IMT

Za sta sluzi "pomocna" pumpa hidraulika, konkretno za hidraulicne izvode ili ima ulogu da ujedno "pomaze" glavnoj?
Interesuje me jer na traktoru imam spoljnu hidrauliku i jako jako je spora, ne vidim neko resenje sem da izvadim jedan cilindar pa da vidimo kako ce onda biti...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Imaš ventil s kojim se uduplava protok glavne i pomoćne pumpe ali na taj načim da glavna potpomaže pomoćnu pumpu, npr kod kipanja prikolica, da mala pumpa ne trpi sav teret... Glavna pumpa je takva kakva je i tu nema mrdanja... Kud ti se žuri da je hidraulik spor? Vađanjem jednog cilindra ćeš napraviti više štete nego koristi. Jednio da oba cilindra zamjeniš tanjima, tu bi dobio na brzini poluga ali izgubio podiznu moć.
 
Iskreno mislim da je ta hidraulika super zamisljena ali lose realizovana... na drugom 560, starom, '84god, duplo brze radi, malte ne na dodir rucice poluge reaguju. Ovde cekam hoce li se uopste smilovati da krenu pa i kad krenu nikako podici, po meni bas bas sporo

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Za sta sluzi "pomocna" pumpa hidraulika, konkretno za hidraulicne izvode ili ima ulogu da ujedno "pomaze" glavnoj?
Interesuje me jer na traktoru imam spoljnu hidrauliku i jako jako je spora, ne vidim neko resenje sem da izvadim jedan cilindar pa da vidimo kako ce onda biti...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Ubaci pumpu od 5100
 
Kolega, DAJ MU GASA ;)

Inače, problem je možda u tome što je i kod mene. Graničnik donji (onaj koji po želji možeš pomicati) naštimaj tamo gdje poluge sjednu u naj niži donji položaj i to možda malo ubrza poluge kad se trebaju podizati. Meni na 5106 nije problem dizanje hidraulika, ler gas mu naštimam na 1200-1500 ovisi koji posao se radi i ispod toga nikad nije. Jednostavno se navikneš i to je to. Taj tip hidraulika je fino i zamišljen i realiziran, meko podiže i meko spušta strojeve, nema da lupi o zemlju ako i naglo spustiš na ručici.
 
Istina na ler gasu uvek bude, ne volim nekako na kraju njive da bruji motor radi podizanja prikljucka, ali izgleda da ce morati...
Skoro sam kupio ovaj traktor, tog granicnika uopste nema inace moram nabaviti, trudim se od prilike rukom da ostavim rucicu u tom polozaju ali je zeznuto.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
MONTOYA jel zaista pase pumpa od 5106?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Jedno pitanje za vlasnike imt 577 koji oru sa plugom imt 757
Koliko visoko je plug od zemlje kada podignete poluge,odprilike?
 
Jedno pitanje za vlasnike imt 577 koji oru sa plugom imt 757
Koliko visoko je plug od zemlje kada podignete poluge,odprilike?
Kad ore nosi ga jako nisko, ali meni su i poluge nisko tako da ni ne diže visoko... Za transport skratim toplink 5 krugova i tako vozim...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Imaš ventil s kojim se uduplava protok glavne i pomoćne pumpe ali na taj načim da glavna potpomaže pomoćnu pumpu, npr kod kipanja prikolica, da mala pumpa ne trpi sav teret... Glavna pumpa je takva kakva je i tu nema mrdanja... Kud ti se žuri da je hidraulik spor? Vađanjem jednog cilindra ćeš napraviti više štete nego koristi. Jednio da oba cilindra zamjeniš tanjima, tu bi dobio na brzini poluga ali izgubio podiznu moć.

Moram da ispravim ovo sto se odavno provlaci da se uduplavanjem pumpi rasterecuju pumpe. Uduplavanjem pumpi dobijas veci protok, a ne pritisak, pritisak zavisi od opterecenja, a pumpe kad su u paraleli "vide" isti pritisak. Kada uduplas pumpe nista maloj pumpi nije lakse, cak joj je mozda i teze jer da bi se teret brze podigao potrebna je malo veca sila, vec samo klip brze radi.
Slikovito objasnjeno kao razlika izmedju oranja 3. sporom i 1. brzom. 3. sporom ide sporije ali opterecenje motora je znatno manje. Dakle pravilno bi bilo pri malim opterecenjima a vecoj potrebnoj brzini hidro cilindara korisiti uduplan protok, a pri vecim opterecenjima samo jednu pumpu.

https://www.youtube.com/watch?v=Od9B8LDA-ME
Na snimku je prikazan automatski sistem rasterecenja pumpi, ali poenta je bitno
 
Presteluj granicnik ako nije dobro nastelovan, privrni malo tregere i toplink kaci na plugu skroz gore a na traktoru dole i eto resenja. Jel dobro ovako:

2m4u9uq.jpg
 
Granicnik je nastelovan tako da kada se podigne razmak između bolcne i klina bude 27 cm.
Tregere(ako mislimo na isto)nemam originalne vec je tast pre nego sto sam kupio traktor od njega iz nekog razloga stavio i na jednoj i drugoj strani onaj tip kao sto se nalazi na 539 i njihova duzina kada su maksimalno skupljeni je 53cm
 
Nazad
Vrh