IMT

Nisi ni ti mene razumeo.Pisao sam po pitanju šta bi radio kada klipnjača na J.D izađe napolje da vidi šta ima.
 
Svakim danom sam sve srecniji sto nisam kupio novijeg IMT-a,jadan ovaj covek nebio mu u njegovoj kozi,dobro se on i nosi sa ovim ja bih nekom grkljan zubima izvadio za tolike pare date,a ono DJUBRE.
Nisi u pravu, ima mnogo imt novih traktora kojima ništa nefali,ova se desio takav kakav jeste i zao mi je čoveka,ali ipak moraš se složiti sa činjenicom da je novo- novo....
Moj 539 je pre par dana izašao izarancije i ja za sada nisam imao nikakvih problema sa njim, mada ja sa njim i neradim nikakve teške poslove za njih je zaduzen mtz82 a za voće jd 1745. Nijednog trenutka se nisam pokajao što sam kupio novi539.
 
pozz ljudi ! ima u oglasu polovan motor od 577 sa papirama i komplet , ima sve , kuplung, anlaser itd.. , u srednjom stanju! Cena je 1100 € , sta mislite vredi novca , ili sta je realna cena ? Hvala
 
pozz ljudi ! ima u oglasu polovan motor od 577 sa papirama i komplet , ima sve , kuplung, anlaser itd.. , u srednjom stanju! Cena je 1100 € , sta mislite vredi novca , ili sta je realna cena ? Hvala

Ja mislim da ne vredi te pare.... Po meni je to macka u dzaku. Kupuje se skoro na rec...
Bolje tvom motoru uradi pravu generalnu ako vec imas takav motor, pa ces zaista znati na cemu si onda. :ppozdrav:
 
Nisi u pravu, ima mnogo imt novih traktora kojima ništa nefali,ova se desio takav kakav jeste i zao mi je čoveka,ali ipak moraš se složiti sa činjenicom da je novo- novo....
Moj 539 je pre par dana izašao izarancije i ja za sada nisam imao nikakvih problema sa njim, mada ja sa njim i neradim nikakve teške poslove za njih je zaduzen mtz82 a za voće jd 1745. Nijednog trenutka se nisam pokajao što sam kupio novi539.
Nebih ni ja generalizovao stvari da bas svi ne valjaju noviji,ali kada ovako nesto vidim neznam ko bi me i kako ubedio da ga kupim jer odmah mi kroz glavu prolazi A STA AKO I MENI ZAPADNE TAKAV.Neko mi ovde rece JD-u pukne klipnjaca izadje van itd.. i to se desava i na autima,kamionima eksplodira motor pa sto ne bi i traktoru ali to se sredi,zameni sta je slomljeno i tera 20-i kusur godina ali ovom coveku NISU RESILI PROBLEM I NEZNAJU KAKO u tome je najveci problem i to mene zaprepascuje kao da ima neku fabricku gresku, onakav gigant koliko su ih uradili da ga sklope vezanih ociju sa rukama odpozadi i mora da radi ko sat.Nemaju druze svi mogucnost da imaju po 2-3 pa i 4 traktora(jedan sam od njih) nego jedan pa udri, a Ferga je dobar za sve vrste poslova(kada ga dobro urade) ko ne radi puno nego par hektara jer ih kod mene ima 90%.
 
Alo.rs:

NEVIĐENE MUKE SELIMIRA MILOVANOVIĆA SA MAŠINERIJOM

Traktor ne podnosi visinu!


Traktor koji je Selimir Milovanović (54) iz sela Lopatnje pored Osečine pazario u fabrici IMT retko izlazi iz garaže, pošto ima jednu gadnu manu - ne podnosi visinu! Bar tako tvrde fabrički mehaničari, koji su ovaj „neobični“ traktor nekoliko puta temeljno pregledali od glave do pete!?



1982273-40.jpg

Selimir i njegov traktor

Kad je pre godinu i po za nov traktor iskeširao 1,4 miliona dinara, Selimir ni slutio nije da će svoju ljutu mašinu moći da vozi isključivo po ravnom. Kad krene nizbrdo, onda bude „dr’ž gaće, dr’ž pištolj“!


IMT: Sad radi!

U IMT-u su potvrdili Selimirovu priču da je traktor koji je ovaj domaćin kupio prošle godine nekoliko puta bio servisiran zbog kvara na menjaču, ali da su pre nekoliko dana svi ti nedostaci otklonjeni. Prema rečima šefa prodaje i marketinga u IMT-u Dragana Galečića, Selimir je pre nekoliko dana preuzeo traktor i tada potpisao zapisnik da je vozilo u ispravnom stanju. On je potvrdio da su mehaničari upozorili Selimira da pažljivije vozi na nagibima većim od 15 odsto ukoliko u tom trenutku traktorom vuče veći teret.

- Ne smem da ga vozim na nizbrdici, jer tada menjač iskoči iz brzine, a traktor naglo dobije ubrzanje, ne može da se zaustavi. Jedva sam jednom izvukao živu glavu - uplašeno objašnjava Selimir, čija se kuća, ko za inat, nalazi na najvišem brdu u selu i do nje se dolazi veoma strmim zemljanim putem.

Traktor „IMT 549 4wd”, koji je Selimir platio u gotovom i na čiju je isporuku čekao dva meseca, nijednog trenutka nije bio ispravan. Tražio je mučeni domaćin da serviseri provozaju traktor i da se sami uvere da iskače iz brzine. Čak četiri puta stavljan je drugi menjač, jednom je i ceo traktor bio u servisu u fabrici, ali slaba vajda.


- Ma jok! Čim ga spustim niz stranu, opet isto. Oterali su ga tri meseca na probu, a kad su ga navodno popravili, sve je bilo po starom. Sumnjam da su mi prodali polovnjak - jada se Selimir, koji je svu svoju ušteđevinu dao na traktor koji sada čami u garaži.


Kada je Selimir poslednji put svog mezimca odvezao na terapiju u Beograd, majstori su mu rekli da su konačno otkrili šta je posredi.
- Bože me oprosti, rekli su mi da je problem što živim u brdsko-planinskom kraju, pa kad traktor vozim nizbrdo, njemu se slije ulje iz menjača u motor, pa zbog toga iskaču brzine. Da sam pre neki dan umro, ne bih znao da IMT pravi traktore samo za ravnicu - krsteći se prenosi Selimir reči gradskih majstora.


Selimir Milovanović, koji obrađuje oko 20 hektara, kaže da je potrošio više od 50.000 dinara na razgovore mobilnim telefonom sa nadležnima u IMT-u, ali su svi odreda odgovornost za njegov slučaj prebacivali na druge. I tako ukrug, sve do raznih ministarstava i inspekcija. Nemoćna su čak i udruženja potrošača, kojima se takođe obraćao za pomoć.



Ovo je smiješno a i taj čovjek je toliko smiješan.
Neka ga drži u garaži ako nemoze nista poduzet.
Malo prenapuhano...
 
Pa očigledno nisi čitao,kolegi na kejsu serviseri su urinirali traktor i nikom ništa a ti se čudiš što se u imt-u koji je pred zatvaranjem tako nešto desilo
Sažaljevam čoveka al ne treba generalizovati da ne valja ni jedan,ja bih svakako kupio nov imt pre nego kineza
 
I ja isto a neki dan sam gledo 549 dupljak .
Eto 3000 sati i nikakvih problema dere s roto drljačom 210 cm.
Evo bičine da nisu na takvoj cijeni kod nas kupio bi se polovan.

gif image hosting

adult picture hosting

A bog zna o čemu se tu radi nisu definirali ako iskače iz 4 onda je to normalno na njemu :haha:
 
Koliko je jak i tezak taj tvoj 560,kad si sa drvetom povukao 2 kubika zemlje? Vidim da si napisao da je tezak puno, e sad moze neko da kaze pa za mene je puno 10tona, a jedna kolica zemlje je puno, otprilike dva kubika.
Koji je precnik tog drveta bio, verovatno 10cm, ali to je nekome puno pa moze da izadje i na pola metra.
2 kubika sam rekao da se zna da je bila zaista velika rupa ispod korena,kolko tacno zemlje je bilo nzm,ja sam samo oborio drvo,nisam ga pomerao,mozda je bilo malo trulo korenje,mozda blize povrsini pa se zato iscupalo,sta ja znam,meni je to drvo smetalo i iscupao sam ga,da imam slike postavio bih ,nemam ja nista od toga da izmisljam nesto ovde :ppozdrav:.Inace 560 je veoma tezak za svoju snagu,to svi znamo.Nije zivahan ni blizu kao ursuz na primer,jedino sto moze mnogo bolje da potegne,ima tezinu i siroke gume,samo to ubija motor,hvala bogu sto vise ne orem sa njime.Inace debljina ringlove nesto manja nego ovo koje sam sekao jesenas.
 
Ursus živahan gdje tu vidiš živahnost?????
Samo prdi i kad dodaš gas imaš osjećaj da ce se motor razletiti na 2800
 
Svi ti tekstovi su propaganda. Isto kao u res trejdovoj emisiji . Kupio covek 539 pa zna da ne treba ali je orao pa razbio zadnje staklo. Naši ljudi vole da pljuju naše a hvale tuđe makar to tuđe bilo u rangu našeg. Kad je strani traktor od 30 40 godina dobar što se ti isti ne oženiše starnim babama dok su bili momci nego se oženiše našim devojkama? IMT ne može da napravi dobar traktor iz jednostavnog rszloga. Država mu neda. Da je htela mogla je da pomogne i imt i imr i sad bi obe fabrike bile proizvođači dobrih traktora a ne dve propale fabrike. Isto se dogodilo sa Zastavom pa sada umesto da svi vozimo nove fijate vozimo strane krševe. Ima i novih ali ko ima nova kola? Sto nije kupio novog Fendta 200 vario i uživao? Nema para za Fendta a sa 549 hteo uz drvo da se penje.
Da je kupio novog Džon Dira prodao bi 100 metara drva da ga popravi i pravio bi se lud. Doći će i vreme kad će da pričaju za strane vrhunske traktore: " Crko mu menjač , prodao sam njivu da ga popravim ali zato dobra mašina trajaće on još . Dobar je to traktor."
 
@577
Ja znam da ti volis imt traktore,cenim ja to zaista,ali ipak je po meni bolji ursuz,bar kad se poredi 560 i c-360,mnogo zahvalan traktor,trosi ko upaljac,okretan kao ferguson,volan sa jednim prstom okrecem,pregledan mnogo vise od 560,koji je kao u bunker da sedim,vise brzina ima od imt-a,itd itd,da ne nabrajam :).Kod nas 560 samo razbacuje vestak, to je skoro sve sto radi,sve ostalo preuzima ursuz,milion poslova,bog zna kolko radnih sati on ima,sat je stao pre 15 godina na 2.8k mislim.
 
Ma biće da se slovenac zabunio baš gledam na slikama ne vidi se

- - - - - - - - - -

@577
Ja znam da ti volis imt traktore,cenim ja to zaista,ali ipak je po meni bolji ursuz,bar kad se poredi 560 i c-360,mnogo zahvalan traktor,trosi ko upaljac,okretan kao ferguson,volan sa jednim prstom okrecem,pregledan mnogo vise od 560,koji je kao u bunker da sedim,vise brzina ima od imt-a,itd itd,da ne nabrajam :).Kod nas 560 samo razbacuje vestak, to je skoro sve sto radi,sve ostalo preuzima ursuz,milion poslova,bog zna kolko radnih sati on ima,sat je stao pre 15 godina na 2.8k mislim.

Radio sam s 560 i gledo ursusa 360 nemože mu ni sluga biti u radu.
Dzaba njemu brzine kad ga ovaj 2 dere u tanjiranju.
Grije se ko lud na frezi 360 samo što ne uskuva.
Nije da volim imt ali 560 je premija za ursusa , 560 je dogurao do kud bi taj ursus samo sanjao tada .
I novi tip 560 je stroj , i ursusi se kvare to je čudo jedno , sad susjed freza s 539 umjesto ursusom toliko o tome kupio ga i nemože prodat bačeni novci.
Kupio si je vječan traktor jednostavno je to tako kvaliteta nikakva.
 
Ma biće da se slovenac zabunio baš gledam na slikama ne vidi se

- - - - - - - - - -



Radio sam s 560 i gledo ursusa 360 nemože mu ni sluga biti u radu.
Dzaba njemu brzine kad ga ovaj 2 dere u tanjiranju.
Grije se ko lud na frezi 360 samo što ne uskuva.
Nije da volim imt ali 560 je premija za ursusa , 560 je dogurao do kud bi taj ursus samo sanjao tada .
I novi tip 560 je stroj , i ursusi se kvare to je čudo jedno , sad susjed freza s 539 umjesto ursusom toliko o tome kupio ga i nemože prodat bačeni novci.
Kupio si je vječan traktor jednostavno je to tako kvaliteta nikakva.
Tacno je da se lakse pregreje motor na ursuzu,ima mali hladnjak,ali mi ne oremo sa nasim,najtezi posao koji radi jeste branje kukuruza,i tu se nije desavalo da se pregreje,mada nije to lak posao,dvoredni berac sa bunkerom,i po ceo dan skoro pun gas...najbitnije je da ne trosi vodu i ne bi trebalo biti problema,jer sa tako malim hladnjakom on oseti i 2 litre ako mu fali i onda odma dize temperaturu.
 
Nazad
Vrh