IMT

Landini problem je što je sve to Novo sumnjivog kvaliteta i često P.R.C ili No name proizvođača po paprenim cenama.
 
Kako se skida stub volana kod IMT539, ispadnu li kuglice dole u kućište kad se ono skine zajedno sa pužem? Ako je neko skidao instrument tablu sa 539, koristilio bi kad bi podijelio neka iskustva, juče sam gledao i kod njega je sve toliko natrpano da ne znam ni odakle da krenem a moraću da je skinem kada budem ugradjivao orbitrol.
 
planiram uzeti 567, ako bude sve OK kad ga budem probao za par dana, kad uhvatim vremena da odem, i plug za njega imt 756, pa ako netko ima sliku kako podesiti plug prema tome traktoru, da nemoram puno isprobavati.......zadnje gume su 16.9
Ja bih za taj traktor radije kacio neki plug 70cm zahvata. Lakse bi ga ustelovao zbog sirine traktora i gaza gume i ne bi trebalo da ide puno teze nego sa 60cm-756. A + je duzi a mozda i visi (zavisi koji uzmes) pa manje gusenja kad ima zetvenih ostataka.

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
vidio sam da sa 567 vuku bez problema 757, to je pravi plug, al se bojim kako će ga vući, jer traktor je očuvan (ako ga uzmem), ali nije novi, pa se bojim da mu bude puno, pogotovo kada se teže ore, a gume na traktoru su skoro nove

jel tih 757 ima nekoliko vrsta????

najbolje za njega bi bio nekakav štelujući na 12" i 14"
 
Kako se skida stub volana kod IMT539, ispadnu li kuglice dole u kućište kad se ono skine zajedno sa pužem? Ako je neko skidao instrument tablu sa 539, koristilio bi kad bi podijelio neka iskustva, juče sam gledao i kod njega je sve toliko natrpano da ne znam ni odakle da krenem a moraću da je skinem kada budem ugradjivao orbitrol.

Ako skidas komplet glavu neispada nista.Problem je jedino sto ce se iscupati poneka zica od instalacije dok ga iscupas.Instrument trablu drze za glavu dva vijka i imas kod kucista akumulatora nekoliko vijaka.Odvrnes glavu sa mjenjaca ,skines poluge za upravljanje.Neko podigne instrument tablu i izvuces kuciste komplet.Jeste malo zeznuto al tako to ide..Da bi ugradio orbitol trebala bi ti ploca sa saltackim polugama od 540,542 ili 549.Drugi nacin je da odsjeces komplet gornji dio kucista volana.
 
1985 ako se dobro secam,video sam na nekom sajmu obican ferguson 539 sa hidraulicnim volanom i imao je kuciste volana,one dve ruke ili spone i sa desne strane klip a ona glava orbitrol je bila namestena na kuciste volana.Koliko sam razumeo oni su izvadili vreteno volana iz kucista,u njemu su ostala ona dva elementa za prenos na levu i desnu stranu a kuciste su samo zatvorili odozgo i tu ugradili orbitrol.Klip gura jednu stranu a preko kucista pomera drugu stranu.Jako lepo i jednostavno resenje,isti ajnslang i okretnost.Bilo mi interesantno, tad sam imao 539 i razmisljao o lakom motanju.Kasnije sam kupio 549 sa hidraulicnim volanom a ferguson prodao.
 
Vazdušni filter id IMT-a ,u koji deo sipate ulje?
Srednji do rupica,spoljni do rupica ili oba.
14mvqxl.jpg
 
Ako cemo ici u detalje, unutarnji prsten "radi radnju" jer unutar njega prljavi zrak ulazi i prolazi kroz ulje. Kad se traktor ljulja po neravnoj njivi, ulje se preliva kroz rupice iz jedne posude u drugu a cilj samog prstena je da kao i na neravnom terenu na usisnom djelu uvijek ima ulja a ne da se ono svo slije na jednu stranu i tako motor vuce prljavi zrak u sebe.

Sipajte ulje u posudu dok po cjeloj posudi ne bude do rupica...
 
Je li zna neko odgovaraju li felge sa 560 na MF 265 ? Srce na MF i na IMT je 15cm, razmak sarafa kako sam izmjerio na MF je 7.8cm...
 
Na IMT-549 imam zadnje gume 14,9-28 i sad bih stavio 12,4-32 zbog međuredne obrade. Imam u ponudi zadnje felge za gume 12,4-32 od IMT-560. Znam da rupe na srcu ne pašu, al to nije problem. Zanima me hoću li moć postići trag zadnjih točkova od 150 cm sa tim felgama 32 cola od IMT-560 na mom IMT 549?
 
Na IMT-549 imam zadnje gume 14,9-28 i sad bih stavio 12,4-32 zbog međuredne obrade. Imam u ponudi zadnje felge za gume 12,4-32 od IMT-560. Znam da rupe na srcu ne pašu, al to nije problem. Zanima me hoću li moć postići trag zadnjih točkova od 150 cm sa tim felgama 32 cola od IMT-560 na mom IMT 549?

Mogao bi okaciti sliku te masine da je vidimo ako nije tajna.....:osmeh:
 
Nazad
Vrh