IMT

....

539 ima simpson motor od 47ks, nisam zagledao jel isti kao na 549......
Identicna kopija Perkinsa AD3.152, DM33 se razlikuje po tome sto ima 2 medjuzupcanika u razvodu (original Perkins samo 1) pa se PVP i bregasta vrte u suprotnom smeru. Prednost naseg motora je sto mogu da se ugrade hidraulicna pumpa i kompresor sa pogonom preko zupcanika.
Tier3A normu su verovatno postigli igranjem sa oblikom komore u klipu (ako su tu ista izmenili) i pumpom i diznama. Tier 2 motor ima linijsku, dok Tier3A motor koliko vidim ima Delphi DP210 rotacionu, ista kao na Perkinsima 1100 serije.
Sad ce 539.3 da se gasi na kljuc :haha:


Prošle godine 577 je bio isti tafe 8502, samo je imao zatamnjana stakla, ove godine ima promjena, npr na 8502 poluga kvačila ista kao na imt 558, dok su sada napravili da visi od gore...... Kao da su se dolaskom tafe vratili u 1970 godinu i sada polako ulaze u 1980......na slijedećem sajmu možda bude poboljšanja u vidu hidraulike, sa vanjskim cilindrima koje imt ima od 80 i neke....... Očito je najveća stavka motor, koju imt nije znao odraditi da dobije euro 3 ili 4 motor, kako bi se mogao izvoziti.....
Valjda ce znati da primene ono sto je IMT razvio, 577 sa ravnim podom, pa full sinhro menjac sa 5 brzina, serija 2000,550.11 sa zadihtovanom kabinom itd itd.
21. vek je, komfor igra veliku ulogu a onaj kome komfor nije bitan svakako nece kupiti nov traktor vec polovan
Foton Lovol 604 sa 12+12 full sinhro menjacem, rucicama sa strane i reverzerom, velikom komfornom kabinom, motorom od 4000cm3, 2 para hidro izvoda i klimom kosta nekih 20ak hiljada eur. Ili Yto na kojem je sve slicno, jedino menjac je 8+8 ali takodje sa reverzerom
Tafe 5900 ili 6502 kao najbliz konkurent sa 8+2 menjacem nepromenjenim od '70 i neke god, bez kabine ili sa "promaja" kabinom, sa motorom od 3300(Tafe 5900) ili 3600cm3(Tafe 65) ocekuju da budu konkurentni sa kinezima, a da im pri tom cena bude cak i za nijansu veca za traktor iste snage. Morala bi cena da im bude bar 3-4 hiljada eur niza da bi se prodavali ovakvi kakvi su.
Jedina prednost im je sto je to sve dobra stara Massey Ferguson tehnologija, mehanicki gledano pljunuti MF 265. Cak je i pedala za nozni gas IDENTICNA MF-ovoj
 
I onaj hattat 285, razlikuje se samo po naljepnici od MFa...... Mislim da je cjena oko 26000€......takvi massey kod nas drže cjenu..... Da koliko toliko liči na traktor traže 8-10000€,i ljudi kupuju.....
 
Jel normalno da kad dignem traktor na dizalicu mogu ga okrecem zadnji desni tocak,a zadnji levi ne mogu?
Bas taj zadnji levi mi je blokirao par puta pa sam mislio da je do kocnica ali sam ispustio ulje iz njih i probao ovako da ga okrenem i nema sanse.
 
Izbacen brate...
Pa sta moze biti problem onda?
Jel moze biti do rucne?mada deluje da ne zaglavljuje.
Kad nam je tako zaglavljivao u kultiviranju ove godine resavali smo to kucanjem cekicem po trubama ali ne tu gde je disk vec vise do tocka.
 
Poslednja izmena:
To ti je zablokirao bocni reduktor, ispadne osovinica od planetarca i upadne tacno u ono udubljenje kod sarafa za ispust ulja a nekad zna da se samo nasloni na telo trube i tako ga brusi i vremenom samo otpadne tocak. Pregledaj to.
 
To ti je zablokirao bocni reduktor, ispadne osovinica od planetarca i upadne tacno u ono udubljenje kod sarafa za ispust ulja a nekad zna da se samo nasloni na telo trube i tako ga brusi i vremenom samo otpadne tocak. Pregledaj to.
Baš to u pravu si ovakav bude ishod
c847b387bbb4a0b6345861d25b5fd86e.jpg
be657b89cfa9106c3399cfb1db3404be.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Meni otišao navoj na poluosovini, dobro pa sam radio kočnice, pa vidio, radilo bi još možda godinu dana, dok reduktori su ko novi..... Na staroj poluosovini planiram napraviti nešto manji navoj, jer imam takvu novu maticu, pa nek stoji u rezervi......
 
Da , skidas reduktor sto ima puno sarafa u krug za kljuc 22 pa ces videti, a prije toga dobro provjeri da nije kocnica zablokirala pa da ne skidas bzvz. Kazes da si ispustao ulje iz kocnica a li sta ti to vredi ako je zaribao klip u trubi I on nece popustiti usled nestanka ulja. Skini taj klip u trubi I onda uhvati prstima za one rogove od diskova gde je bio klip I ako se to klima I cujes klik klak onda je kocnica raspustena pa probaj okrenuti tocak.
 
Skidao sam pomocne cilindre da ih ocistim i proverim.i vratim ih bez ulja traktor lepo lagano ide kad se izbacu iz brzine.danas hteo da ga isteram da sipam kociono ulje a on ni makac.Da su kocnice videlo bi se da je disk razdvojen jel da?kod mene su oba spojena,mozda ima koji milimetar izmedju dve polovine diska.i da,klima se disk unutra.
 
To je tesko reci, zavisi koliko je radio tako. Tu ima kod starog tipa narednani stift koji drzi tu osovinicu a kod novog tipa je saraf i on otkine taj stift/saraf i osovinica se izvuce napolje i u najboljem slucaju se uzme nova osovinica i dva iglicasta lezaja u zupcaniku i taj stift i zavrsis posao a ako je puno radio tako onda je stanje kao na slici od luke i tu mora sve drugo da ide.
 
Ovaj na slici je SLISTIO veliku trubu progledala
Velika truba 30_50e
Srce reduktora (nosač planetaraca) 120_150
Ceo reduktor 200e
Duga poluosovina 100e
Kratka poluosovina 50-80e
Mala truba 50_80e
Cela strana komplet od diferencijala 400e
Ima sve brat Igor Mišković iz Vajsku

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh