IMT

Imamo MF65 od "80 godine, i to je zaista vrhunska mašina za moj ukus. Uvek je u istim poslovima trošio manje od 533/539/549 a pogotovu 558. Rotaciona pumpa pali na zub, a radi kao muzika.. Kod mene imaju disk i doboš kočnice, i to je u našim vrletima bolje od razne druge moderne opreme..
Tražio sam njegov originalni hidroupravljač neko vreme, ali bezuspešno.
Postoji i njegov originalni dvobrazni plug, koji takođe nisam uspeo naći..
 
Imamo MF65 od "80 godine, i to je zaista vrhunska mašina za moj ukus. Uvek je u istim poslovima trošio manje od 533/539/549 a pogotovu 558. Rotaciona pumpa pali na zub, a radi kao muzika.. Kod mene imaju disk i doboš kočnice, i to je u našim vrletima bolje od razne druge moderne opreme..
Tražio sam njegov originalni hidroupravljač neko vreme, ali bezuspešno.
Postoji i njegov originalni dvobrazni plug, koji takođe nisam uspeo naći..
Ja znam za 3i 4 brazde od 12 coli makar sam te vidjao po selu da su dosli sa njima
A ima jedan u selu MF 65 koji nisanim da uzmem, BOMBARDER kabina nije paljen 15g uzane gume 32"
Napadao sam vise puta da mi prodaju ali naslednik 60g kaze da sacekam malo



Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Neznam jel neko od vas video ikad ali kada su u selo 1976g stigli imtejci oko 30komada 540, komsiju je zapao IMT547 De luxe identican kao 540 nije bilo razlike
Inače su seljaci neznam kako kupovali kontigente traktora sve do 1990g
A prvi su stigli LTZ 45komada T40
I 4 mala VTZ T25
A kasnije sve IMT
Mozda u selu ima 5_6totpedo i 1_2rakovica
E kasnije ulaze i MTZ pomalčice


Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Petre silno gresis,558.560.567 nose iste motore ko i tam 60 i tam 2001 M34 motori radjeni do 84 god su sa rotacionim a 84 i 85 sa linijskim i 85 ima hidro volan. Imam 567 i znam sve tacno u detalj i nista nije jaci motor vec se cini zbog 5 brzina,a ako na 558 ili 560 stavis gume 14.9-28 dobices nesto malo jace od 542

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Moj teča ima 560 84-to godište. Taj traktor je fabrički imao linijsku pumpu i bio je mrtav. Trećom brzom je mogao da ide samo po ravnom i to prazan. Radio mu motor, pumpu, dizne ali džabe.
Ja sam na osnovu njegovog traktora imao predstavu da je 560 teški krš. Medjutim, pre nekoliko godina on kupi na otpadu u Koceljivi bukvalno nov vojni agregat sa M34 motorom ali sa rotacionom pumpom, i ugradi ga na traktor. Ja nisam mogao da verujem kolika je razlika izmedju ta dva motora. Mislim da u celoj opštini nema boljeg IMT traktora. Ovaj sada jede malu decu. Toliko mu je dobra pumpa da on, čini mi se, reaguje i kad predje preko buse.
 
Ja sam zamenio motor i stavio sa rotacionom,jedina promena mi je u ostrini i ne zalece kada je hladan vec ima stabilan rad,sto se vuce u radu tice nema razlike u oranju i sl

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ja znam za 3i 4 brazde od 12 coli makar sam te vidjao po selu da su dosli sa njima
A ima jedan u selu MF 65 koji nisanim da uzmem, BOMBARDER kabina nije paljen 15g uzane gume 32"
Napadao sam vise puta da mi prodaju ali naslednik 60g kaze da sacekam malo



Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora

Znam da nisu na ceni, ali mislim da nemožeš pogrešiti kupovinom tog matorca.
Ja sam pre 7-8 godina, prvi put otvorio motor, da malo osvežim, i nađem hrom hilzne, mera fabrička.
Naručio kolbenšmit karike gusane(jer nesmiju standardne gde je prva hromirana) iz Nemačke, sredio glavu, i promenio leteće ležajeve.
Jedino mi žao što nisam imao bakarni dihtung glave kao što je bio original.
Menjač mu je dan-danas utegnutiji i precizniji nego na novom Imtejcu..
 
Jel ima ko od vas linijsku pumpu da proda?
Dolazilo je do gresaka,
NISU ISTE DIZNE za lin. I rot.pumpu
Za linijsku se steluju 165bar
Rotacionu 123bar
E sad ako je pobrkano na traktoru????
A nailazio sam da su majstori stavili dizne 6267 i nastelovali na 125 za linijsku pumpu
Taj traktor 560 sto sam okacio slike bio je MRTVO PUVALO
A sad kad ima prave dizne on VRISTI!!!!

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
E to je vec nesto, konacno da neko kaze da motor treba i nastelovati, a ne samo uraditi sve novo. Mi imamo 560 liniskom pumpom. I ne bi ga nikada menjao za rotacionu. Cak kad budem sredjivo 577 ide rotaciona na dobos, a pakuje se linisijska na njega.
 
E diesel na S motoru moras menjati razvod kad menjas pumpu i nemože kompresor da ostane

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Jel ima ko od vas linijsku pumpu da proda?
Dolazilo je do gresaka,
NISU ISTE DIZNE za lin. I rot.pumpu
Za linijsku se steluju 165bar
Rotacionu 123bar
E sad ako je pobrkano na traktoru????
A nailazio sam da su majstori stavili dizne 6267 i nastelovali na 125 za linijsku pumpu
Taj traktor 560 sto sam okacio slike bio je MRTVO PUVALO
A sad kad ima prave dizne on VRISTI!!!!

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora

Zar ne idu iste dizne na rotacionu i linisku kolko se meni cini idu isto 6267 ?
 
Poslednja izmena:
Znam zasigurno da na rotacionu pasu od tama. Ja sam stavio ceo motor sa pumpom od tama,usrafio.upalio i nista cackano nije,tako radi extra

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ima li neko ovaj zaokruženi deo da proda? Samo taj deo kućišta što se šrafi za traktor.
db73adf51452821dc683cd6f5f639455.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Derane treba mom drugaru blok od 577? Da nemas mozda neki? Kaze malo sam vodu zaboravio da ispustim...
 
Znam zasigurno da na rotacionu pasu od tama. Ja sam stavio ceo motor sa pumpom od tama,usrafio.upalio i nista cackano nije,tako radi extra

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka

Ma to su potpuno isti motori pumpe i dizne jedina razlika koju sam ja video kod pumpe na Rakovici, 558, TAM-u i 560 je u polozaju opruge regulatora na pumpi sve ostalo u pumpi isto
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh