IMT

Hvala svima na odgovorima, a koliko je komplikovano da sam raspolovim traktor i nastelujem/zamenim? Logicno mi je da se sklapanje radi obrnutim procesom od rasturanja ali ne znam za to stelovanje da ne bude da sam razdvajao traktor a da nista nisam uradio. Da li je potreban neki poseban alat kod stelovanja?
Za stelovanje treba subler i spijun
Ako ćes otvarati, skidat korpu treba ti lazna spojnicka i možes se provući sa navojnom sipkom M6
Zabice idu 44mm mereno od diska lamele
A kardanska 1,5_1,6mm
Bude ko grom!!!
E sve to možes odozdo ako si vešt

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Nije to nista strasno, ja sam tri puta za redom rastavljao, dva puta stelovanje, jednom ja nije dobro, drugi put aj zovi majstora da nasteluje, opet ne valja i treci put zamenjena lamela i onda nije trzao vise :osmeh: ....
 
od jutros kako sam upalio 539 dize temperaturu, malo 105 malo 80 al ne spusta ispod toga, i to sve na leru i ugrejao vodu u hladnjaku, zna li neko sta moze biti?
 
Ako je dihtung glave, kada se otvori čep na hladnjaku, obično se vide mehurići, i oseti se dim, a pošto je i hladnjak zagrejao, najverovatnije da je Matić u pravu.
 
obicna je voda, ima termostat, nije bilo ni mehurica ni dima, sasvim normalno se ponasao samo nije hteo spustiti temp ispod 80, tako sat vremena sigurno i odjednom samo spusti na 60 i posle nije dizao nikako, prvo nikako nije hteo povuci vodu u blok
 
Ostala ti smrznuta deo vode u najnižoj tački u metalnoj cevi od hladnjaka do motora i tu ti se stvorio čep i nije voda mogla cirkulisati . To se desilo jednom na rodjakovom 539 kad smo išli prihranjivati pšenicu isto ovako bilo oko minus -4,-5 ujutru ga upalili sipali vodu i krenuli odjednom temp do 90 u hladnjaku ima vode uradili par krugova i počelo bliže 100 ,okret i polagano kući. Skontamo da je tu napravilo vodeni čep i uzmem brener,malo grejali i čim je popustilo temp vrati na 60-70. Zato neki tu na toj metalnoj cevi stavljaju slavinu da tu ispuštaju vodu jer je tu najniža tačka od hladnjaka,baš zato što tu ostane uvek malo vode i zaledi.
 
to je i meni bas palo na pamet, al reko ako je digao na 100 i ugrejao i vodu, znaci da je voda cirkulisala, valjda bi istopio to
inace ima fabricki na cevi s leve strane hladnjaka ventil, koji isto otvaram kad ispustam
 
@Ristaa
On jeste digao na 100temp u motoru baš zato što nije mogao hladnu vodu da dobije,a meni je mozda 15min radio u mestu i do njive 10min voznje i toliko nazad do kuće i nije mogao otopiti led,brenerom jesam par puta prošao odma otpustilo. To ti je sto posto razlog toga što ti se desilo.
 
Kad digne temperaturu samo ga ugasis i prebacis cebe preko haube i ostavis 10 minuta.
 
Ostala ti smrznuta deo vode u najnižoj tački u metalnoj cevi od hladnjaka do motora i tu ti se stvorio čep i nije voda mogla cirkulisati . To se desilo jednom na rodjakovom 539 kad smo išli prihranjivati pšenicu isto ovako bilo oko minus -4,-5 ujutru ga upalili sipali vodu i krenuli odjednom temp do 90 u hladnjaku ima vode uradili par krugova i počelo bliže 100 ,okret i polagano kući. Skontamo da je tu napravilo vodeni čep i uzmem brener,malo grejali i čim je popustilo temp vrati na 60-70. Zato neki tu na toj metalnoj cevi stavljaju slavinu da tu ispuštaju vodu jer je tu najniža tačka od hladnjaka,baš zato što tu ostane uvek malo vode i zaledi.
Pretece me kolega. Meni se to desilo na 558. Zamalo da mi se pregreje.
 
Ujutru sipajte vrelu vodu u hladnjak i sacekajte da istopi taj cep u toj cevki, uvek sipam iz balona od 10l i flase od 2l tako da ukupno mora da primi 558 12 litara vode. Na grejac i traktor pali lakocom.......
 
Eh ta voda u hladnjaku,razjeda glavu,hladnjak,vise stete nego koristi,dok je otac bio zaduzen 533 je koristio vodu,ja sam kupio 567 i u njega iskljucivo i samo antifriz i nikad vise voda.

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh