IMT

I eto, sami ste rekli da je nesto neispravno pa zato menjac iskace. Nekad je to zbog fabricke greske ali je vrlo cesto zbog dotrajalih sklopova menjaca.
 
Ispravan menjac iskace iz 4 i ne koristi 4 ,a nemarnost je kad stoj iskace iz brzine i to je najgori stroj.
Nisam advokat ali ovo su dve razlicite izjave u roku od par minuta.:ppozdrav:

Citate li vi sta pisete ili ste se nasli u neobranom grozdju sa izjavama.

Svaki traktor ima neku manu..pa tako i IMT.Lepo ste napisali od cega jos boluje.
Nasa je realnost da vozimo traktore od 30+ godina koji imaju pored svojih vrlina i svoje mane koje necemo ili hocemo da priznamo(makar nehoticno).Sve su to dede sa ohohoooo radnih sati koji iz fabrike nisu izasli usavrseni.:ppozdrav:

Moj ne iskače iz 4 do sada nije nije iskako čuo sam od ljudi na 542 da je iskočio nekom.
Tako da nije to ursus da imam španer ko moj susjed na reduktoru ????
I da je ubacio 3000 eura od početka do kraja traktora i opet ne valja
 
Svaki menjac ima skoro isti princip fiksiranja polozaja vodjice/osovinice/ viljuske,negde je to kuglica a negde valjcic koji je zaobljen na vrhu i isto imitira kuglicu,kazes mekano upada u brzinu-zato ti i iskace iz brzine.Od jacine opruge zavisi da li ce i pri kom otporu uspeti da izbaci,previse jaka opruga ce doprineti da iskakanje prosto bude nemoguce ali ce zato i saltanje biti toliko otezano da se cak mora i lupnuti po rucici da bi ubacio.

- - - - - - - - - -

Nekada se traktor i proda zbog nesto sto za nekog pretstoji kao banalnost,evo secam se da je komsija pre nekih 10 god.prodao malog ursuza zato sto mu hidraulik od jednom skroz crkao ni na prazno nije dizao poluge,secam se da je dovodio majstore iz svih okolnih gradova,bar njih 6-7 i niko da ga resi,prodao ga tako i da dan danas ne znamo sta je moglo da mu bude.
 
I eto, sami ste rekli da je nesto neispravno pa zato menjac iskace. Nekad je to zbog fabricke greske ali je vrlo cesto zbog dotrajalih sklopova menjaca.

nemoj da se raspravljamo. petobrzinci iskacu iz 4 svi! znaci fabricka greska. a mjenjaci sa 3 brzine ne bi smjeli da iskacu pa makar i motor puko po pola. znaci dotrajalost, nestrucno sklopljeno ili nesto trece. kod mene u selu lik prepravlja to za 4 brzinu i ne iskace ali je poskup a nece nikom ni da pokaze. a sto se tice mog mjenjaca koji je 3 brzine slijedi detaljan pregled i stavljanje novih utvrdjivaca. po mogucnosti najkvalitetnijie sto uspijem da nadjem.
 
nemoj da se raspravljamo. petobrzinci iskacu iz 4 svi! znaci fabricka greska. a mjenjaci sa 3 brzine ne bi smjeli da iskacu pa makar i motor puko po pola. znaci dotrajalost, nestrucno sklopljeno ili nesto trece. kod mene u selu lik prepravlja to za 4 brzinu i ne iskace ali je poskup a nece nikom ni da pokaze. a sto se tice mog mjenjaca koji je 3 brzine slijedi detaljan pregled i stavljanje novih utvrdjivaca. po mogucnosti najkvalitetnijie sto uspijem da nadjem.

Ово итекако није тачно...не бих да улазим у дубље полемике,ал Бубу је тотално у праву,ако је склоп мењача без оштећења и сл не искаће ни из 4 брзине.
 
Bubu prica o 577 koji se ne moze usporediti po mjenjacu s 542/549.

Dakle, 542/549 u 99% slucajeve na nizbrdici iskace iz 4. brzine. TO je na brdovotim terenima jako jako jako poznata stvar i jako poznat problem. U mom selu ima tri petbrzinca i sva 3 od prvog dana iskacu iz 4. brzine. Kolega koji je imao valjda svaki moguci IMT traktor do 150ks je imao i 542 i 549 i iskakali su mu iz 4. brzine. Ima ovdje dosta poznanika s 549 i svima nizbrdo iskace iz 4.

Ovo ne da je tvornicka greska, nego je to tolika greska da svi traktori na koje se ugradjuje ovakav mjenjac obiljezeni dok god se IMT ime bude postojalo. Kazem da je moguce dobiti ispravan mjenjac koji pravilno uzubljuje u 4. brzinu ali ih je covjek morao tuziti i cekati pola godine da dobije mjenjac koji ne iskace iz 4. brzine a i ovako i onako ju vecina korisnika ovih traktora ne koristi ne znam ja gdje. Ako ides nizbrdo prazan, ako ide 4. moze i 5. a ako ides pod teretom, ne ides sigurno 4. brzinom...

To je jednostavno tako i tu nema dileme.
 
Poslednja izmena:
Bubu prica o 577 koji se ne moze usporediti po mjenjacu s 542/549.

Dakle, 542/549 u 99% slucajeve na nizbrdici iskace iz 4. brzine. TO je na brdovotim terenima jako jako jako poznata stvar i jako poznat problem. U mom selu ima tri trobrzinca i sva 3 od prvog dana iskacu iz 4. brzine. Kolega koji je imao valjda svaki moguci IMT traktor do 150ks je imao i 542 i 549 i iskakali su mu iz 4. brzine. Ima ovdje dosta poznanika s 549 i svima nizbrdo iskace iz 4.

Ovo ne da je tvornicka greska, nego je to tolika greska da svi traktori na koje se ugradjuje ovakav mjenjac obiljezeni dok god se IMT ime bude postojalo. Kazem da je moguce dobiti ispravan mjenjac koji pravilno uzubljuje u 4. brzinu ali ih je covjek morao tuziti i cekati pola godine da dobije mjenjac koji ne iskace iz 4. brzine a i ovako i onako ju vecina korisnika ovih traktora ne koristi ne znam ja gdje. Ako ides nizbrdo prazan, ako ide 4. moze i 5. a ako ides pod teretom, ne ides sigurno 4. brzinom...

To je jednostavno tako i tu nema dileme.
Promakla ti se greska Bobo. Ispravi je::namigivanje::
 
Ko je u ravnici naravno i normalno da nece iskakti iz 4-te,a na 560,565,577 i slicnim pocinje zezati trobrzinac zato svi nemaju kocnice pa koce menjacem,to su prisilna saltanja da bi stao,zato kod mnogih postoje problemi a moze i biti neki problem dotrajalosti.

- - - - - - - - - -

Imaju i trobrzinci 4-tu brzinu :osmeh:
Ali se ide na pogresnu stranu:osmeh:
 
@landini

Samo cu ti reci da u ovom trenutku imam 3 komada 577 sa originalnim menjacima. Ti traktori imaju od 4000 do 12000 radnih sati. Ni na jednom meni nikada nije iskocio iz 4. brzine a orao sam 4. sporohodnom i u transportu je uvek koristim. Toliko.
 
@landini

Samo cu ti reci da u ovom trenutku imam 3 komada 577 sa originalnim menjacima. Ti traktori imaju od 4000 do 12000 radnih sati. Ni na jednom meni nikada nije iskocio iz 4. brzine a orao sam 4. sporohodnom i u transportu je uvek koristim. Toliko.
u oranju nece iskociti ni jedan! pa cak ni ursus. ko sto je kolega mirko napiso, fali ti dobro brdo da to testiras.
 
Ako meni fali brdo onda vama treba zakaciti 3 pune Zmajevke sa po 8 tona robe pa da vidis kako je lepo kad ti izleti auto a ti kocnica nemas pa saltas od 5. do 1. i vuces rucnu pa opet ne iskoci...
 
imao sam 577,a i sad ga imam,niti jedan mi nikada nije iskocio iz 4,također orem s njom,traktori su bili po brdu i spuštali su po 16 metara drva 4-om(čitajuci ove postove mi nije baš svejedno) jedino mi je lani iskocila rucica reduktora iz sporih i to s praznom šumskom prikolicom,traktor je u rikverc isao tako brzo da ga nisam mogo kontrolirat,a kočnice ne pomažu pri takvom poletu.. :ppozdrav:
 
Ako meni fali brdo onda vama treba zakaciti 3 pune Zmajevke sa po 8 tona robe pa da vidis kako je lepo kad ti izleti auto a ti kocnica nemas pa saltas od 5. do 1. i vuces rucnu pa opet ne iskoci...

ovo sto ti pricas je nemoguce sa IMT traktorm. ko uspije iz 5 do prve prisilno stat tehnikom kocenja motorom ja poklanjam traktor. pa nije to auto da vracas u manju!!!! IMT cim ide brze od brzine u kojoj toliko moze ic nema sanse da se ubaci u istu. to je nemoguce. samo brijes zupcanike. ja ne znam sta ti vozis. mozda neki imt iz 2015 godine sa 24+24 mjenjacem koji ima nekakve duple sinhrone i 4 lamele da se to sve odradi. :haha:
 
imao sam 577,a i sad ga imam,niti jedan mi nikada nije iskocio iz 4,također orem s njom,traktori su bili po brdu i spuštali su po 16 metara drva 4-om(čitajuci ove postove mi nije baš svejedno) jedino mi je lani iskocila rucica reduktora iz sporih i to s praznom šumskom prikolicom,traktor je u rikverc isao tako brzo da ga nisam mogo kontrolirat,a kočnice ne pomažu pri takvom poletu.. :ppozdrav:

ti ako si 4om spusto 16 metara drveta onda to nije bilo brdo nego lezeci policajac.
 
Ko ima iole osecaja i malo poznavanja menjaca moze da presalta da se necuje uopste iz visih u nize brzine. Duplo kvacilo i medjugas pri odredjenio obrtajima. drugarovog 567 redovno sa 2 zmajevke tako kocim motorom jer su zeznuli kocnice na zmajevki a na traktoru lose vec za taj teret. Nikakav poseban problem
 
Nazad
Vrh