IMT

Miroljube veruj mi da sam gledao '83. sa linijskom,a ima ih i sa roto.Isto tako sam gledao noviji tip '86. sa linijskom,a od tog sam i postavljao ovde slike ili oglas.Ne mora da znaci da su iz fabrike tako izasli,mozda je neka budzevina,ali realno ima svakakvih kombinacija.
 
Ajde ako nadjem slike - meni je radio covek iz okoline Sapca. Ali radi to i Mirko.

mJfOLJy.jpg


- - - - - - - - - -

a7sQm5B.jpg

YVOrNAz.jpg

ZnVYqYA.jpg

su2tgM0.jpg

EKuQFd6.jpg

QcVteiw.jpg

Xuc7zHn.jpg

buJM2kj.jpg

dsLbvPj.jpg

aeIbagW.jpg
 
Poslednja izmena:
Moj 560 je bio 83 godište i imao linijsku kolegin bivši 560 isto 83 a rotaciona pumpa na oba traktora bilo sve fabričko.
 
jjovo,neradi vise Mirko:osmeh:digao sam ruke od toga,nemam vremena,to kod tebe je radio moj drugar,tu iz sela smo.Koje Lamele si stavljao,to nije Kron.
 
zbog cega se prepravlja na mehanicke kocnice? ja sam radio kocnice na svom 560 i sve sam stavio novo i za sada sve funkcionise>
 
ljudi sta na 540 moze da bude, odvija mi se desni tocak ono svako drugo vece posle posla ga dotezem i kao da ima flekica ulja na sredini ?
 
Zavari :haha:... otiso ti semering pa pusta ulje, vlazi srafove pa popusta, mozda su i srafovi matori, izandjali pa popustaju, jel se radi o zadnjem tocku?
 
pozz svima :D
ovako u pitanju je 533..generalna radjena zadnji put prije 25 godina (citaj teska fin. situacija), zadnjih 10 godina nije radio nista tesko jer imamo mtz 82 koji je radio teske poslove..zadnjih par godina imamo problem jer se stalno zalece, kao da dodaje i oduzima sam sebi gas i to sve traje dok se malo ne ugrije..bos pumpa je radjena, nove dizne(jako lose kvalitete)..e sad, nasli smo da leptir za gas na usisnoj cevi ima lokera, i kad ga uhvatim rukom traktor nastavi da radi ravnomerno ali i dalje ima male "zalece"...zanima me cisto vase misljenje i slicna iskustva..svestan sam svega ali najveci problem je financijska situacija kao i kod svih naravno...iz hrvatske sam (blizu granice sa srbijom) pa me zanima koliko bi izasla generalna u srbiji i da li se to vise isplati ili kupiti jednostavno novu masinu...pritom mislim na ovlastene servise, a ne na majstore koji naravno svi sve znaju, cast izuzecima
hvala unapred
 
Nazad
Vrh