IMT

Tek sa kabinom tafe je propast u odnosu na 539, blatobrani su vise naprijed pomaknuti, volan veceg precnika tako da prolazi veoma blizu rama prednjeg stakla. Palice mjenjaca i raduktora imaju neki blesav ugao prema sjedistu tako da ja sa 75 kg i 180cm visine sav se ubijem dok izadjem i udjem. Sjediste je nekako nagnuto naprijed ka dole i stalno se moras odupirati nogama, zvuk auspuha ocaj. U mjenjacu i zadnjem mostu kada ides asfaltom malo brze nesto drobi, zuji, melje i imas osjecaj da ce se upravo raspasti. Uostalom jos je rano o njihovoj izdrzljivosti suditi, kada u recimo tvojoj blizini bude 300_400 primjeraka da su nagurali 8000 rh moze se reci da nisu losi.Inace vidio sam mnoooogo vise primjeraka od 3_4, a neke sam malo i tjerao. Sto se tice pumpe, ako imas priliku, oslusni iz daljine kada neko ore sa njim pa ces jasno uociti zalijetanje, ili kada ide jednostavno na malom gasu, isto kao RB.
 
Citam sta se sve pise u zadnje vreme i redovno se porede babe i zabe. Uz duzno postovanje, ali ko kaze za TAFE 42 da je los taj pored njega nije ni proso. 539 na zalost ne moze da se poredi sa njim, a ni 542. Tek 549, ako moze, ali i on po kvalitetu tesko. Kum ga je kupio novog pre vise od 10 godina i tad je bio jeftiniji nego 539. I dan danas je suv kao barut, radi mirno bez ikakvog zaletanja i bez dima. Farba je postojana i dosta dobro je ofarban. Bas je ostar na gasu, kao R 65. Ima veci izbor brzina i brzi je od 539. U svakom slucaju od 539 u svemu bolji, hteli to da priznamo ili ne.
Jos da dodam da ti "ganci" mozda i ne znaju da naprave trakor, ali situacija je takva da mi strucnjaci za sve i svasta trenutno nemamo nikakvu industriju, nazalost.
 
Sova, ja zbilja ne znam kakve vi traktore tamo imate ali po tebi se sva vozila s RBR pumpom zaljecu?!? Znaci da se svaki torpedo zaljece, 539 s takvom pumpom isto, tamic 80-ka isto tako...

Zapitaj se da li je to mozda do kvalitete goriva ili do noznog gasa i nemirne noge? Istina da imaju los zvuk na auspuh ali je tvornicki auspuh emajliran i nema hrdje dok ga ne polomis ili otucas. Ja na 549 dobio hrdjav auspuh koji uopce nije bio dotegnut a ti mi pricas o ne/kvaliteti TAFE traktora. Sav je mastan, imao je dosta problema od prvog dana koji su na svu srecu rijeseni na vrijeme al opet jbg.

Tafe ni jedan za koji znam nije imao nikakav problem u garantnom roku, samo sjedi, pali i teraj! Tafe 454x4 koji sam jesenas gledao na sajmu ima koljevku i prednji trap koji bi posramili IMT 577. cilindar na prednjem trapu s dvije klipnjace pa volan ne "bjezi" kao na IMT. Jaci hidraulik i sve kulturnije odradjeno. tafe 45 4x4 ZAORE 549 4wd skupa s plugom da mu samo auspuh iz brazde viri.

Volim i ja IMT sto ste mozda i primjetili do sad ali moramo biti realni, ljudi moji... Tafe je za IMT-a limuzina. To sto vi indijce nazivate ciganima, nije moj problem, meni su svi ljud isti i ne gledam na to.

Kolega ACA je dobro napisao, strucnjaci smo za sve a nasa industrija i poljoprivreda propada na ocigled...
 
