IMT

Na tom traktoru je bio grajfer Riko, nemojte praviti dramaturgiju od toga. Ista varijanta kao moj 567. I kod mene je brzi kardan.
 
Iskace istina je ,al nema potrebe da se koristi skoro nikad,al nece u oranju da iskace probo sam bas,neg uglavnom kad pustas nesto pod teretom,zato je nekoristiti.
 
vala ni ja,4-a nema nikakve funkcije,gde je da ravno idem 5-om,gde nemoze 5-a ni 4-a ti nece znaciti nista vec amo 3-a ili nek aniza,4-a moze da se koristi ali spora u oranju u se moze osetiti razliak inace u transportu samo 3 i 5-a
 
Puko mi prednji rukavac na 533otkinuo se skroz i zabo u blato ,Da li je potrebno da se zamene obadva rukavca nova i da li se biksne kupuju ili se prave ,Hvala unapred
 
Da se i ja nadovezem vide se brezoni od kabine nijedan nije isti, trube skidane na desnoj se bas vidi silikon.

Mora da je opasan dres cim mu je neko skidao trubu posle 30 godina. Ljudi sta ocekujete od masine stare tri decenije. Brezoni su menjani najverovatnije zato sto su zapekli, pa nije mogao da ih odvije kad je skidao trubu. Mada meni se ranije desavalo I da pucaju sami od sebe (vibracija).

- - - - - - - - - -

Puko mi prednji rukavac na 533otkinuo se skroz i zabo u blato ,Da li je potrebno da se zamene obadva rukavca nova i da li se biksne kupuju ili se prave ,Hvala unapred

Mozes da kupis, a mozes I da pravis na tebi je da izaberes

- - - - - - - - - -

Zamena kocionog ulja je normalna stvar inije propaganda. Postoji uredjaj koji se ubaci u posudicu od kocionog ulja I po broju lampica koje sijaju se odredjuje da li se menja ili ne. Nedavno je u casopisu SAT izasla reportaza iz servisa mog burazera, bas na tu temu.
 
Sta vi radite sa tim traktorima kad vam iskacu iz brzina? Vukao sam razne terete i razne prikljucke sa Sedmicama i to mi se nije desavalo..

542 i 549 a vjerovatno i 567 i 569 nizbrdo kad ih pogura teret u 99% slucajeva izbacuju iz 4. brzine. Ja ju u transportu koristim jer nema sanse da pod 4 tone u jednoosovinskoj prikolici saltas iz 3. u 5. a da ga ne moras drzati na kvacilu da uhvati zalet. sto da trgam lamelu, kad imam 4. brzinu... Nizbrdo ne koristim 4. uopce jer i kod mene iskace kao i kod svakoga koga poznam da ima 542 ili 549.
 
jeste brate pukla je cev kako si i rekao, sad sam pogledao..hvala ti od srca, nzs koliko se vec zamaramo s ovim a rupa nam bila ispred nosa :D
 
Surdonja@ moj stric je imao 560 85 godiste i prodat je sa 750 radnih sati posle 25 godina vlasnistva i nije nikada skidana truba ili menjani brezoni niti otvaran motor, jednostavno traktor radio tih 25 godina normalno i nabio tih 750 sati i prodat sa prvim gumama i prednjim i zadnjim koje su kod drugog vlasnika trajale jos par godina.
Hocu da kazem, a i ostali clanovi da traktor sa toliko radnih sati ne moze imati toliko falinki, ali mozda je to nekome normalno.
Kao sto sam gledao pre par dana rakovicu 65DW koja je kupljena pre 3 godine za rad u sumi sa 2500 radnih sati i bila je kao nova, a sad posle tri godine rada moze samo na otpad.
Menjac otvaran par puta zbog nekih polomljenih zupcanika, reduktor prednje vuce rasturan 3-4 puta zbog propadanja zupcanika, vucnik polomljen pa varen, poluge lomljene pa varene, ramena isto lomljena, felne potrgane od kamena i ivice polomljene, motor vec rasturan jednom zbog dihtunga na glavi, u prednjim tockovima luft koliko hoces, ali i ovako je sav u ulju i tesko pali jedino na vucu, a nije odradila ni 2000 sati u sumi i vlasnik na to kaze pa to je normalno za taj posao sto je odradila.
 
Imam 560 ''82g 4900rh, i nista na njemu nije kao na ovom sa oglasa, bukvalno je nov za ovaj pomenuti. Uspio sam mu polomiti hid. pumpu,mijenjan je semering na bocnom reduktoru, ac pumpa, lamela vucna, vodena pumpa i to je to. A ove intervencije, tipa raskopavanja mjenjaca,diferencijala motora, to i nije uopste mala intervencija ako traktor stvarno ima 1000rh. Brezoni da pucaju na trubama od vibracija, ma dajte ljudi to nema ni u crtanom filmu nisu to ovi danasnji ''svileni'' traktori. To moze zveknuti ako su matice popustile, pa je truba ''zvakala''. Ili da se truba sa svom svojom tezinom okrece kao npr sjecka ili dob, a pri dome je u ozbiljnom debalansu, ovo je ipak statican dio pricvrscen sa podosta srafova.
Da napomenem da traktor sluzi samo za plug (imt 757), sjetvospremac (majevica 2,9) i Leskovacku tanjiracu 24 diska, i nesto malo transporta.
 
moj traktor ima 13oo tinjak radnih sati a skidane su obje trube radi ciscenja i zamjene kocionih lamela. ne znam sta je tu cudno. ovo sto ste nabrojili na ovom 567 nista nije vezano da li traktor valja ili ne!!!

- - - - - - - - - -

Sta vi radite sa tim traktorima kad vam iskacu iz brzina? Vukao sam razne terete i razne prikljucke sa Sedmicama i to mi se nije desavalo..

ocigledno nisi vuko dovoljne terete na dovoljno velikim nizbrdicama.
 
Puko mi prednji rukavac na 533otkinuo se skroz i zabo u blato ,Da li je potrebno da se zamene obadva rukavca nova i da li se biksne kupuju ili se prave ,Hvala unapred

Ako imas podosta lufta i na drugom i hoces da biksnujes trap onda uzmi oba,ali biksne ne mozes tek tako nabiti vec to moras dat nekom majstoru koji zna to da ti odradi jer su biksne kao nove skoro 0.5mm u minusu kada se nabiju,tako da tu ne moze proci rukavac bez prethodnog rajblovanja.Ima i druga caka kako bi se zaobislo rajblovanje ali to otom potom.
 
Imam 560 ''82g 4900rh, i nista na njemu nije kao na ovom sa oglasa, bukvalno je nov za ovaj pomenuti. Uspio sam mu polomiti hid. pumpu,mijenjan je semering na bocnom reduktoru, ac pumpa, lamela vucna, vodena pumpa i to je to. A ove intervencije, tipa raskopavanja mjenjaca,diferencijala motora, to i nije uopste mala intervencija ako traktor stvarno ima 1000rh. Brezoni da pucaju na trubama od vibracija, ma dajte ljudi to nema ni u crtanom filmu nisu to ovi danasnji ''svileni'' traktori. To moze zveknuti ako su matice popustile, pa je truba ''zvakala''. Ili da se truba sa svom svojom tezinom okrece kao npr sjecka ili dob, a pri dome je u ozbiljnom debalansu, ovo je ipak statican dio pricvrscen sa podosta srafova.
Da napomenem da traktor sluzi samo za plug (imt 757), sjetvospremac (majevica 2,9) i Leskovacku tanjiracu 24 diska, i nesto malo transporta.

Brezoni pucaju na kabinama koje nemaju prednji nosac (fabricki) brezoni na mom traktoru su pucali kad je bio nov. Posle toga ih je napravio neki bravar I sluzili su sve dok ih nisam isekao brusilicom kad sam farbao traktor. Stavio sam nove ali su mi zadnji ponovo pucali. Posle toga sam nabavio ove koje sada imam I za sada stoje. Trube se skidaju I kad se rade kocnice tako da ne mora da znaci da je bio neki velik kvar. Moj 560 ima 11 000+ radnih sati I do sada sam tri puta radio desni bocni reduktor, jednom levi, jednom rasturao menjac I jednom uradjena generalna motora pre 2-3 godine, tada je I kompletno izremontovan trap. Naravno I bilo je bezbroj sitnih intervencija... Ako se ne varam promenio je tri para guma. I slobodno mogu raci da je u mnogo boljem stanju nego neki koji nisu napravili ni trecinu sati koliko on.Kad bi kupovao traktor gledao bih sta je sve ispravno, a nesta je sve radjeno na njemu. Jer normalno je da je neko promenio gume posle 30 godine, jer bi u medjuvremenu ispucale od stajanja I u supi da su stajale. Nije bitno koliko je masina radila, nego kako je odrzavana.
 
Brezoni pucaju na kabinama koje nemaju prednji nosac (fabricki) brezoni na mom traktoru su pucali kad je bio nov. Posle toga ih je napravio neki bravar I sluzili su sve dok ih nisam isekao brusilicom kad sam farbao traktor. Stavio sam nove ali su mi zadnji ponovo pucali. Posle toga sam nabavio ove koje sada imam I za sada stoje. Trube se skidaju I kad se rade kocnice tako da ne mora da znaci da je bio neki velik kvar. Moj 560 ima 11 000+ radnih sati I do sada sam tri puta radio desni bocni reduktor, jednom levi, jednom rasturao menjac I jednom uradjena generalna motora pre 2-3 godine, tada je I kompletno izremontovan trap. Naravno I bilo je bezbroj sitnih intervencija... Ako se ne varam promenio je tri para guma. I slobodno mogu raci da je u mnogo boljem stanju nego neki koji nisu napravili ni trecinu sati koliko on.Kad bi kupovao traktor gledao bih sta je sve ispravno, a nesta je sve radjeno na njemu. Jer normalno je da je neko promenio gume posle 30 godine, jer bi u medjuvremenu ispucale od stajanja I u supi da su stajale. Nije bitno koliko je masina radila, nego kako je odrzavana.
Pomislio sam da pricas o brezonima koji drze trubu pricvrscenu za kuciste diferencijala, a ne o srafovima koji drze kabinu za trubu.
 
Nazad
Vrh