IMT

Ako tesko pali kad je vruc,malo vode na pumpu,upalices ga kao da je ladan,ne pomaze uvek,zavisi koji je kvar u pitanju.
 
A jesu ovi Bosisti derikoze,skinem pumpu zbog losijeg paljenja...odnese je majstor kod bosiste i kazemo mu kad rastavi da javi koliki je trosak,od jutros javlja da je uradio reglazu,krilca,sito...da je to 60e a da je i rotor los i treba ga menjati a on dodje jos dodatnih 150e. Jos se cudi kako je taj traktor uopste i palio,bla,bla...a NOVA IPM pumpa koju sam nasao je 233e,a on za remont uzme 210e. Zao mi je sto nisam kuci da odem do majstora i kazem da mu poklanjam pumpu.
Za sad ostaje ta stara sa malim servisom,a za dalje cemo videti.

- - - - - - - - - -

A dobio sam odgovor i iz IPM-a da nemaju bas tu pumpu 369 nego neku 340 koja moze da se prepravi i cena je 29 916 dinara.
Jesi li zvao jusel,tamo je pumpa za 577 bila 220e
 
Nisam,opet ponavljam zao mi je sto nisam jos danas mogao ostati kuci,ali jbg...trazio bih od majstora da montiram pumpu i ako ne pali dobro i ne vuce da mu poklonim celu pumpu,a on da vrati pare. Mada ide on tako lose par godina,a izdrzace dok ne dobije zamenika.
 
Zvao u zrenjaninu kpm tamo radi odlican bosista poreklom iz mog sela. Pitao za pumpu za 558. Sve komplet da izmenja bukvalno moje samo kuciste da ostane izadje 120 eur

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Skinuo sam glavu kompresora sa IMT 567 i stavio ispravnu sa rakovice 65 i kompresor radi, definitivno je do ventila u glavi kompresora, znate li neko firmu koja se bavi servisiranjem ili mozda bolja opcija da kupim novu glavu komplet.
Remon tradi Petoletka Trstenik i jos par firmi. Imam i ja jednu za remont, samo sto moram i prekariciti kompresor jer na rislagu ima malo ulja. Novu glavu je malo teze naci...
-------------------------------------------------
A za bosiste se slazem sa Montoyom. 90% dripci i derikoze. Ajde da bar znaju da urade...
 
Arkadije uspijevalo je to do ove godine sa hladnom vodom. Kad spojim dovod goriva direktno na pumpu upali. Sva crijeva propuhana kompresorom, nista nije zacepljeno, nova Ac pumpa, stavio opet staru al promijenio memebranu i opet isto. Sad vise ni hladan ne pali :( Ja mislim da je pumpa u pitanju. Imam u ponudi neku 200€ a vidjet cu koliko ce me remont kostat dok se malo raspitam :spavam: ja svom 539 ( kabrio) malo uspircam benzina spricaljkom za staklo na usis zraka i upali ko mina :haha:
 
Remon tradi Petoletka Trstenik i jos par firmi. Imam i ja jednu za remont, samo sto moram i prekariciti kompresor jer na rislagu ima malo ulja. Novu glavu je malo teze naci...
-------------------------------------------------
A za bosiste se slazem sa Montoyom. 90% dripci i derikoze. Ajde da bar znaju da urade...
Mozda tebi zvuci smesno ali sta je rislag? Ne znam isplati li mi se sredjivati glavu ako ne sredim curenje ulja, posto kompresor konstantno radi na imt opet ce srediti glavu ako curi ulje?
 
9ad23d17d135513d1f870bdcdd53db41.jpg


Nije los....
 
Jel sad moram jos i brdo da pravim ? :sta:
Lepo sam bio predlozio da iz onog internacionala prebacimo motor komplet(on ziska na gasu) ali moj glas nije bio ni uzet u razmatranje. :osmeh:
 
Ma ne moraš.Primera radi sam ti opisao. :osmeh: Da je predlog tada uzet u razmatranje.Da je razmotren i da se krenulo u realizaciju najverovatnije još ne bi bi bio sklopljen i pušten u pogon.Majstor ima 2 traktora u rinfuzi koji od onda stoje raskupusani.
 
Mozda tebi zvuci smesno ali sta je rislag? Ne znam isplati li mi se sredjivati glavu ako ne sredim curenje ulja, posto kompresor konstantno radi na imt opet ce srediti glavu ako curi ulje?
Rislag (kijavac) je onaj uredjaj (ventil) koji ide posle kompresora a pre boce. Na njega kacis crevo za duvanje guma i on regulise pritisak u sistemu:ppozdrav:.
 
Uradjena pumpa i stavljena na traktor,kaze cale da pali na pola kljuca hladan i odlicno prima gas. Jos da odem kuci pa da probam kako radi sa plugom. :osmeh:
 
Zdravo svima, propisho mi sinoc IMT 542 vodu negde oko creva koje ide iznad kompresora.

Da li postoji jos nesto sto na tom mestu moze da procuri osim creva? Voda curi i kada je motor ugasen.

hvala i pozdrav


 
Eh, znaci nista bez majstora. Ili da probam da izmenjam crevo, pa ako ne uspe... opet majstor :osmeh:

Hvala.
 
Nazad
Vrh