IMT

Ma da to i jeste glavni razlog,bogami i dosta je bucnije u kabini kad je dole auspuh,a za ovo da je predodredjen znao sam da ce te se smejati,mislim na auspuh
 
Najvise nevolim taj mjenjac kako sam imao 577, pa otisli sinhroni i nije htio u 4 i 5, kod 3 brzinskog mjenjaca nema tih problema......zato imam 539 i 560, od toga 18g sam vozio 533 koji je napravio 6000 sati kod mene, i nikad nije raden mjenjac, a ni skinut poklopac hidraulika, motor je palio sa sprejom, jer je bio gotov, a koliko je jos odradio prije mene, najveci kvar je bilo kvacilo, otisle pracne i to 2 puta, jednom promjenio samo karike koje su vec kao nove imale dosta lufta i odradio dizne, al nije se tada imalo novca da se bolje uradi.....taj je sve zaradio sto sada imam

Koliko je imao sati naprave isto sati ko 3 brzine.
brat zamjenio sinhron i vozi ali koliko se ljepse salta od 560.
samo radi toga ali dobar je jedan i drugi
 
577 stari tip, sto ocekivati, kupljen u Baranji, naradio se, vukao kao tenk, al sto mu vrijedi kad nije imao servo volan, najveci nedostatak.....druga je prica 577 novi tip..... Kad sam kupovao 539, najvise sam se dvoumio da uzmem 549, al posto imam 560, onda sam se ipak odlucio za 539, i na 549 se teze okrecu markiri na sijacici, pa otvaranje rasipaca, ukljucivanje prskalice, sve mi to lakse na fergusonu, mozda je i navika, jer ga vozim 20 godina
 
Sta moze 549?Evo moj npr vuce dve uvrsene zmajevke kukuruza 35 na sat sto 539 ne moze ni 20 ako i moze u opste da ih vuce trecom brzinom , nosim tereta 800 kg na polugama sto 539 ne moze, jaci masu na kardanu za presu npr ,prosle god kum vozio bale soje sa 539 i kad su natovarili dve zmajevke bala ferguson ni makac , otkacim presu zakacim prikolice i bez da zaslajfujem izvucem iz njive .Ne pricati koliko je kabina udobnija , u 539 kad ulazim nervni slom dobijem ( visok sam 196).Sprcen skucen , kabina jebena katastrofa duva sa svih strana, mali rezervoar, akumulator zameniti nauka.
Sto svako domacinstvo ima 539 a ne 549? Rodjaci 549 je bio skuplji 4-5000eur nov od fergusona.
Budimo realni nema mesta poredjenju.Svako od nas moze da nesto voli al realnost je realnost.

I ja vozim cuveni 558 koji svi nesto hvale a kude 560 a na 560 otklonjeno sve sto je bilo lose na 558. I sad kao 558 bolji traktor , kako da ne. Samo sto je razlika izmedju 549 i 539 mnogo mnogo veca nego 558 i 560.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Sa dve uzvrsene zmajevke kukuruza tj 16t tereta mtz 820 sa 4t ima poteskoce da krene, 35 na sat moze da ih vuce ali pritom da na auspuh bljuje vatru. Sada ispada da 549 sa 47ks je mocniji od rusa. Da ne govorim 35km/h i sa 100ks kada saltas u najvecucu brzinu treba mu vremena da provuce.
 
Da kazem i ja nesto. 1999 otac i djedj u kupili 539 jedva nasli da kupe novog, mislim cak u NS. 20005 prodan sa preko 5000rs, cijena 4750€, tad jedini traktor u domacinstvu. Covjek se sa njim prezadovoljan. Kupljen opet 539, koji je i dan danas kod mene, sat nakon 2.5 god stao na 2800rs, sad ima sigurno 5000rs. Jednom vec radjena radilica na specijalu. Posle 3 god kupljen 558, nardio se momacki kod mene, prodan u komsiluk, momak i dan danas radi sa njim. E sad porediti 539 i 549 nije bas realno, 10ks je ipak puno. Kod nas je 539 trakor na cijeni, svaka kuca posjeduje taj traktor, i zato drzi cijenu. E sad gdje u domacinstvu ima jedan traktor preporucio bih 549, a gdje se kupuje drugi traktor izbor pada na 539. Kod mene 539 nosi samo rasipac gnojiva, prskalicu 500l i sakupljac sijena. A koliko vrijedi 539, 91 godiste, sa 200rs? I da mislim da nije realno da 539 vozi dvije zmajevke...
 
Svaki od tih traktora ima svojih prednosti i nedostataka.Zavisi koje operacije vlasnik radi i kojim priključcima raspolaže, Kod nas u krajini obično ko više zemlje obrađuje ima neki 533 ili 539 i uz njega neki 558 ili 560 za teže radove.Rjeđe je 542-549 jedini u domaćinstvu ili ko ima težu zemlju za obradu pomoć nekom duplaku od 60 -70 ks.Sitni poljoprivrednici rade sa 533-539.Prikolice su jednoosovinke do 5 tona.
 
Ima dva tipa, a razlika je u samom sklopu hidraulične spojnice sa kojim se uključuje
prve serije su imale problema sa tim i retko na kojem radi, mislim da od 85god je taj problem otklonjen
na mom traktoru sam izbacio tu spojnicu i namestio direktno, tako da kardan uvek radi
inače ima dve brzine 540 i 1000 obrtaja na 2000 o motora
 
Sa dve uzvrsene zmajevke kukuruza tj 16t tereta mtz 820 sa 4t ima poteskoce da krene, 35 na sat moze da ih vuce ali pritom da na auspuh bljuje vatru. Sada ispada da 549 sa 47ks je mocniji od rusa. Da ne govorim 35km/h i sa 100ks kada saltas u najvecucu brzinu treba mu vremena da provuce.
Prijatelju dodji lepo u selo pa pitaj ljude koga sam sve obilazio po putu, ruse 820 ladnjaka ,kejsove 90ks isto , rus 892 mi je bezao bio je brzi. Merio navigacijom brzinu a ne traktormetrom. Stim da je 549 odvrnut ima sigurno 2800 obrtaja..Skala udari u granicnik a on jos ubrzava.Sto sam voleo da im vidim facu kad me vide da ih obilazim , ljudi gledaju i ne veruju :)
Treba i meni vremena da se zaletim do te brzine ali toliko ide. Treba mu kilometar da navuce sigurno i vise.
558 npr ne moze zapeti sa njim , on ne moze savladati prelaz iz druge u trecu udavi se bukvalno bez obzira sto je jaci.549 ga unisti u transportu.

Probaj rusa sa dve zmajevke iz osme zec u devetu zec ubaciti, ima da se teli i dimi ko lokomotiva 2 coska dok navuce.
Moras osmom zec navuci do kraja pa deveta kornjaca navuci pa tek deveta zec.Znam vozio 892 x puta

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Evo sad cu vuci jednu zmajevku 38km/h punu sa motorom koji nikad pipnut nije 1991 god.Tuce godisnje 400-500rh i poceo da duva na iber.Prvi put kad budem vukao snimam i postavljam. Da ne ode u temu lovacke price.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh