IMT

N.A jednom sam išao kod Sikija i taj traktor je tek bio doteran.6.500 meni onda rekoše cenu.Bio je blatnjav i nije imao prednju šoferku pa ga nisam nešto posebno zagledao.
Nije to tako ni jeftino,obican 560 ide za 4500e u takvom stanju,a prednja vuca da se kupi sama 1000-1500e..
 
Pa nije ni skupo , moj drugar je pre 3 godine prodao 569 bez prednje vuce za 6800 doduse u boljem stanju.
Ipak je to traktor sa 65ks i prednjom vucom....
 
Danas u prolazu uslikan,3 gume su extra,a ova prednja leva je odradila svoje,godiste i ostale podatke ne znam,a deluje prilicno ocuvano:
109477741020579880707985.jpg

109475231020579880935990.jpg
Ovaj sa slike je 199 i neko godiste(ciljam na 1997-98 )i po meni nije skup ako je ta cena,dobra masina,ostar motor.
 
Koje ulje sipati u kocioni sistrem na 560??????? I koliko litara ulja ide u menjac??? JA danas ispustio celih 15l ulja iz menjaca crnog kao preradjeno ulje....
 
Koje ulje sipati u kocioni sistrem na 560??????? I koliko litara ulja ide u menjac??? JA danas ispustio celih 15l ulja iz menjaca crnog kao preradjeno ulje....
Posto slabo ima tacnih odgovora napisacu precizno i jasno,u trup 560 ide tacno 35,5 litara ulja Traktol ili Transhidrol a moze i SAE 90 ali je u tom slucaju hidraulika sporija.

- - - - - - - - - -

Ima nas koji smo pisali u isto vreme,misterija resena:osmeh:

- - - - - - - - - -

Pa valjda UHK-2, u mjenjac i dif. ide okruglo 32 litre, mijenjao sam pa znam.

Nesko, u fergu staje 28 lit.
Eto i ja sipao u oba tipa traktora veoma mnogo puta i u oba staje tacno kao u knjizi, 30,5lit. za 533,539,558 i 35,5lit. za 540,542,549,560,565,577....
 
U prirucniku pise.... Pise i na tarabi p....
32 LITRA, stari tip 560 ako ima neke veze, poklopac hidr. bio skinut, kardan iscupan, ispran temeljno od opiljaka naftom, nigdje nista nije zaostalo starog ulja ili nafte.
 
Ulje u menjac ide traktol 80 i staje 35 litara a za kocnice kupi dot4 a izbaci uk2 jer uk nagriza gumice u kocinom sistemu zato brzo i procure.


Znaci bolje da sipam DOT4????? Nema starog ulja zato sto sve montiram novo... Sve cilindre i sve ostalo...

A sta koci Rucna kocnica na 560???? Vidim ona nije spojena sa cilindruma pozadi u trubama iako nije imao uopste kocnice rucna hvata ko blesava... Nisam rasturao da vidim sta ona koci... Ima li neko sliku????
 
Pa valjda UHK-2, u mjenjac i dif. ide okruglo 32 litre, mijenjao sam pa znam.

Nesko, u fergu staje 28 lit.
Baš UK jer je to oznaka za kočiono ulje kod nas a DOT 3,4,5,5.1 su strana oznaka. UK3 i DOT3 su ista ulja samo različita oznaka. Nagrizaju sva osim (čini mi se) DOT5 jer je ono druge baze. Razlika u tim uljima je u temperaturi ključanja. U doba kada je taj kočioni sistem projektovan, UK2 je bila čista premija. Ako gumice propadaju onda su to fuš gumice i ne odgovaraju za tu namenu.

@Cira92
Ručna kočnica kod imt-a ti je kompletno zaseban sistem i nema veze sa nožnim kočnicama. Kod ručne ide obloga. Njen sklop ti se nalazi ispod ploče hidraulike.
 
Pročitao sam na zadnjih 10 strana da se mnogo žalite na NPR karike.
NPR = Nippon Piston Rings, znači to bi bile Japanske karike ako mislimo na iste.

Ja sam ih ugrađivao kod generalne na 565 na PDM klipove i stubline. Uzeo sam klipove s 5 karika.
Traktor je natukao u godinu i po dana preko 740 rh i za sada sam prezadovoljan, ide ko aždaja, ulje ne troši, puca od snage.





Nekoliko kolega je radio motore sa tom kombianacijom i kod mene se pokazalo kao najbolja opcija!

Ko ti je radio obradu.
Ja cu isto radit s npr ali i klipove cu uzet na 42 motor.
Bolje nego indija.
 
Nazad
Vrh