Ocigledno niko od vas nije popravljao mali tafe a sve znate kakvi su.Imao sam slucaj da popravljam 4 tafea do sad i sto se tice istine najblizi je Sova,delovi ne odgovaraju od naseg IMT,tacnije slicni su na oko isti ali sve je malo razlicito i ti kljucevi u colovima to je strasno_Odlivci kucista i svi odlivci su daleko ispod IMT,ja sam ga polovio i unutra zvono menjaca kao da je sikirom odeljano koliko imaju lose kalupe.Kompresor im je beda,to su vidim ljudi poceli da skidaju i bacaju a nas IMT-petoletkin nemoze da se ugradi.Mnogi misle da je motor suv i da nepusta ali malo bolje pogledajte,crna boja je cudo.Menjali smo kod jednog poluosovinu koja ne odgovara od 539 i videli u koliko je losem stanju konusno tanj.Traktor ima 2000 sati,tad je imao.

Traktor nije los,ali kao sto se kaze vreme ce pokazati i mnogo veci radni sati,mislim da je sve ovo malo,kad budu gurali kao nasi IMT po 20000 sati kao moj 540 neka se jave :osmeh:

I jos nesto,kada kazete kako dobro vuce TAFE malo razmislite na gume,kad pojede te odlicne good Year gume sa polukrivim kramponima i namontirate Trajalke javite se sa utiscima za taj traktor.
 
Tek sa kabinom tafe je propast u odnosu na 539, blatobrani su vise naprijed pomaknuti, volan veceg precnika tako da prolazi veoma blizu rama prednjeg stakla. Palice mjenjaca i raduktora imaju neki blesav ugao prema sjedistu tako da ja sa 75 kg i 180cm visine sav se ubijem dok izadjem i udjem. Sjediste je nekako nagnuto naprijed ka dole i stalno se moras odupirati nogama, zvuk auspuha ocaj. U mjenjacu i zadnjem mostu kada ides asfaltom malo brze nesto drobi, zuji, melje i imas osjecaj da ce se upravo raspasti. Uostalom jos je rano o njihovoj izdrzljivosti suditi, kada u recimo tvojoj blizini bude 300_400 primjeraka da su nagurali 8000 rh moze se reci da nisu losi.Inace vidio sam mnoooogo vise primjeraka od 3_4, a neke sam malo i tjerao. Sto se tice pumpe, ako imas priliku, oslusni iz daljine kada neko ore sa njim pa ces jasno uociti zalijetanje, ili kada ide jednostavno na malom gasu, isto kao RB.

Sto se tice ergonomije apsulutno si u pravu,znaci treba ti upustvo za uci i izaci a volan kao u fapu..skoro je jedan greskom vozaca polupan,delova nista kod nas,sve u milanovac isao po njih,a cijene paprene da nemogu biti paprenije.
 
Kupis nov imt 539 ne dobijes - poklopac rezervoara,sito za gorivo,slavinu za zatvaranje goriva ,drzac haube,kuku... Jedan tocak gleda Pancevo drugi Strarcevo_Odem u banku da uplatim oni pitaju iz imt da li hocu da dodjem kad se sklapa traktor da ponesem prase i ne sto za pice a kupujes nov traktor. IMT 549 sto su prvi sklapani(kad su pocele suvencije) nijedan nije sastavio godinu dana svima je crko motor a garancija bila pola godine.(Ako ima clanova iz Zaklopace ovo mogu da potvrde). I svi tafei kod mene su braon boje nisu crni,crni su imt.
 
Poslednja izmena:
Sad skido alnaser sa imt 533....Na prazno radi super,a na traktoru nekako cegrlja,i odbjen mu jedan zub,a ostali oglodani sa vrha 2 do 3 milimetra kao da je samo taj dio uzubljivo.....Oni zubi na zamajcu isto nabjeni....Djeluje mi kao da alnaser ne gurne zubcanik...tojest,ne uzubi dovoljno..
Mozel to bit...
 
