IMT

Nije to zbog filtera.Izašao joj radni vek.

ako je filter neodgovarajuci znaci on nije preciscavo ulje i samim tim su opiljci poderali pumpu tj skratili joj (a ne izaso) zivotni vijek.
uostalom. skini ti svoj filter sa traktora i na motoru i na hidraulici i na volanu ako mislis da nije do njega. a mozes i na autu komotno isto da oradis. dzaba lupas pare na filtere ako ih uopste mijenjas. :haha:
 
I kod mene se to nije otvaralo kako sam kupio (2003) e sad kad bi negde mogao naci ceo postupak rastavljanja tog dela gde je filter mozda bih se i ja upustio u tu avanturicu,medjutim strah me da sta ne zeznem a i kod mene kad je traktor na leru malo teze se vrti volanaom.Jedan mi lik rece koji vec dugo ima 577 da postoji mogucnost da ode nekakva membrana i onda poropusti ulje iz seva u motor te mi je savetovao da koristim neko motorno ulje te ako dodje do propustanja nece stetiti motoru,zna li neko sta o tome?
 
Danas po preporuci kolege forumaša rešim da rastavim pumpu od hidrovolana i da očistim filter (IMT 577), kad ima i šta da vidim.... Inače traktor je kupljen nov a pumpa nikad nije otvarana...

20151021135010.jpg


20151021135034.jpg


Filter u pumpi nije odgovarajući (kratak je) i mislim da samim tim nije ni imao funkciju.... I šta ću moram da improvizujem, ubacio parče cevi da bude pasent...
Filter je kako treba već tu nedostaje opruga
Po fabričkoj preporuci ulje se menja na 400 sati,ja sam zamenio na 1000 i mogu reći da sam trebao dosta ranije...
Marko nemoj sipati motorno ulje,ta pumpa je predviđena za ATF
Ako nisi dosad menjao ulje uradi to obavezno
 
danas htio otići po onaj 567, i prodan jučer.....užas

druga opcija je imt 577 bez DV, pa vjerujem da ću njega uspjeti upecati.....

evo slike:













kako vam izgleda ovaj traktor, plug sa slike je prodan.....koliko vrijedi €€€€
 
Kod mene je uradio pre dosta godina a orbitrol curi već dugo tako da dolivam ulje(uglavnom motorno)nema problema da kucnem u drvo.Inače traktor je došao sa zavarenim zupčanikom,jedva se to uspelo srediti da bude kako treba.
 
Ja sam u 549 od prvog dana do nedavno imao HIDRAOL. Po zimi je malo bilo teze prvih par krugova volanom dok se ulje malo ne uzmjesa, sto bi se u narodu reklo "dok se ne razbije". i kasnije radilo bez greske. U Breni je ATF, i radi sve ok i nedavno je mjenjano ulje u volanu na 549 i isto je dobio ATF.

Istina, primjecujem na 549 sad da polako curka na spojevima crijeva ispod same posude za ulje sto do izmjene ulja nije radio dok brena ne curi nigdje osim malo na orbitrolu i to mojom greskom.

Ljudi koji su pravili te pumpe su ipak pametniji od kojekakvih okokucnih "majstora" koji mogu preporucavati da se u volan sipa motorno ulje ili rabljeno iz mjenjaca jer oni "misle" da je to bolje a nemaju za to svoje misljenje nikakvo objasnjenje osim: "Zato" ili "Ako ja kazem da je bolje, onda je i tocka"... Takvih majstora sam susretao u zivotu i previse i gledam da ih izbjegavam sto vise.

Na SKIP-u je pumpa original izbacena, ugradjen je prioritetni ventil za volan i dovod ulja je "ukraden" s glavne hidraulicne pumpe koja pogoni svu hidrauliku na begeru. Taj na hladno kad motam volanom hoce da se ugasi. Sad kad su mrazevi krenuli, hidraulicno ulje je toliko gusto a orbitrol u cjeloj prici "usko grlo". bager se na dodir volana doslovce ugasi, dok se ulje malko ne "razbije". Kad se ulje zagrije, radi sve bez greske al opet, nije to TO...

Ako je onaj koji je napravio pumpu, orbitrol i cilindar rekao da se sipa ATF, onda sipajte ATF i ne mudrujte previse.

Sto u servo na autu ne sipate motorno ulje?
 
Hidraulicno ulje koje koristim u bageru i kombajnu je "INA HIDRAOL 46" Naj obicnije hidraulicno ulje koje se moze kupiti.
 
Nazad
Vrh