IMT

Imao obadva,ustvari 560 imam od skoro.Znas kako,sve ima svoje prednosti i mane.
Samo napises koju rakovicu bi uzeo,staru 65 ili 65S(ovu sa hidro volanom)i koji bi 560 uzeo stari tip ili noviji posle 1986(sa hidro volanom)da bi mogli konkretno da iskomentarisemo,da se ne frljamo jer pitanje je osetljivo i obicno predje u svadju i poredjenje 558,rakovice 76,fergusona 533,sto bi rekli babe i zabe.


Mirko IMT 560 koji je imao moj stric prvi vlasnik inace kupljen davne 85god sa hidro volanom :ppozdrav:
 
Verujem da je u pocetku ugradjen rumun UTB,probno dok nisu poceli ubacivati IMR DM32.
Meni je bas zanimljivo da onaj iz kataloga,kao noviji tip limarije,lepotan a nema kompresor.

- - - - - - - - - -

Mirko IMT 560 koji je imao moj stric prvi vlasnik inace kupljen davne 85god sa hidro volanom :ppozdrav:
Da,jedini fabricki 560 stari tip sa hidro volanom 1985 godina,zadnja serija.
Verujem da covek razmislja izmedju klasicne rakovice 65 i novog tipa 560 posto su u cenovnom rangu slicni.(1986-1991)

- - - - - - - - - -

Ova dva 528 se razlikuju,novi tip je kraci,ima klasicnu medju plocu,a ovaj kao ferdza ima debelu medju plocu izmedju motora i menjaca,da zadovolji limariju 539.
 
Mozda je kompresor isao kao opcija, kao sto je bio slucaj sa 533. Ujak ga je kupio davne '70 godine. Tada je mogao da bira izmedju kompresora i blokiraca, stim da je blokada imala nekakvih fabrickih problema tokom koriscenja, pa je se ipak odlucio za kompresor.
 
Verujem da je u pocetku ugradjen rumun UTB,probno dok nisu poceli ubacivati IMR DM32.
Ova dva 528 se razlikuju,novi tip je kraci,ima klasicnu medju plocu,a ovaj kao ferdza ima debelu medju plocu izmedju motora i menjaca,da zadovolji limariju 539.

Ostaje nam samo misterija zamajca, kvacila i spojnickih vratila ovog 528 sa Lopijevih fotki. :D
 
jel neko zna da li se proizveo taj IMT 518? ili ovakva slicna rubrika da neko okaci.
PS: vezano za 528. krajem 2014 sam gledo pomenuti traktor kod jednog trgovca. identican imt 539 samo 2 klipa i debela medju ploca. imo je i kompresor i kabinu sve identicno kao na 539. cak sam se raspitivo ovde na forumu jel to neka prepravka ili fabricki. motor tj blok je bio rakovicin.
 
528 novije linije je taj sto sam jedan jedini video uzivo i to u Koreniti sto bi mozda kolega Toma mogao lakse znati .Samo je mislim vocarska verzija jer je imam manje pogonske gume od fabrickih . Za 518 niti sam cuo niti video niti mogu da zamislim kako je uopste mogao da izgleda taj minitraktorcic ili motokultivator , jer sta je vec to nemogu naci nigde. Mislim samo da je to probno uradjeno komad dva ko 5500 sto su uradili 2 kom i gotovo.Ali njega sam bar jednom video uzivo a ovo nikad.

- - - - - - - - - -

https://www.google.rs/search?q=imt+...o.com%2FShowImage.aspx%3Fmid%3D149291;768;500
 
Koliko se secam, taj 518 je licio na standardne IMT traktore, samo je skaliran-smanjen.
Zadnje gume su bile 7.50-16 a prednje 5-10.
Potrazicu taj katalog, pa cu okaciti ako nadjem. Slika je bila kako ore sa jednobraznim plugom.
 
