IMT

Ljudi greše da je taj kamionski motor jači od traktorskog iako ima nazivnu snagu 80ks a traktorski 70ks.Kamionski motori imaju mnogo veći broj obrtaja i pri tim obrtajima imaju 80ks.Kada se taj motor vozi do 2200-2300 obrtaja on ima manju snagu od traktorskog motora,jer ima manje klipove i linijsku pumpu.
 
Bilo je ljudi koji i dalje tvrde da je to 80ks iako su mu smanjili okretaje... Motor iz TAM-80 na 1600 okretaja nije ništa jači od bilo kojeg s44 motora koji je ugrađivan u traktor. Mnogi boš-majstori kad im doneseš pumpu od s44 motora podese ju na punjenje (ili kako se to već stručno kaže) kao na IMT 587 i to je to što se "nabrijavanja" snage tiče na tim motorima. Naravno, postoji i razlika u prečniku klopova, balansiranoj ili običnoj uljnoj pumpi i tako. Linijska ili rotaciona pumpa, po mom iskustvu draža mi je linijska, na nižim okretajima mi se čini da je motor žilaviji pod teretom, nemam pojma, nije ni bitno, glavno da radi.

Kupio sam i ja ovog ljeta IMT 565 s 12.4-36 gumama, fin traktorčić, bio jeftin jer mu ispucao blok pa gubi vodu. Iako je blok pokrpan s tekućim metalom ispostavilo se da je difuzorski lim oko ventilatora proglodao ćelije hladnjaka i da je tu gubio vodu. Hladnjak pokrpan i traktor radi dalje ali imam TAM80 u bašči, imam traktorski karter za njega, fali još par sitnica i zamajac pa da ga uradimo da bude prava zvijer.
 
Rotaciona pumpa od 577 ne može da se podesi da traktor ima snagu kao 587.Rakovica76 i IMT587 imaju drugačije rotacione pumpe od 577.Ove pumpe sa korektorom ugla ubrizgavanja daju motoru tih 5-6ks.
 
Jesi puno dao za 565.
Pa i mome je bio puknut blok ali s time će ti radit još dugo.
Kad su ljudi nemarni pa je skup antifriz.
 
Ljudi greše da je taj kamionski motor jači od traktorskog iako ima nazivnu snagu 80ks a traktorski 70ks.Kamionski motori imaju mnogo veći broj obrtaja i pri tim obrtajima imaju 80ks.Kada se taj motor vozi do 2200-2300 obrtaja on ima manju snagu od traktorskog motora,jer ima manje klipove i linijsku pumpu.
Nisi u pravu!
Prva stvar S motor ima 3 precnika klipa, kao i 3 vrste pumpi
A retki, jako retki su balansirani motori!!

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Cuo sam ali ne i video da neki S imaju takozvane "tegove" na radilici i da su dosta miriniji od ostalih. Drug ima maseja sa S-om, mnogo lepsi zvuk i daleko mirnije radi od mog traktora.
Ja znam za dva 98 i 101...


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Pre nekog vremena sam rasklopio jednog Perkinsa A4.248 koji je bio najverovatnije na traktoru IMT 575 ili 578. Taj motor je imao radilicu koja kao da nema izlivene one kontra tegove i uljnu pumpu balanserku. Na pumpi nema korektor paljenja.
Na jednom traktoru sam prepravio pumpu da bude sa korektorom paljenja i punjenje je jos malo pojacano u odnosu na 587. E taj traktor pali na -pingvin bez grejaca i sukce kad mu dam gas.
 
Na 587 drugacije se šteluje i pritisak u diznama......gledao sam puno takvih 577,587......od novijih linija, sve je to 2-3ks plus...... Što se pravo i neosjeti

Trebali su više pažnje posvetiti traktoru kao što je 5106, i tu odraditi bolji motor i mjenjač, jer danas večini bi takav traktor najviše odgovarao...... Inače gledao sam i dva 5170, mnogi me odvračaju od toga, da ni nepomišljam uzeti, cjena prava sitnica, 7000€......pa rakovica 120ks sa deutz motorom za 5000€.....itd
A plug imam vogel noot l850, tri brazde, 12-14", pa za njega trebam traktor......

- - - - - - - - - -

https://www.index.hr/oglasi/imt-5130/oid/1091189

Evo ima i jedan na oko dobro izgleda, imt 5130......bas me zanima koji plug moze vuci bez prednje vuče.....
 
Postoji još jedan takav motor ali ga IMR nije proizvodila već samo Perkins.Spolja izgleda identično kao ovi samo što ima hod klipa 114mm a ne kao ovi 127mm. Prečnik klipa mu je 98,4mm.Taj motor ima samo 65ks i ima oznaku a4.212.
 
Ivanz@
Kao sto ti je kolega Matic rekao i ja sam istog misljenja da od tih traktora sto si nabrojao Rakovica 120 je pravi izbor,a ovaj IMT 130 slobodno koji god oces trobrazni plug ce vuci bez ikakve muke.
 
Malo si pomješao podatke..... To je perkins iz traktora mf 595, kojem deklariraju snagu 88-90ks,on ima klipove 114mm a hod je isti kao kod imta 127mm i on ima oko 5200cc......

Gledao sam i takav, bio jedan odličan bez dv, jako lijepo ide, buka u kabini duplo manja nego kod imta, ali su me upozorili da pogledam jel su colovni vijci, i nažalost, bili su, pa sam odustao od njega.....

- - - - - - - - - -

Taj od 5130 jos najbolje izgleda, morao bi vuci i igrati se s tim vogelom 3x14......rakovica je malo drljava, al mislim da je u njoj deutz motor iz torpeda rx 120,al zaboravio pogledati pločicu......

- - - - - - - - - -

Evo i ovaj od 170ks

https://www.cackalo.hr/oglas/traktori-477/traktor-imt-5170-171507
 
Malo si pomješao podatke..... To je perkins iz traktora mf 595, kojem deklariraju snagu 88-90ks,on ima klipove 114mm a hod je isti kao kod imta 127mm i on ima oko 5200cc......

Gledao sam i takav, bio jedan odličan bez dv, jako lijepo ide, buka u kabini duplo manja nego kod imta, ali su me upozorili da pogledam jel su colovni vijci, i nažalost, bili su, pa sam odustao od njega.....

- - - - - - - - - -

Taj od 5130 jos najbolje izgleda, morao bi vuci i igrati se s tim vogelom 3x14......rakovica je malo drljava, al mislim da je u njoj deutz motor iz torpeda rx 120,al zaboravio pogledati pločicu......

- - - - - - - - - -

Evo i ovaj od 170ks

https://www.cackalo.hr/oglas/traktori-477/traktor-imt-5170-171507
Ja sam se raspitivao za MF 595.Sa kim sa god pricao niko reci hvale nema za njega.Motor nepouzdan,veliki potrosac,neokretan (sa dv) pa sam ipak odustao od takvog traktora.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh