IMT

Nadji nekog majstora koji zna da namjesti paljenje kako treba. Ako nije do pumpe onda motor gleda na generalku, moj imt isto jako tesko palio kad je hladnije ni grijac nije pomagao, poslije generalke ni grijac ne treba, pali na zub:)

Budem namjestio malo ranije paljenje pa ce se vidjeti..
A evo i danas je bilo onako hladno i upalio mi u sekundi, samo sto je bijelo dimio i trokirao nekih minutu dvije, dalje se smiri i ide ko grom.
A sad jel je za generalku, ne bi bas rekao. Dok je vruc ne spusta mu se pritisak na leru ispod 2 bara, a na full gasu mu je preko 3.5. A ni ne dimi na iber..
Inace traktor ima 7300 rs i zelja mi je da natuce 10000 bez generalne..
 
Ma nije sigurno ja sam radi jedan s 7000 sati i pritisak uvjek u crevenom i nista samo gas dok je leden 2,5 bara.
Čudo a pali ko zvrk nesmije vidit ključa grijač nikad korišten.
 
Ivan kc jel ti masti cep za sipanje ulja u motor i pletenica po menjaca. To ako masti ti je pokazatelj prvi da je kompresija popustila ali moze sa time jos da ide ako je pumpa dobra.Pumpa je srce motora tako da ako je dobra i ustelovana sa diznama i mrtav ce upaliti 539.Malo dima dok je hladan nije opasno ali prati dal netrosi tecnost za hladjenje jer ako je napukla glava hoce troskariti malo vode i dimiti belo a teze pali
 
Sta bolje i brze okrece Iskrin brzi anlaser na traktoru,jedna VARTA 74Ah 680A ili dva komada ProAtomik 45Ah 400A.
 
Poslednja izmena:
Budem namjestio malo ranije paljenje pa ce se vidjeti..
A evo i danas je bilo onako hladno i upalio mi u sekundi, samo sto je bijelo dimio i trokirao nekih minutu dvije, dalje se smiri i ide ko grom.
A sad jel je za generalku, ne bi bas rekao. Dok je vruc ne spusta mu se pritisak na leru ispod 2 bara, a na full gasu mu je preko 3.5. A ni ne dimi na iber..
Inace traktor ima 7300 rs i zelja mi je da natuce 10000 bez generalne..

Pa sta bi ti da sa 7300sati pali i radi ko sat.Za tu zabavu trebao bi malo vise ulagati osim PVP i dizni.Na toliko sati ventili su vjerovatno potonuli preko mjere itd. itd..Ako nisi prestelao ventile bar to jos probaj i vozi dok sat ne otkuca 10 000 sati...
 
Pa sta bi ti da sa 7300sati pali i radi ko sat.Za tu zabavu trebao bi malo vise ulagati osim PVP i dizni.Na toliko sati ventili su vjerovatno potonuli preko mjere itd. itd..Ako nisi prestelao ventile bar to jos probaj i vozi dok sat ne otkuca 10 000 sati...
Koliko je dozvoljeno da potonu ventili na M33 i M34 motorima?
 
slika.png
druga-slia.png
 
Sta pokazuju varnice iz auspuha? Letos mi vukao komsija seno nocu sa 542 i dok smo se vracali kuci izletala poneka varnica iz auspuha.

- - - - - - - - - -

Sta pokazuju varnice iz auspuha? Letos mi vukao komsija seno nocu sa 542 i dok smo se vracali kuci izletala poneka varnica iz auspuha.
 
Verovatno povecan zazor ventila ili potrosenost ventila i vodjica. Za pocetak prestelovati ventile pa pratiti dalji razvoj situacije. Moze biti i do goriva ili ga je samo komsija malo preforsirao:osmeh:. Inace, varnice i seno(slama) se i ne slazu bas najbolje i to bljuvanje vatre moze biti veoma opasno. Zato mnogi kombajni imaju na auspusima hvatace varnica:ppozdrav:
 
Desi se meni i kad po noci idem s 539 iz sjetve. Traktor cjeli dan vuce sijacicu na pola gasa i kad krenem kuci s poljskog puta pun gas, izbaci pokoju iskru na auspuh. Takodjer kod pustanje gasa na cesti kad mjenjac gura motor zna izletjeti negdje neka... To se mozda desava i po danu samo sto se to ne primjecuje dopk se sjeno ne zapali ;)
 
Ja sam ovo primetio sad u branju 2SH na 1600 obrtaja posle 2-4 sata branja kad je pao mrak,nema ih u radu skoro nikako nego kad dodjem na kraj njive i malo isturiram onda bljuje vatru,pa kad ga dobro isturiram prestane.
 
A ko od vas ima termostat nek kaze. Sta mislite sta motor pravi na klipovima komorama i izduvnom sistemu kad je motor hladan ili radi manjim obrtajima .Cim ga poterate po gasu temperatura u komori se drasticno povecava i pocne garez da sagoreva i izbacuje van. Pogotovu sto je losiji motor to je izrazenije. Jedan stari 558 je radio ko brusilicu da je imao u auspuhu kad ga isturiraju ali bio je gotov motor skroz
 
Nazad
Vrh