IMT

Uradjene su kocnice na 560 nova boca,novo crevo od boce do g.k.c.,nov g.k.c.,novo desno crevo do p.k.c.,oba nova p.k.c.,nove lamele,nove male opruge kojih ima po 6,dodate jos 2 opruge za vracanje,nova creva na p.k.c. i na levoj strani nove i kuglice + ruke = 20 000din. Sve u svemu samo da potraje par godina i bicu zadovoljan. :ppozdrav:
 
Potrajaće sigurno....
ja sam pre više od godinu uradio upola manji remont i zasad rade odlično
Glavni kočioni je polovan stavljen pre tri god. a na pomoćnim cilindrima samo nove gumice,dve nove kočione lamele i nove opruge....sve ostalo je fabričko
 
Uradjene su kocnice na 560 nova boca,novo crevo od boce do g.k.c.,nov g.k.c.,novo desno crevo do p.k.c.,oba nova p.k.c.,nove lamele,nove male opruge kojih ima po 6,dodate jos 2 opruge za vracanje,nova creva na p.k.c. i na levoj strani nove i kuglice + ruke = 20 000din. Sve u svemu samo da potraje par godina i bicu zadovoljan. :ppozdrav:
Prijatelju,na 565 prepravljene kocnice na mehanicke 2006 godine,placeno 200 eura,radio neki majstor iz Macve ili tu negde,jos uvek koce,redovno se okrece na kocnici kad treba kao mali ferguson.Kod nas je brdo i traktor se bas dosta koristi.Na velikoj nizbrdici zaustavljam zmajevku punu kukuruza i nizbrdo i uzbrdo.Cak mi duze izdrzale nego na Rakovici.
Mislim da si bezveze bacio velike pare,ja sam davao i vece pare od tih 20000 ali kocnica nikad nisam imao duze od 2 godine.U ravnici ce malo duze trajati,Mozda.
 
Nemam ni u planu da ga drzim duze u dvoristu od tih par godina,a kao sto rekoh poceo sam sa zeljom da prodjem do 10 000din samo da se zakrpe,ali kad smo rastavili teca mi predlozio da sve uradimo kad je vec traktor u dvoristu i radi se,da sam ja ostao kuci da odradim s njim bilo bi jeftinije.
 
Prijatelju,na 565 prepravljene kocnice na mehanicke 2006 godine,placeno 200 eura,radio neki majstor iz Macve ili tu negde,jos uvek koce,redovno se okrece na kocnici kad treba kao mali ferguson.Kod nas je brdo i traktor se bas dosta koristi.Na velikoj nizbrdici zaustavljam zmajevku punu kukuruza i nizbrdo i uzbrdo.Cak mi duze izdrzale nego na Rakovici.
Mislim da si bezveze bacio velike pare,ja sam davao i vece pare od tih 20000 ali kocnica nikad nisam imao duze od 2 godine.U ravnici ce malo duze trajati,Mozda.
Da nije mozda nas bivsi clan Mirko?
 
Poslednja izmena:
Da nije mozda nas bivsi clan Mirko?
Bilo davno,zaboravio sam ime,mladji je momak,evo pitam i sinovi neznaju ime.Momak je negde kod Macve,Sabac taj deo.Tad nisam verovao da mogu ovoliko da traju,a jos uvek odlicno koce.Na Rakovici mi traju 6 ili 7 godina tako da je ovo premija.
 
A meni na sedmici 4 ili 5 godina hidruliučne i koče ne blokiraju tako da.
Nije toliko do kočnica koliko do majstora.
 
Tebe vise kostaju kocnice nego generalna, posle vremena kada dodje za generalnu ...
Tako je bilo i sa el. instalacijom kad sam poceo u planu je bilo samo par kablova,prekidaca...na kraju sve novo,sa PVP takodje planirana reglaza,sita...oko 60e to dodje,na kraju smo i rotor uradili i izaslo je 150e,pa tako i za kocnice. Naucio sam da siromasan i skrt 2X placaju,tako da se uvek odlucim pre da uradimo kako Bog zapoveda,nego ofrlje pa dokle ide.
Inace lamele smo stavili 12.7mm debljine,imali smo u ponudi i 13.5,ali smo resili ove tanje da ne bi blokirao,rezultat je da kocnice hvataju tek pri kraju,ali su znatno smanjene sanse za blokiranje zbog tanjih lamela i dodatnih opruga za vracanje.
 
Ma kakvi,ne diram nista. Pre pola sata sam dosao iz NSa i pravac u kabinu da isprobam,ovo je prvi utisak,ako ostane ovako bicu zadovoljan,jer ja da spanujem ne znam po PSu,a tecu da cimam nema smisla dok ne prodje sezona.
 
Ako covek ima u ponudi jeftino i ima opciju izmedju da kisne,da ga vetar produva i da mu sunce tuce u glavu ili da za male pare nabudzi bilo kakvu kabinu ja glasam za drugu opciju.
 
@NA
I to je tacno.
Ja to ne bih uradio na svoj traktor (zato sam mu i dao savet) pa i da mi neko plati.Radije bih izdrzao jos jednu godinu bez kabine,pa posle kupio originalnu.Mrzim bilo kakvo budzenje :osmeh: (da izvinete na izrazu) :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh