IMT

I ja mislim da je to po stvari al ajde da pitam...

Postoje i semerinzi s dva brisaca koji se stave umjesto ovog jednostrukog i svaki brisac klize po nepotrosenom djeli remenice.

Za svaki problem postoji 50 rjesenja.


KAMENI: Reci kolegi da se uenekoj radnji raspita za LOCTITE komponentu koja se stavi na nutove i smanji im luft a druga LOCTITE komponenta ide na navoj sarafa da se ne odvrce sam. Opet jeftinije rjesenje od druge remenice
 
Upravo tako sam mu i ja preporučio samo da to uradi sa epoxi-om
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Prava stvar za tako neka "krpljenja" da ne kažem budženja...
 
Koliko znam da remenica na radilici pogoni vodnu pumpu, pumpu volana i alternator. Dva potrosaca konstantnog opterecenja a i pumpa volana ide preko vodne pumpa pa samim time i nije neki teret za remenicu na radilici.

Loctite i slicne komponente (ako se pravilno upotrebe) uklanjaju luft na naj mani moguc i kad se sve propisno dotegne to nema kud mrdati.

Na kraju krajeva da se taj luft popuniti kojecime sve dok je remenica u centru s radilicom.
 
Kakva su vam iskustva sa kocionim cilindrima ? Gledam cene od 2450din RTD Indija,3400 RTD Srbija,za 4700din neki domaci maloprivredni iz Pazove-Indjije ne secam se tacno i 5100din za Zastavu Knic.
Sve mi lici na macku u dzaku i kome kako zapadne.
 
Za koji traktor ja sam stavljao zastavine i super su od glavnog do pomoćnog već oko 4 godine duraju .
 
Kakva su vam iskustva sa kocionim cilindrima ? Gledam cene od 2450din RTD Indija,3400 RTD Srbija,za 4700din neki domaci maloprivredni iz Pazove-Indjije ne secam se tacno i 5100din za Zastavu Knic.
Sve mi lici na macku u dzaku i kome kako zapadne.
Obavezno uzmi garanciju, daju je i na vašarima i stavi je u crkveni kalendar da je ne izgubiš :ppozdrav:
 
Hmmm ovi u Juselu na sajtu ne spominju,a jedina privatna radnja iz kraja su ovi sto prodaju po 4700din i daju garanciju do kapije.
IMT 560 je u pitnaju.
 
Da li moze na srarije modele Imt 560 84-85god da se ugradi pomocna pumpa hidraulike i razvodnik sa 4 izlaza kao kod novijih modela?

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Tako nesto sam i mislio oko 300evra treba mi zbog rasipaca jer ima hid otvaranje,pa onda obe sejalice imaju hid.markire treba da pazarim neki 560 a ovi stariji nemaju to cak i neki noviji nemaju...Najbitnije je da moze da se odradi

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Da li moze na srarije modele Imt 560 84-85god da se ugradi pomocna pumpa hidraulike i razvodnik sa 4 izlaza kao kod novijih modela?

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
Ja imao na 577 i skinuo, stalno spadalo neko crevo . Može jeftinija varijanda, ima da se kupi neki raznodnik što se montira na poklopac hidraulika
 
Taj "razvodnik" sto ide na poklopac je golo gov.o. to je totalno neupotrebljivo zbog specificnog sistema na koji IMT hidraulik radi. ne mozes u isto vrijeme koristiti i podizne poluge i dodatne izvode za hidrauliku pa tu nastaje problem. Kolega se sa mnom prepirao da ce na 558 ugraditi "kornjacu" i da ce moci bez problema raditi s plugom okretacem... Poorao je jedva par jutara zemlje i prodao plug...

Starije serije 560 su imale kao doplatu dodatnu pumpu hidraulika i jednostruki razvodnik, cak su to nudili i na 540 (isti trup kao i 560) samo sto to ljudima prije nije trebalo a bilo skupo ko vrag i sta je jos, ako ne mjenjas redovno ulje u hidrauliku hoice se pomocna pupa sribati od spene i nisi napravio nista. dosta pipljav sistem. Bolje ugradi servo pumpu od auta negdje naprijed i rezervoar ulja od 10l, malo crijeva, razvodnik po zelji i ima da radi radnju za sto ti treba. Nece kipati prikolice ali markire i rasipac ima da otvara kao ludo.
 
Kako moze pumpa da zariba od spena kad je spojena na isti usisni filter ulja kao i glavna. Filter se redovno cisti i nema problema. Kod te pumpe se javlja drugi problem koji je prepravljen na modelu sa mokrim kocenjem. U sustini pumpa je ista ali je izlaz drugaciji. Kod starog tipa je preko fiksne cevcice koja ulazi u pumpu a kod novog preko creva koje se srafi na kuciste i sa spoljne strane ima izlaz prema potrosacu. Na starom tipu ta pumpa odlazi tj. izlaz iz pumpe kada traktor dugo radi sa rasklimanim nosacima glavne pumpe jer je pomocna pumpa fiksno vezana na glavnu. Takodje glup sistem kod starog tipa je udvajanje pumpi koje em sto niko ne koristi em sto nema svrhe.
 
Moze i te kako... Bilo je ovdje vise slucajeva. Ne znam kako ali ne pricam na pamet.

Evo, kod mene ne breni je crijevo koje ide iz filtera u pumpu bilo puklo i pitaj boga koliko je tako traktor vozen. Ja sam ga zamjenuo ali vjerujem da je neka steta na pumpi napravljena. samim time sto je kroz tu poderotinu mogao krs ulaziti i u glavnu pumpu...

Udvajanje protoka ima svrhu, kako nema? Prilikom kipanja velikih prikolica a preko razvodnika u cilju rasterecivanja "male" pumpe udvoji se protok pa razvodnik napajaju obadvije.
 
Svaki put kad se cisti filter, moze da se promeni i to parce creva koje kosta manje nego benzin kojim recimo ja perem taj filter.

Pomocna pumpa na 577 moze svasta da iskipuje kada je ispravna. Udvajanjem pumpi zbog pojacanog efekta kada su vec oslabile samo moze dalje da napravi havariju jer nije dzabe to sve popustilo..
 
Nazad
Vrh