IMT

а шта је са конусно тањирастим код 549
 
549 je jedna NAJ BOLJA serija IMT-a
Motor 539 obično DPA pumpa rotaciona
Poklopac i pumpa hidraulike 560
Menjač idealan 3 brzine
Prednji trap bolji od fergusonovog
E sad ima te NAKAZNE haube
Trebs kupit 2 table lima 2,5mm i saviti sve kao na novom tipu



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Ovo si pisao o 540 ili 549??

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Jeste ružno, ali najlakše ti je ostaviti kako jeste.
Ja bih takođe nekako probao uklopiti limariju od 539/533, jer je zaista najbolje dizajnirana(davne 1927, totalna sramota za sadašnje dizajnere).
 
Zna li neko sta moze biti sa kompresorom na imt 539? Bile otisle karike, zamenjene pre par dana, sad nece da duva vazduh u bocu, nema pritiska na satu, a kad pritisnem ono gde se srafi crevo tu izlazi vazduh?
 
а шта је са конусно тањирастим код 549
Evo kod mene ide 549 od 1991 god bez ikakvog otvaranja(kupljen nov) remontovana pumpa jednom i dizne , 3-4 ac pumpe i to je to. pravim 500-600 sati godisnje ,60 % toga je sa balirkom koja mu je malo i velika.

Ima do sad ko zna koliko sati ( ja mislim oko 12-13000 sa traktormetrima sabrano a bilo je vremena da je isao i sa ne ispravnim , duva malo na merac od ulja kad se izvuce ali i dalje ima snage i pali na zub zimi.

Imam i 558 uradjena generalna u transportu nema sta da trazi pored 549.Ovaj ga unisti bukvalno

Doduse nikad ni jutra zemlje nije uzorao ali se nateglio zmajevki i poljupao dosta nafte sa shwabicom :)

Jednom recju sto se mene tice traktor bez kvarova! 30 godina bukvalno sipaj i vozi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni se vise svidja m33 zato sam vise za 540, nesto vise snage sto ima 549 ne znaci mi nista bukvalno.. sve drugo je isto, sem limarije.
Matori me nagovara da kupimo 542 jer moze da se nadje dosta maldji, ali meni se ne svidja taj menjac petobrzinac... skoro sam nasao lepog 540 sa fiatovim motorom, taj traktor bih najpre kupio, ali brzo je prodat.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Evo kod mene ide 549 od 1991 god bez ikakvog otvaranja(kupljen nov) remontovana pumpa jednom i dizne , 3-4 ac pumpe i to je to. pravim 500-600 sati godisnje ,60 % toga je sa balirkom koja mu je malo i velika.

Ima do sad ko zna koliko sati ( ja mislim oko 12-13000 sa traktormetrima sabrano a bilo je vremena da je isao i sa ne ispravnim , duva malo na merac od ulja kad se izvuce ali i dalje ima snage i pali na zub zimi.

Imam i 558 uradjena generalna u transportu nema sta da trazi pored 549.Ovaj ga unisti bukvalno


-


Doduse nikad ni jutra zemlje nije uzorao ali se nateglio zmajevki i poljupao dosta nafte sa shwabicom :)

Jednom recju sto se mene tice traktor bez kvarova! 30 godina bukvalno sipaj i vozi.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ako hoćeš da uvažiš prijateljski savet, pravo je vreme da izvršiš neku plansku reviziju motora.
Dakle:
- Promeniš karike, koje su do sada svakako na kraju. Neozbiljno je čekati da se istanje toliko da neka pukne i napravi oštećenje bloka.
- Proveriti ležajeve leteće i ležeće, leteće zameniti obavezno
- Pregledaš glavu i ventile, središ šta je potrebno.
- Provera korpe i lamele, pogotovu pomoćne ako toliko baliraš, sigurno je pri kraju

Ovo se radi u kasnu jesen ili rano proleće(zimi je hladno), kada nema posla. Zahvat traje 3-4 dana i mašina se dovede opet u top stanje i miran si opet bar 20 godina..
Potrebna je garnitura dihtunga, karike, ležajevi i eventualno lamele..
Ja sam pre 5-6 godina otvorio moj motor(DM34, isti kao tvoj ali sa klipom više), koji je takođe palio na zub, i sve što sam ti gore naveo je bilo potrebno uraditi.
Ovo što ti navodim je plansko održavanje i uvek je daleko jeftinije od havarijskog održavanja(popravka na njivi)..
 
Kad dm 33 rikne ide u njega dm 34 ;-)

Ovaj dm33 je "slab" za welgericu, dm34 sa 5 brzina ce joj biti mera.

Mozda nabavim jednog dana i shunke od 560 i KT i eto ga 565 ;-)

Za sad ide dok ide, i radi bez greske sto je naj bitnije

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
LFTw0rk
LFTw0rk
Pozdrav! Da li neko ima ovakav poster? https://imgur.com/LFTw0rk
 
Nazad
Vrh