IMT

Ako trza samo pri kretanju onda je pukla šapica
 
Ferkic, jedva da odvaja lamelu za kardan, visina kvacila je dobra, jel bese moguce stelovati pipke za drugi stepen bez razdvajanja traktora?
 
Imam isti slučaj. Krči kardan kao da si ubacio šrafciger.
Sve izmenjano, naštelovano, angažovao priznate majstore ali opet isto ili može se reći sve gore i gore! I menjač osteje nategnut, jedva vadim iz brzine. Da ne stisnem kočnicu, išlo bi dalje.... Majstori kažu da treba delovi da nelegnu, ja im ne verujem, Tako vozim više od 2 g. Žali bože što sam dirao.... Radio idealno, nego bio rastavljen, pa ajde i to da se obnovi...

Može se štelovati od dole,
 
Poslednja izmena:
Mislim da ne moraju. Na felnama popustis one srafove sto drze zlebove, da tako kazem i krenes napred ili nazad. U jednu stranu skupljas a u drugu siris raspon.
 
Imam isti slučaj. Krči kardan kao da si ubacio šrafciger.
Sve izmenjano, naštelovano, angažovao priznate majstore ali opet isto ili može se reći sve gore i gore! I menjač osteje nategnut, jedva vadim iz brzine. Da ne stisnem kočnicu, išlo bi dalje.... Majstori kažu da treba delovi da nelegnu, ja im ne verujem, Tako vozim više od 2 g. Žali bože što sam dirao.... Radio idealno, nego bio rastavljen, pa ajde i to da se obnovi...

Može se štelovati od dole,

Nevaljaju ti lamele 100%
 
Na mom 558 kronova korpa kvacila pukla na tri mesta, ispod svake zabice. Krs nevidjeni ili postoje kopije. Onda kupio korpu iz prve ugradnje, zaboravio sam marku a cini mi se u Bosni proizvodena. U Juselu iz magacina sva prasnjava. Vec dve godine odlicno rade oba stepena.

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
pobeda tesanj mozda? ja sam kupio vodenu pumpu za 560 iz pomenute fabrike i za sad bez problema. cak sam dobio i godinu garancije. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Razradiće se? Možda motor da se razrađuje ali tako nešto je gotov sklop bez razrađivanja.

kad je u pitanju zamjena druge lamele onda treba da se razradi(tj da se utrlja) ukoliko zamajac i korpa nisu isli na tokarsku obradu tj ravnjanje. a ako jesu onda sve istog trena treba da bude ko sto je predvidjeno.
 
kad je u pitanju zamjena druge lamele onda treba da se razradi(tj da se utrlja) ukoliko zamajac i korpa nisu isli na tokarsku obradu tj ravnjanje. a ako jesu onda sve istog trena treba da bude ko sto je predvidjeno.

Svaki šraf je išao na mašinsku obradu, kupljene 2 nove kronove lamele, posle i spojnička osovina ali slabo odvaja i menjač a kamoli drugi stepen. Sve napeto kad stisnem kvačilo, iz brzine vadim na prevaru, to jest trznem da bi na momenat rasteretio i na brzinu izbacio iz brzine. I tako" razrađujem" više od 2 godine?! Po meni to nije normalno.
 
Ja sam na mom 5136 radio menjač i majstor kad je rastavio kaže da je i lamela pri kraju i tako uzmem i lamelu. Kad je završio posao ja da krenem on trza, ja ga pitam šta je to on kaže treba malo vremena da nalegne. Evo sada ima 300 i kusur radni sati posle tog remonta i dalje trza. Kretanje iz druge mogu da zaboravim, a iz prve malo veći gas i malo brže puštanje kvačila i onda krene bez trzanja... :sta:
 
Krivo postavljena lamela,ako trza,cima tocak prilikom pustanja kvacila,tako i kod nas na ursuzu od pre 2 godine kad smo menjali lamelu.
Nece ona dugo da traje tako,kod nas vec ponekad se oseti da proklizava,primer ako iz mesta sa zakacenim beracom ubacim u 5,nema sanse da krene,a i ako se negde zaglavim,u vecoj brzini ne okrece tocak.
 
I ako nije nova, nego prenitovana, to nema pojma... inace danas resio jedan problem na ferkicu, kod zadnjeg levog tocka se culo neko skrgutanje i mlevenje, naizmenicno, i za malo da rasturam levu trubu, medjutim primetim da nesto nije u redu sa srafovima koji drze obruc za srce felne, kad ono par njih popustilo pa je odatle dolazilo cvrcanje :osmeh:.
 
Ja sam jednom prilikom kupio pun kombi i auto prikolicu djelova za brenu "na kilu" i tu je bilo sveg i svaceg i kad sam kolegi pokazao lamelu koju sam dobio na toj hrpi rekao mi je da ju cuvam kao oko u glavi da je to "stari tip" lamele s nekim spagama da je to prava stvar i da se to vise ne moze kupiti... Ja nemam pojma ni kakva je ni sta je u pitanju ali ocito da ima neke veze i kakva je lamela.

Mi prije koju godinu radili na 539 generalku i majstor kad ga je raskopao kaze da su lamele kao nove i da ih ne treba mjenjati, kad sam mu rekao da u rikverc skakuce i da smo od tog skakanja polomili kutije za gnojivo na kukuruznoj sijacici, samo je lamelu (koja je na oko zbilja izgledala kao nova) bacio u smece. Eno kako su lamele zamjenjene radi sve bez greske, nema ni trzanja ni skakanja.

Kod nas je navodno i zamajac bio "izvitoperen" valjda znate sta mislim, nepravilnog oblika gdje lamela nalijeze i po njegovim rijecima je to normalna pojava na IMT zamajcima kad se traktor (kvacilo) preopterecuje da se znaju pokazati pukotine oko sarafa i da se zna zamajac deformirati i da i do tog moze biti skakutanje pri kretanju s mjesta.
 
Zamajac se obradi ona, povrsina gdje nalijeze lamela, to nije problem ma koliko da je sjeban.Samo se moraju obraditi i one male povrsine gdje se srafi korpa za istu mjeru, inace kvacilo nece odvajati.
 
I ako nije nova, nego prenitovana, to nema pojma... inace danas resio jedan problem na ferkicu, kod zadnjeg levog tocka se culo neko skrgutanje i mlevenje, naizmenicno, i za malo da rasturam levu trubu, medjutim primetim da nesto nije u redu sa srafovima koji drze obruc za srce felne, kad ono par njih popustilo pa je odatle dolazilo cvrcanje :osmeh:.
To nitovanje lamele je neretko cista "0"!!! Nekad valja, ali u vecini slucajeva ne valja. Meni je covek za nitovanu lamelu za fapa trazio 50e, a nova 80e. Za 30 evra ne isplati se rizikovati. Jedan serviser kamiona ima citavu kolekciju nitovanih lamela sa novim ferodama koje su krive i nece da ih montira na vozila. Samo ih baci u cosak pa posle na otpad. Sad da li ih iskrive prilikom nestrucnog nitovanja, ili je lamela prethodno bila kriva, ona svakako ne valja.
 
Mi smo nedavno na 533 zamenili pogonsku i hidraulicnu lamenu...na prvoj voznji traktor je poceo da trza i skace kao jarac prilikom pustanja kvacila.
Majstori kazu:namestice se lamela(izlizati) i prestace...
Dva meseca mi tako podskakivali i dok nisam popizdeo i ponovo rastavio na pola,zamenili novu novom lamelom.Skinutu lamelu odneo na proveru kao i potisnu plocu.
Ploca dobra,ali lamela kriva...
 
Nazad
Vrh