IMT

danas zovem u vezi 577 i kaz iz 83 god casovi rada oko 3 iljade 83 god prvi vlasnik mada dok ne vidim nista.i gume zadnje prve.i jos u oranje 20 litra i rece cena oko 5.dali moguce sve ovo???

i i u oranju pritisak do 4 bara?? iz mog okruga i nije duplak

Za 5000 uz malo srece nadjes novu liniju 577 bez prednje vuce (86.g. i noviji) kakva stara linija za te pare. Ako su nazad njegove original gume to znaci da su od starosti ispucale, da su potrosene.
 
Bio sam napiso post isto kao i bobo vezano za gume i za starost traktora al sam odusto pisat jer sam trazio unazad par stranica link od tog traktora da bi mogo iznijet svoje misljenje i nisam ga naso. Uglavnom mislim da to puno za taj traktor sa tim gumama i sa tim godistem i prepostavljam da je ona uska kabina
 
uska kabina jeste kad bi ga teo da za 4 bez kabine i uzo bi ako je sve tacno sto kaze.ili bi uzo neki sto vec duva pa da ja uradim remont.
 
Ma lako je Spajicu kad ima Rogonju u rezervi... :osmeh: Njemu nemoze nista da zafali... :bravo:

- - - - - - - - - -

Uzgred danas slozio kocnice na 560 i oteran je kod vlasnika... Koci odlicno,sve je ubaceno novo..

I ovom prilikom bi se zahvalio SVIM clanovima koji su mi pomogli savetima da to odradim sto bolje... :ppozdrav:
 
A jesi li nasuo novo ulje u menjac:sta:


Nisam... :sjasi: Vezi konja gde gazda kaze... (Zamenice on na leto)... :osmeh:

Ma tom 560 skoro da ni netreba ulja u menjac... Sluzice da covek ode par dana po hleb i novine kad se vrati iz inostranstva na odmor...

Traktor ima 1800rs i sve je na njemu prvo bitno ali davao ga po selu pa mu napunili desnu cizmu vode (verovatno da hladi kocnice) kad su blokirale kod nekog!!!!!!
 
Moja Rakovica je pre setala kod komsija. Terai je ko je stigao,sva sreca nije mnogo. Jedan je nekoliko puta lomio koleno auspuha:haha: Zavari, vrati traktor, pa tata cim pocne da radi ono pukne. Sva sreca nije bilo ostalih falinki. Sad je vozimo samo ja, tata i jedan vozac autobusa (covek je profesionalac, na tockovima ima preko 1.000.000 predjenih km). Uvek covek dodje da radi kad treba ako je slobodan, a za uzvrat uradi nesto njegove zemlje. Taj cuva masinu bolje od vecine vlasnika. Voli da radi, nije navikao da pijanci ispred prodavnice kao ostali "usluzni" traktoristi...
 
Ja i moji NIKAD nismo pozajmili traktor nikom.... Moze da dodje drugar da vozi moj traktor u oranje ali na istoj njivi gde sam i ja ili u zetvi sa prikolicom... Inace da pozajmim nekom da zavrsi njegov posao jok...
 
Imao sam primer da su nam bukvalno ukrali traktor s dvorista... Pokojna baba jos bila ziva, i rekla je da ne nose, ali su (jedva) odneli i traktor i berac iz dvorista. Nas nisu pitali (zvali telefonom), baba nije htela da da, ali su ipak odneli - baba je imala ~80 godina... 16 redi kukuruza... nije nista, ali ipak nije red.
 
Nemoj Ćiro ni slučajno....ima svakakvih ljudi,može neko ući kaljavih nogu u njega:haha:


Dve godine jedan moj komsija ne govori samnom zato sto nisam hteo da mu dam kosacicu (a znam kako cuva masine) ali mu je zato dao drugi komsija i on udari sa njom u neki stub i pokrivi je DOBRo... Komsija je dobio za uzvrati izvini nisam hteo...
 
Nazad
Vrh