Imao obadva,ustvari 560 imam od skoro.Znas kako,sve ima svoje prednosti i mane.
Samo napises koju rakovicu bi uzeo,staru 65 ili 65S(ovu sa hidro volanom)i koji bi 560 uzeo stari tip ili noviji posle 1986(sa hidro volanom)da bi mogli konkretno da iskomentarisemo,da se ne frljamo jer pitanje je osetljivo i obicno predje u svadju i poredjenje 558,rakovice 76,fergusona 533,sto bi rekli babe i zabe.
Imt 560 stari tip,nove sasije sa akumulatorom ispred hladnjaka ne dolaze u obzir.Imao sam 542 92 g traktor se dvaput propne i slomi akumulator,u oranju se one spone iskrive cudo jedno volan oce ruke da razbije.Rakovica manje vise ali mislim neka starije nisam bas spreman da puknem neku jacu lovu.
 
NA: Citaj s razumijevanjem...



Ovaj 528 ima suhi filter zraka koji bih ja volio imati na mom 539, no nikako da naletim u tgovinama na dovoljno malo kuciste i dovoljno mal filter koji bi se dali ugraditi na mjesto postojeceg filtera...
 
528 novije linije je taj sto sam jedan jedini video uzivo i to u Koreniti sto bi mozda kolega Toma mogao lakse znati .Samo je mislim vocarska verzija jer je imam manje pogonske gume od fabrickih . Za 518 niti sam cuo niti video niti mogu da zamislim kako je uopste mogao da izgleda taj minitraktorcic ili motokultivator , jer sta je vec to nemogu naci nigde. Mislim samo da je to probno uradjeno komad dva ko 5500 sto su uradili 2 kom i gotovo.Ali njega sam bar jednom video uzivo a ovo nikad.

- - - - - - - - - -

https://www.google.rs/search?q=imt+...o.com%2FShowImage.aspx%3Fmid%3D149291;768;500

Na zalost ne znam gde, tj kod koga je taj traktor ako vec nije prodat. Tamo je 90% Rakovica a opet nisam video tog Fergu dvoklipca. Moram pitati cala, on poznaje dosta vise ljudi tamo.
 
Evo ovako,560(1980-1985)malo neokretan,gume napred 7,50-16 pozadi 16,9-28,lose kocnice ali prepravi se na mehanicke i odlicno koci,bucan u kabini,u oranju,tanjiranju je sila,ore kako zelis u milimetar,moze da vuce tanjiracu 28 veoma lako uzbrdo(probao sam OLT),menjac pouzdan 3 brzine,konusno tanjirasti,hidraulika i ostatak prakticno za 100 godina,motor kao na 558 i rakovici 60,veliki hladnjak ima staje 16 litara vode u sistem,dobro hladjenje,praktican vucnik pozadi na lako skidanje i pomeranje gore-dole,nema nozni gas treba ugraditi(nije tesko),propinjanje onako,teze se podize napred ali ja sam moj za 2-3 meseca bar 10 puta lansirao metar uvis,mislim da ima dobru vagu izmednju prednjeg i zadnjeg kraja.Uglavnom traktor za krupne radove,oranje,tanjiranje,prikolica,silokombajn,po meni nije univerzalan.....Ako kupis 1985 god oni imaju fabricki hidraulicni volan,noviji tip svaki ima hidro volan.Imaju brzi i spori na kardanu(kod mene je brzi i inace jako lako i jeftino se vraca na standard brzi kardan)

Rakovica 65(1984-1992)okretna,napred gume 6,00-19,pozadi 14,9-28,dobre kocnice,dobra u tanjiranju,u oranju ako neznas da koristis pravilno njen hidraulik zaboravi na to,nepreciznost(vecina i nema ispravan hidraulik,sve to pohabano i sjebano zbog ljuckog faktora)ako je rakovica 65S to je ona novija s hidro volanom,e ona vec ima malo bolji hidraulik,laksi za odrzavanje,nema mehanizam za reagovanje,ima samo ventil kod opruge(mnogo bolje resenje)menjac pouzdan 3 brzine ali je krut pa nemoze da se salta bas kao IMT,konusno tanjirasti prakticno za 100 godina,napred je laka,podigne se sa celom garniturom tegova samo tako,ja sam je lansirao u vazduh bar milion puta,ako mislis da radis u sumi ili neka potezanja pravilo kod rakovice je samo sporohodne brzine,3 spora i podize se ali ide,ako potezes prvom brzom uzbrdo lako mozes da je prevrnes na sebe,kod IMT 560 mozes kako hoces da potezes i tu se razlikuju,kardan je spor na rakovici, ako nemas osecaj na kvacilu zapalis lamelu samo tako,kod rakovice nema pola kvacila kao kod IMT-a,kod nje ili pustas ili stiskas,pricamo kad se poteze sa traktorom.Rakovica je univerzalan traktor,moze da sparta,da prska,da radi u vocnjaku,i te stvari,pregledna je u voznji,zgodna za okrenuti,resenje vucnika pozadi je za moj pojam katastrofa,smeta vecini prikljucaka a tesko se skida,srafljenje u trup je jako lose resenje,ko radi u sumi to pocupa samo tako(a i ja sam:osmeh:),motor na rakovici 65 je odlican na palenju ali je malo jaci potrosac goriva u odnosu na motor 558,560,rakovica 60.

Eto mozda sam nesto propustio.
 
Sve ovo sto si ispricao je evidentno od nekog ko je stvarno 'doktorirao' traktorologiju i moze se komotno staviti kao zvanicni 'rewiev' gorenavedenih traktora.
Jedino mislim da je DM34 ekonomicniji od M34 bar 25-30%.
 
Evo jos podataka o IMT-528.Katalog je od 1988 godine.Ipak ima i 518 al u rubrici motokultivatori.

screen-shot-03-30-15-at-.png

screen-shot-03-30-15-at-.png
 
Bio je kod nas u prodaji na oglasima (njuskalo) imt 528 i izgledao je kao naj obicniji 539 samo s dva cilindra. Koliko sam ja uspio vidjeti da nije rijec o DM motoru i da je to trobrzinac mjenjac tako da nema dodirnih tocaka s 549. 528 je dakle 539 s dva cilindra.

Ako postoji MD verzija tog traktora to bi trebalo onda biti s kockastom haubom i to bi trebao biti 545 s dva cilindra...

Ipak je dm motor sa dva cilindra.Kada sam rekao da je 549 sa dva klipa mislio sam na motor sa direktnim ubrizgavanjem,nisam razmišljao na menjač sa tri brzine.IMT 528 je stvarno mini 545 sa dva klipa.
 
Ovaj IMT 518 je imao covek u susednom selu.Ja do sad nisam znao da je to bio 518 dok nisam video sliku jer nije imao nalepnice,ali se secam da su ljudi govorili da je to neki IMT valjda iz Knjazevca.Sad ne znam da li su oni tamo sklapani ili sta je vec bilo u pitanju?
 
Mirko zar nisu i na rakovici prednje gume 16 ke? koliko me sjecanje sluzi samo su uze od 560 i ako se radi tanjiranje onda znaju gume propadat u brazdu a i inace propadaju jer su uske. Takodje za potrosnju stvarno minimalna na Rakovici. Za propinjanje tacno, kvacilo isto tako, mjenjac extra grub ali kad uzubi taj ne izbacuje ( kod mene se jedino otkinula 2 zuba narikvrecu jer je rikverc prebrz) . Kardana vrlo spor sigurno u rangu na 560 normalnog, za oranje kratkih njivica i vrtova na jednu brazdu odlican jer ima brz rikverc. Brz u transportu. Ako ima kabinu sa grijenjam ona extra dihtuje. Ljeti grije zimi hladi a inace je vrlo nezgodna za uci i sjesti jer je sjediste pre blizu rucicama mjenjaca a i kvacilo i kocnice su dole ubacene pa bas moras bit okretan da udjes a da sta ne slomis. Za sumu sigurno da je bolji 560 ali eto tu je ta neokretnost u odnosu na rakovicu, kocnice i potrosnja (barem se vecina zali na postrosnju) Ja bi zamolio Mirka da nam iznese tu cinjenicu mada sumnjam da je on ikad mjerio al et ako jeste :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh