IMT

Rikard Bencic, mislim da je iz Rijeke. :)
Evo jos jednog upadljivog hrvatskog dela na njemu.
21jpw0j.jpg
[/IMG]
 
Pozzz,mijenjao sam ulje u zračnom filteru na im5-539.Nasuo smam do onih rupa u donjem dijelu ali danas sam primijetio da mi je masna ona "vuna" u filteru.Da li ona smije biti umaštena,kad sam skinuo donji dio masni su i donji i gornji dio filtera.Traktor je nov 300 rh sati ali jebeš to što je novo.
 
A dobro je što je masna neki dan ja slučajno u svoj zavirio .
Prašine smeća od košnje a tamo pisalo svaki 15 sati ulje mjenjat a ja nisam bar 200.
 
Moj rodjak ima 539 sa Indijskim motorom i pumpom Rikard Bencic.:osmeh: Upuceniji kazu da je to stvarno retkost i da postoji samo par takvih devetki
 
RBR pumpe nisu bas toliko rijetke kako pise ali rijedje su od IPM pumpi u svakom slucau... Ja znam za dva 539 s RBR pumpama a prije 6-7 godina je jedna trgovina ovdje imala ganc nove 3 RBR pumpe za 539 po cjeni oko 200€ i ja otici cu sutra pa sutra i prodaju se kad su ljudi culi da ih imaju na stanju. Majstor koji je radio generalku na mom 539 je kupio sebi jednu od tih 3 (cuo sam da je kupio sve 3 al ne znam provjereno). Kaze da mu se traktor preporodio...
 
Ma, imam slike, hteo sam jos juce da izbacim, nego, rekoh da ne dosadjujem narodu, samo sto sam se uclanio. :D
Kabina ima gabaritna svetla, grejanje sa dve jacine izduvavanja i podesavanjem protoka vruce vode, filter kabine, unutrasnje svetlo, mini civiluk, radio sa 2 zvucnika(skinuo sam ga posto sam u crnini, da se ne prasnjavi za dz) tapacire na blatobranima, otvaraju se gornja stakla na vratima i zadnje(skocio kamen tokom setvospremanja, ne mogu da nadjem da kupim u okolini), centralno mesto za regist. tablicu iznad toplinka sa svetlom.
2nlsdi0.jpg

nxngup.jpg

350waiw.jpg

P.S. Zakljucava se. :)
 
Nazad
Vrh