IMT

Док сам имао 560 направио сам тј заварио једну шипку на онај шраф на оној кривој цеви тако да могу ту да испустим воду и никад проблема...Блок,хладњан, та цев и нема бојазни....
 
Док сам имао 560 направио сам тј заварио једну шипку на онај шраф на оној кривој цеви тако да могу ту да испустим воду и никад проблема...Блок,хладњан, та цев и нема бојазни....
Ja se ne secam da li je tu bila fabricki slavina ili smo busili rupu na nasem 560, '84 god.
Isto smo na sipku navarili sraf.
Novi 560 ima fabricku slavinu istu kao na bloku, zgodno se odvrne gedorom.


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Postoji na toj cevi šraf za ispuštanje vode pošto je to najniža tačka, taj šraf je malo nepristupačan pa se navari na njega malo duži i rešen problem, tu ispuštaš posle vodu iz hladnjaka.
 
bio je uvek antifriz kod mene al kvalitetne vodene pumpe, pa svako malo propisaju pa menjaj njih, pa creva brzo odu pa pustaju, pa menjaj i to, pa se bas i ne isplati sipati stalno antifriz/dosipati a traktore ne koristim zimi, jedino je ova posebna

inace sto se paljenja tice nema problem ni na -15 sa ladnom vodom
 
Poslednja izmena:
Pa ja nezz evo pumpa tešanj crijeva vode Srbija kiler orginal.
I antifriz unutra tri godine ništa.
 
Nikad problema s curenjem antifriza nemam, nit vodne pumpe odlaze često, nit crijeva... Kamenca u hladnjaku NEMA ni u tragovima, sve super protočno. Termostati također u svim traktorima, to ide bez pogovora. Antifriz uopće nije skup, svakih nekoliko godina ga promijenim i miran sam što se toga tiče...

Komentari su mi bili strašni: "Ebeš antifriz, u šumi grana probije hladnjak i onda iscuri, bacio si novce" Tako možeš autom pokupiti pticu u hladnjak kao moj otac, i hladnjak pukne pa šta, jaka stvar. Da je po tome gledati, šteta je i nove gume staviti na traktor a polovne bacati jer s novim gumama ako odeš u šumu, probodeš ju na neki panj, džaba si novce davao, kad su polovne gume povoljnije i nije ih toliko šteta...

Antifriz i termostat ZAKON
 
Isti sluaj i kod mene,pre nekih 3-4 god pocela mi pumpa pomalo curit (naravno bio antifriz) pokusam ispustit sav antifriz i uspem destilovanu vodu i gle cuda ni kap od tad nije pustila. Traktor zimi ne koristim i nije mi problem ispustit vodu u prolece ponovo destilovana voda i nema zasad problema,dokle ce videt cemo inace traktor je 2003 god dok u imt 539 je uvek permant i bogami menjao sam nekoliko puta pumpu.
 
IMT 539 je poceo zestoko da cupka prilikom pustanja kvacila u transportu pod opterecenjem, kvacilo kvacilo je skroz visoko i postaje nemoguce meko krenuti. Da li je kvacilo zrelo za zamenu ili je moguce nesto nastelovati? Ako jeste, da li moze neko da mi da uputstva kako da nastelujem. Ako mora zamena, da li se smem sam upustiti u deljenje traktora na pola i zamene korpe, lamele?

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
Tako je i nama bilo na 533. Počelo je po malo i onda je bilo nemoguće krenuti bez cupkanja. A cupkanje je bilo toliko izraženo da se sa strahom pušta kvačilo. Pod teretom prvom iz mesta skače kao magare. Lamela je bila skroz otišla, nije ni imalo šanse da se šteluje. Stavili novu i posle nikakvih problema.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Na mom starom IMT 560 je prerthodni gazda izbacio tu krivu cev sa slavinom i napravio od gumenih creva kroz kaiš novi put za vodu iz hladnajka. I isto sam imao gorepomenutih problema kad se sipa voda zimi zbog nekog posla. Kad sam to skontao kupio sam tu krivu cev sa slavinom i više nije bilo problema jer je sva voda mogla da isteče. Slavinu sam odvrtao cevastim ključem kroz prorez na kolevki.
 
Zdravo svima, pre par dana sam u prolazu video Imt 590, onako kako sam ga obisao autom malo sam ga zapazio i izgleda zaista mocno, pa bih da pitam dali je neko imao iskustva za njim i zasto nije bilo serijske proizvodnje ovih traktora?
 
Mogu ali moras i napred staviti vece tockove, recimo 7.5 20. Meni stoje na jednom traktoru bas takvi tockovi a napred je trap od 560 sa kratkim rukavcima i traktor ne stoji ravno.
 
Nazad
Vrh