrauliku
laksi volan
bolje paljenje-brzi alnaser
jaci prednji trap
bolja preglednost (kabriolet)
na 16kama brz ko metak. Tafe 42DI licno preskacem sa svojim na putu. koji ima 4 brzine i pobrz je traktor.
558 skidam kapu vec 2 sezone radim sa pomenutim kod komsije u svim uslovima i sve operacije. zasad bez kvara a kupio ga od likova iz sume.
 
za 585 nemam nikakav podatak. a za 588 - perkins a4248 motor 77ks na kardanu 71ks, 6 brzina, zadnje gume nosi od 33 cola, hidraulicni volan, tezak 2,8T i pise da je opremljen spoljnim podiznim uredjajem.
 
Da se i ja izjasnim u vezi 558. Za pare koliko kosta mislim da je odlican traktor. Nas ima 7-8 hiljada sati. Plug 757.20 mu je velik ali radi sa njim 30 godina i ide tako. Bolje resenje bi bilo 756.20 za njega. Mislim da je to idealan plug za njega. Ima u dve varijante. Brzi i spori menjac. Nas ima brzi menjac i u lakoj zemlji orem 1.brzom, u tezoj 3. spora ili kad je potrebno da se ore na 30-35cm. Setvospremac od 20 moticica vucemo u 90% slucajeva drugom brzom. Drugi prohod bi mogao i 25 moticica da vuce sa 2 reda valjaka. U prevozu 2x5t robe je sasvim upravljiv i da moze da izvlaci taj teret lepo.

560 vs 558
560 ima bolju (jacu) hidrauliku, jacu prednjicu, jaci zadnji most, jace felne i teze. Anslag imaju oba traktor manji od 539 i dosta su neokretni. 558 je zivahniji na gasu, laksi je i to je zbog toga. 558 uzimte ako je jeftiniji od 560, ako imate oba za iste novce a u slicnom su stanju onda 560 dajem prednost. Za oba ova traktora je 577 sve ono sto fali ovim traktorima. 558 samo da ima 10-15ks vise da moze da vuce 2x35 lepo i da ima brzinu izmedju 3.spore i 1.brze bio bi traktor VRH.
 
Eh i da mu je da može da polovi brzine i da može da se manipuliše težinom na zadnjem delu pa da oranju bude težak a u lakim radnjama da ostane lagan. Ih...
Gde bi mu bio kraj.
Hidraulični volan...
560 je dosta krut spram njega.
 
Bojceticu ti si pito ,dal moze motor od 559 na 533 ,moze treba da se ubuse negde 2 rupe i da se u nji ureze navoj valda ovaj od 539 ima 2 srafa noseca vise. kolko se ja secam bilo je to pre 20 godina,kad sam ja teo da ubacim taj motor ,majstor je bar tako rekao,al nisam ni ubacivo posto je starac odusto i uradio je generalnu na 533,a onda se moglo kupiti ganc nov motor za samo malo vise para neg generalna,al nisam mogo da ga ubedim.
 
Ne bih se slozio da bi 558 sa 15ak konja vise bio ful traktor. Prijatelj ima 558 sa ubacenim s44 motorom i vuce pomenuti plug od 14 coli. Kod nas je zemlja mahom teska, izuzimajuci jedan deo gde ima kisele gajnjace. Na prosloj godini, koja je bila teza za oranje, covek je jedva orao sa ovom kombinacijom(558 s44 + 757). Traktor je samo proklizavao. Ima snage ali je lagan pozadi. Do te mere se razocarao da je hteo da vrati fabricki motor, ali ga je na kraju ipak ostavio zbog rotodrlajce a za oranje kupio Brenu 5106 koju jos uvek dovodi u red. :sta:

Mislim da je to jos jedan plus za 560 pa makar i stari tip. Kasnije ako zatreba, ugradi se jaci motor i dobije se traktor koji ima srazmeran odnos snage i tezine. 560 sa fabrickim motorom nekako kao da nema snage da nosi samog sebe, takav utisak imam(kada se uporedi sa odzivom koji 558 daje kada se povuce rucka gasa).
 
MNOGI su mi ljudi rekli da je 560 s motorom s44 potrefit traktor za teze poslove na manjim imanjima. Nek je trobrzinac ali zato ima prvu brzinu taman malo brzu nego 577 i moze vuci 757.20 u svakoj zemlji jer ima i snagu i tezinu dobru, za sjetvospremac, tanjuracu je tu 2. brzina i to ide bez greske...

Ovakvi traktori rade godinama i godinama bez greske i ko ga ima tesko se od njega rastaje ako bas ne mora.
 
Mislim da je Montoya imao takav traktor. Pa neka nam prenesemo utiske.
Ja sam ubedjen da za jedno gazdinstvo od 50ha, ne treba bolji traktor od 577, samo da mu se odvoji kabina, I odradi dobra izolacija.
 
Nazad
Vrh