Može, naravno. Za početak promijeniti zupčanik anlasera (i sve ostale potrošne komponente kad se već rastura).

Ako je vijenac na zamajcu previše oštećen sa jedne strane pomaže okretanje istog ili zamjena ako je već ranije okrenut, ali je jebada što mora traktor na pola da se rastura.
 
Sto se tice teme IMT/TAFE: Kod mene u selu ih ima 4 komada. Jedan je star 9 godina drugi 7 treci 5 i cetvrti 2. Nijedan nije preso 2 hiljade sati. Prerano je to da se bilo sta moze reci o njima. U federaciji BiH ih masovno voze. Imaju dobre subvencije na njih, otud veliki broj istih. Neki su kupovali duplake istog proizvodjaca i nijedan nije preso 200 radnih sati da mu prva vuca nije dihtovana. Sto se tice masnoce, ne vidis dok ne pipnes. Sa 2 metra je tesko poznat dal pusta ili ne. Pogotovo ako ima prasine u radnoj okolini. Sto se tice motora, svaki pali na zub, lijepo radi. Ni jedan se ne zalijece, zasad. Sto se tice vucnih sposobnosti, nista bolji nije od ferge kad bi ih obuli na iste gume. Vazni dijelovi ne odgovaraju sa IMT.
 
Jasno nam je svima da ni IMT ni TAFE ne valjaju al kad covjeka muka natera onda se uvijek bira manje zlo, zar ne?
Meni kolega nije jasno :osmeh:
Tačnije po meni je IMT ako izuzmem neke detalje što se tiče izolovanosti kabine i udubnosti sedišta u principu jako dobar traktor, jeftin i ne zahtevan za održavanje
sad će neko reći kako zadnje serije su ne kvalitetne no nije ni bitno, koncepcijski je jako dobar i pouzdan
 
Lacin je dosta toga rekao, treba ponekog tafea i cackati sa opremkama i malo voziti da bi se steklo misljenje. A kod mene ih ima bas dosta i jako sam ih puno zamatrao i kad sve stavim na vagu imt je bolji, na stranu to sto zadnje serije istog nisu valjale, al' sto rece Montoja to nije do koncepcije traktora nego prije do dos_ovaca. Bobo kad kazem da su indijci cigani, ja tu ne vidim nista uvredljivo, pa odakle poticu svi cigani ovog svijeta?
 
Imao je u mom selu tafe i to 35 di ,ošo zamjenjen 539 svaki dan lokva ulja ispod bila.
A ni 1000 sati nije imao.
Očajan traktor gazda ga prodao bilo ga na kraju sramota imao je prije 533 i kao ovaj bolji kupi nov.
Na kraju se pokajao što nie 539 kupio nov.
I na kraju kupi 90 godinu 39 jedva se rješio indijca .
Tako da meni je to dosta a i gledao sam ih na sajmu jad i bijeda , gori su od imt .
Zahrđani, mjenjač zapinje kad sam probo šaltat, nijedne poteznice kabine iz prošlog vijeka 539 p je imao bolju kabinu.
A prva vuča na 45 di kao da su je dijeca radila sve mali šarafići polomi se samo tako.
 
Imam i ja jedno pitanje posto mi je konusno tanjirasti izgleda u losem stanju po konstataciji majstora na 542 zasto nemoze da se ugradi isti od 539;558;560 nego mora kao neki specialno samo za njega i da li postoi neko drugo resenje
 
Svi imaju pravo bit u zabludi, samo što neki nisu svjesni svoje zablude, a nekima lakše metar u ....nego milimetar u ......

Tafe je tata mata za IMT bez obzira što god se reklo i pisalo. Nit bali, nit slini, nit curi nit se zaljeće, brzina više u mjenjaču, bolji volan... itd., itd.... to što bi pojedinci i nakovanj stukli i što im je teško upute za traktor pročitat... e to je druga stvar.
 
Nazad
Vrh