IMT

Vi slobodno ne mijenjajte ništa. U motor samo dolijevati, ili eventualno ako se mijenja onim pregorelim podmazivati lanac na testeri. Čep za ispuštanje ulja iz mjenjača nipošto ne skidati, ono od prije 40 godina je mnogo kvalitetnije od fuša koji sad prave. Antifriz je za budale, voda je ionako jeftinija (a ako ima neka rupa kamenac će to sam začepiti).
 
Antifriz to je ok,a ulje u motoru i u kocnicama nema istu primenu te se ne treba porediti,zato sto kocnice mogu na kratko i na vodu raditi,i sa zejtinom ili bilo kojom drugom vrstom ulja pa i OPLATOLOM,a dok sve to u motoru ne moze ni na kratko.Menjac ko menjac dosta tolerise pa se zato i ne menja ne na vreme nego skoro nikada/bar kod mene/
 
Ja nisam mislio na Formulu 1,ili trkacke automobile,vec obicni IMT koji koci sa ispod 10 bara,i ne razumem kako i koliko treba drukati da bi uspeo ulje u kocnicama dovesti do tacke kljucanja,to je nemoguce.
 
Kad vec pricamo o hidraulicnim kocnicama mene zanima kako zameniti staro ulje sa novim,ustvari da li ima potrebe menjati ulje koje je u traktoru od 2003 godine.
Mislim ipak da je to prvise jer negde sam citao da dosta staro kociono ulje gubi svojstva itd.ali nisam nikad ispustao te neznam kako

Normalno ja u autu ga svake godine u kočnicama u posudi mjenjam.
Tako i u traktoru i meni kočnice koče na 577 ne trebaju nikakve mehaničke prerađivati i pola traktora srezat za gluposti.
 
Antifriz to je ok,a ulje u motoru i u kocnicama nema istu primenu te se ne treba porediti,zato sto kocnice mogu na kratko i na vodu raditi,i sa zejtinom ili bilo kojom drugom vrstom ulja pa i OPLATOLOM,a dok sve to u motoru ne moze ni na kratko.Menjac ko menjac dosta tolerise pa se zato i ne menja ne na vreme nego skoro nikada/bar kod mene/


Gresis druze, bavim se mehanikom dugo godina, radio sam jedno vreme i u autoservisu gde smo redovno musterijama menjali kociono ulje.
Philby@ je potpuno upravu jer posle par godina zbog kondezacije javlja se voda u ulju. Za zejtin ne bih nikome preporucio jer sam radio jedan auto komplet jer covek nije imao ulje pa je dolio zejtin e to su bile muke.
Neka druga vrsta ulja npr. neko motorno siri gumice i dolazi posle nekog vremena do blokiranja i to je sve iz nekog mog iskustva.
Drugo to uopste nije izmisljotina da se uzmu pare, to znaju i stari majstori, ali retko ko to radi.
 
2rmqoht.jpg


Nije veliki u prvom planu, već onaj mali ponosni u levom uglu :ppozdrav:
 
Ja u firmi dosta radim sa 565 dm motor troši ko upaljač.Taj menjač sa 5 neznam jer vozim sa 3 brzine..Ma dobro je to meni se sviđa.Opaka makina:bravo:
 
Sta mislis o ovom https://www.kupujemprodajem.com/Imt-567-fabricko-stanje-20869851-oglas.htm?filter_id= ajde kocnice mogu da se srede ali ostalo potrosnja,menjaci, ovaj je sa 5 brzina da nisu skloni ispadanju iz brzina.
Gume 14-ke,kao da je spreman za lansiranje,on ima siroke felne za 14-ke gume pa kramponi uzi od bokova gume.Klasican 567,menjac 5 brzina,nije nesto srecan,dobar ako je bio u dobrim rukama,ali ako je dosta radio ima nedostataka,nisu vecni kao 3-brzinac.
 
Da li je moguce da se od motora m34 sa 558, 560 napravi dm motor kao na 565 i ako je moguce sta je potrebno?
 
Ojacanje

k0nj1c.jpg
16itzxy.jpg
2s9ccpu.jpg
Uradjeno pomoc hidraulici i isprobano sa sa punom prskalicom od 650 litri u transportu.Tezina oko 980 kg trpi lako.
 
imam 567 pa mogu malo komentarisati o njemu,za sada bogu hvala nemam iskakanja iz brzine,sto se transporta tice potrosnja mnogo manj od 560 5-om brzinom sa prikolicom punom drva 560 ostyavljam mnogo mnogo iza sebe,inace sa 5-om pretices sve zivo po putu ali zato nemozes pod teretom da izlazis uz brda sa 5-om vec 3-om po ravnom si car i potrosnaj svedena na minimum,motor ti je klasika m34 ovaj sa kupujem prodajem nema blage veze sa 1000 sati,ima ubrzan kardan sto znaci da je nesto motao pozadi,sad jel vukao vitlo ili sta vec nesto uglavnom jeste,nije ubrzavam bez razloga,sve u svemu ok traktor ko ga odrzava,ko ne odrzava dzaba mu i tenk
 
imam 567 pa mogu malo komentarisati o njemu,za sada bogu hvala nemam iskakanja iz brzine,sto se transporta tice potrosnja mnogo manj od 560 5-om brzinom sa prikolicom punom drva 560 ostyavljam mnogo mnogo iza sebe,inace sa 5-om pretices sve zivo po putu ali zato nemozes pod teretom da izlazis uz brda sa 5-om vec 3-om po ravnom si car i potrosnaj svedena na minimum,motor ti je klasika m34 ovaj sa kupujem prodajem nema blage veze sa 1000 sati,ima ubrzan kardan sto znaci da je nesto motao pozadi,sad jel vukao vitlo ili sta vec nesto uglavnom jeste,nije ubrzavam bez razloga,sve u svemu ok traktor ko ga odrzava,ko ne odrzava dzaba mu i tenk


Da se i ja nadovezem vide se brezoni od kabine nijedan nije isti, trube skidane na desnoj se bas vidi silikon.
 
Nazad
Vrh