IMT

Sto se kopcanja kategorije III tice, IMT je po zelji uz brene isporucivao produzetke poluga kategorije III. odvrne se spaner, ispadne produzetak poluge, stavi se drugi, dotegne se spaner i teraj. Kolega ima nastavke III kategorije i nikad ih nije montirao a dobio ih uz traktor...

A gde ima da se kupe ti produžeci poluga za brenu III kategorija, ili još bolje automatske kuke?
 
Nije imao IMT nego je kupovao ili loše kopirao one o kojima sada kažete da ne valjaju !

Dal je kupovao ili loše kopirao neznam ali potpuno sinhronizovan menjač na mom 577 ide već 6 godina bez greške i ako mi nađeš na ovom forumu ko sa traktorom zapadne proizvodnje (a može i domaće)od 70 ks obrađuje više zemlje od mene imaš moj 577 džaba.I otkud ti ideja da IMT nije imao sinhro menjače do 2014 god.?Pišeš tu po forumu bezvezarije samo da bih eto nešto pisao.
28jk7pu.jpg
[/IMG]
2wdrpfs.jpg[
 
Pa da, zaboravio sam da je kopija bolja od orginala ? Moj 577 nosi i vuče 44 S opruge, drljaču 4,8m i prskalicu nošenu od 1.100l, a Torpedo90 58 S opruga na spremaču i 5,5m zahvata. Da li je zbog toga naj bolji na svetu ? Nama samo može biti bolje ako shvatimo ko smo i da želimo da budemo bolji. Da su u IMT pozvali par seljaka traktori bi bili 100% bolji uz mala ulaganja. Ali šta će onda inženjeri koji nerade ništa a primaju platu
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa nova kopija naspram orginalnog 30-godišnjaka i jeste bolji.Pitao sam te zašto si slagao da IMT nije proizvodio sinhro menjače do 2014god.
 
Ma ljudi pričaju gluposti meni da je jedan novi 577 dv 30 godina bi mi sluzio i nis bolje mi ne treba.
A vidio sam deutz fahr agrofarm 100 prdne mjenjač na 3000 sati na 4000 sati motor i 20000 eura mu je otišlo .
I to je neka kvaliteta jeste da traktor radi ali bome se i i sedmica naradila od 84 godine pa se mjenjač još nije raspao.
što reći komfor je ali za to me najmanje briga što se toga tiče novi imt su bili solidni u komforu.

Evo jedan 2090 simpa stroj.windows 7 print screen
 
Taj 2090 ima dzondirov motor,,.sad vidim da sam pogresio ovaj kod nas nije taj broj posto ima oko 60 ks ,i ima dzondir motor,
 
Poslednja izmena:
Ma ljudi pričaju gluposti meni da je jedan novi 577 dv 30 godina bi mi sluzio i nis bolje mi ne treba.
A vidio sam deutz fahr agrofarm 100 prdne mjenjač na 3000 sati na 4000 sati motor i 20000 eura mu je otišlo .
I to je neka kvaliteta jeste da traktor radi ali bome se i i sedmica naradila od 84 godine pa se mjenjač još nije raspao.
što reći komfor je ali za to me najmanje briga što se toga tiče novi imt su bili solidni u komforu.

Evo jedan 2090 simpa stroj.windows 7 print screen
Da li neko zna koliko je pravljeno ovih komada?
 
Svatko zna zasto je kupio neki traktor i tako i mi koji smo kupovali i nove i polovne IMT-e... Meni ne pase traktor za kojeg moram zvati majstora da mi mjeri pritisak ulja u mjenjacu jer nece saltati "powere", ne treba mi traktor koji sam salta brzine, ne treba mi ni powershift mjenjac a vario i pogotovo. Svjestan sam i te kako da bi mi olaksali posao ali sam svjestan koliko povrsine radim i znam vrlo dobro sta mi treba i sto mogu za male pare odrzavati.

Svatko ima svoje razloge i nacine rada i nitko ne moze meni reci sta je za mene bolje jer ne zna moje potrebe.

Evo cist primjer: Jucer mi na 549 zasteka pumpa volana. Sam ju otvorim, ocistim ventil, vratim ga nazad i pumpa radi, nadospem ulja i teram. Dodjem kuci i cujem da nesto bruji, upalim opet traktor i pogledam da je vodna pumpa rasklimana, danas je skinuta i eno je u autu remontovana i to za 20€... Meni je lakse malo po malo davati po 20-30€ nego da jednom u 10 godina pljunem od jednom 5000€ za neki popravak i to da me zaboli glava.

Sto neko rece, popravim mjenjac za 5000€ i opet imam traktor koji je kao cjelina odradio 10 000 radnih sati. Onda mi je lakse kupiti za 5000€ Brenu i svjesno radim u staroj ragi ;) Brenu mogu sutra za 5000€ prodati a MF s remontovanim mjenjacem nece kostati 5000€ vise nego sto je u njega ulozeno. Morate i na to misliti. Dok taj MF zaradi tih 5000€ protece puuno vremena ;)
 
Što kaže @bobo ja svoj traktor popravljam gde hoću i kako hoću i netreba mi niko.U oranju mi se počeo grejati traktor,ja proverio remen i delovao mi ok,ja mu lepo izvadim termostat na licu mesta i nastavim raditi.Posle sam mu vratio taj isti termostat kad sam menjao antifriz i do sad radi bez problema koji mu je bog bio ko će ga znati.
mhzvvm.jpg
[/IMG]
2ekuis2.jpg[
29atdo9.jpg
[/IMG]
 
Mikser moja je takva na 558 verovatno pase i na neke druge traktore ,a zove se bar kod nas donja poteznica.
 
baderljica je napisao(la):
Možemo pričati i diskutovati o onome šta sam napiso, a ne o tome da li ti veruješ ili sumnjaš u nešto, to su tvoji lični problemi. :ppozdrav: :off_topic:

Lijepo sam napisao da svatko zna sta kupuje i da mu NITKO ne moze reci sta mu je povoljnija kupovina!!!

Ja ne radim 100 hektara vec 35 i usluzno svake cetvrte godine orem, tanjuram, pripremam, sijem i valjam povrsinu od 23 jutra u 2 table. Trazio sam jeftin traktor koji ce mi odraditi svake 4 godine taj posao a ako moze na neke moje njive to je samo bonus. Prve godine je to usluzno bilo 17kj pa je sve odradjivao 549, nismo ga u oranju 46 sati gasili. Samo smo se brat i ja u njemu mjenjali u smjenama. Kad se povrsina povecala odnio je vrag salu... Trazio sam 577DV i nisam ga uspio naci da je icemu i normalne cjene i igrom slucaja uleti Brena. Nisam idiot da za 35 hektara povrsine kupujem nov "zapadni" traktor 100ks samo da u njemu presjedim 10-ak dana u godini.

Ja ZNAM zasto hvalim brenu i ostale IMT traktore i nitko mi ne moze dokazati da sam mogao kupiti ista povoljnije i bolje za posao koji JA s tim traktorom odradjujem. Isto tako nisam idiot da se na 100ha povrsine uzdam u Brenu ili IMT uopce. To bi bilo van svake pameti.

Pojedinci tupe da ima bolje, da ima povoljnije a nitko ne daje konkretne odgovore... Znam i ja da je bolje raditi u zatvorenoj klimatiziranoj kabini bez prasine i buke ali jednostavno nemam za tim potrebe. Prije ce me 549 oterati doktoru nego Brena.

MENI je neisplativo na maloj povrsini i usitnjenim parcelama raditi Brenom al kad ju vec imam vece njive radim s njom.

Sad kad ste upoznati s mojom situacijom molim da mi date prijedlog za moj slucaj konkretno koji traktor kupiti a da je povoljniji (pametniji) izbor od IMT-a i konkretno 5106.
 
Naravno da nije bilo boljeg izbora nego IMT na prosecnom posedu 5 Ha. Jeftin da ga kupis, kada radis sa njim nema stednje nego udri po ledini, ako nesto i pukne, delovi u svakom selu prodaju ih po trafikama. Ako neznas sam da popravis a tu je komsija koji zna. Mnogi delovi su unifikovani pa odgovaraju za vise modela. Da nebi skidao radno orudje i menjao svaki dan plug za berac, lepo kupis jeftino drugi traktor koji ide i treci i cetvrti ako treba, pa svaki traktor nosi samo svoje orudje. Onda ti lepo kazu da je zito koje pozanjes 14-15 dinara, pa u toj muci i besu zbog cene kazes sebi da bar nisi u kreditu za nekog zapadnjaka, ili bar nemoras da kupujes delove za polovnjaka sa drugog kraja sveta za suvo zlato. I jos trazis te delove po 6 meseci ko zna odakle. Ne valja IMT, a posedi 2Ha, ili 12Ha ili 32Ha. PROSEK 5! I nije sve bas ravan Banat da bi se po nagibu okretao i radio. Ali nevalja IMT i obrisi ga gumicom. Pravice ga od blata sledece godine.
 
Poslednja izmena:
Tetak i tetka su se prije 15-ak godina preselili na selo odakle je tetka (moje selo). Tetak inace ing gradjevine ima svoju firmu, gospodin covjek, poceo saditi neki vocnjak, bascu i zove ljude iz sela da im pooru bascu i tako. Kad treba dovesti drva ili nesto prevesti, opet plati nekoga. Pitam ja njega sto si ne kupi traktor kad vec ima para a treba mu? Odgovorio mi je da ce kupiti traktor onog dana kad ga i moja baba bude znala odrzavati posto on to sad ne zna i ne zeli se uciti. Da ga sila natera, kaze, onda bi uzeo traktor kakvih je naj vise u selu koji ljudi sami znaju popraviti, pokrpiti prirucnim alatom u vlastitoj supi ili garazi. Pogadajte da je u selu najzastupljeniji imt 539 i doslovce svatko tko ga ima zna mu ukloniti osnovne kvarove bez da zovu neke majstore.

Ti traktori iz sela se bez nekog redovnog odrzavanja i strucnih majstora za popravljanje voze preko 30 godina i rade. MALO LI JE?!? Sto rece kolega, na prosjecno imanje ide i prosjecan traktor i tu se nema sta mudrovati previse.
 
Blago tebi,na ovom sto je kod mene za cirka 1200rc je 2X otisla pumpa za vodu,kasnije sam menjao termometar i poje** ona povratna creva za naftu,tako da je malo flisovao a sad je ovih dana bas procurio,dok smo menjali pumpu vidimo da je i centralna caura dobila pa smo i nju promenili,poluga hidraulika pukla,blatobrani ispucali pa su pikovani...sve decije bolesti,ali sve u svemu nije mi izvukao ni 50e na odrzavanje(zamenu ulja,filtera...ne racunam).
 
Pa dobro to nisu krupni kvarovi,mahom sitnice... i ja sam prošle godine remontovao vodenu pumpu,stavio nova creva i kaiš...ali neki kvar da sam morao zvati majstora ili da se otvara hidraulik ili motor,menjač, nije bilo....
redovan servis ventila i dizni sam radio pre 4 god. i trebalo bi ponovo jer je davno prebacio 1000r.s koliki je servisni interval
Hidraulik je otvaran 2002 kad sam kupio beker 6 redi,tad je pumpa hid. prepakovana i nasuto novo ulje i od tad je napravio preko 4000 sati rada
 
Nazad
Vrh