IMT

video bi opet i te tvoje bajne nemce
Kakvi bre bajni,pa nisam ja kao onaj Zoki na ulazu u Medvedji sa leve strane pa da ih uzdizem do nebesa,nego sam samo naveo kao primer kako oni gledaju na nas.Pa ja ne bih iz ponizenja ni za kakve pare uopste ulazio u razgovore sa njima.Oni da pokrenu fabriku a mi ne mozemo?Mi necemo a ne da ne mozemo i to je svakom ko bolje razmisli jasno.
 
Poslednja izmena:
Mozda i jeste propratio sklapanje...
ali motor se ne sklapa u IMTu, hidrauilicna pumpa i cilindri takodje...
Kupac ne razmislja o tome, zna da je imt bio ime nekad, pa i ne sumnja u hvalitet.
Inace i pre je bilo sitnijih propusta ali ljudi nisu pravili pitanje jer je bilo tesko doci do traktora.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Mudrolija je to .
Tafe je dosta kasnio za imt , prezastarjeli su.
Sve nagurano gledao ga na sajmu .
E sad imt je uništen još u 90 kao i sve .
 
Sta fali ovome :osmeh:
22855853_1915892538426070_965615043_n.png
 
Ma i taj 577 je imao svoje propuste,al nam je bio dobar takav kakav je.. Krajem 80tih serije kad doteras kuci ako ces da radis sa kardanom prvo zoves majstora da ga raskupusa i promeni ne znam ni koju polugu za drugi stepen da odvaja kvacilo,fabricki odlivak tih godina bio los i nisi moga upaliti kardan...nama na 560 otpao zadnji tocak na 50 sati,fabricka greska u poluosovini...itd primera koliko hoces,a tad je hos bilo kvaliteta i kontrole neke...a 2000tih,muko moja...pa je i tad malo falilo pa da uzmem 577p,i uzeo bi ga da je malo jaci,jbg navikao na tri brazde plug...i znam da ima falinki naspram starijih pa mi se opet svidja...
 
@ Aca OPEl,nesto si pobrkao u ceni 539,2004 je kostao 6 200 sa kabinom,znam jer sam ga ja kupio,a 2005 je uveden PDV i bio je 1 000e skuplji.
 
Meni je dan danas zao sto TAFE 2006 nije imao na 45DI kabinu kakvu danas ima. kad smo ga gledali, imao je skarabudzenui orasje kabinu koja mu nikako nije pristajala, stisnes kocnice a one se ne mogu vratiti jer lim od kabine moras gurnuti u stranu da se pedale mogu vratiti gore...

Naspram naseg 549DV iz 2006, mislim da je (u biti ZNAM) TAFE kvalitetnije slozen nego bilo koji 549. Samo da je bila bolja kabina, ne bih ni trena vagao koji bi uzeli.

Pojeo nam je 549 dosta zivaca tokom godina a 5-6 ljudi u mojem kraju imaju TAFE 42 s kojim rade apsolutno SVE od transporta pa do trganja u sumi s vitlom. Ni jedan od njih nema nikakav problem s traktorom a nas 549 kad bih sad krenuo detaljno pisat sta ga je sve patilo iz pocetkapa do sad, imo bi sta pisati do ujutro.

Kad smo kupili 549, islo je na nas kraj jos 5-6 takvih traktora te godine, SVI su reklamirani radi mjenjaca i iskakanja iz 4. brzine. SVI reklamirani radi OGROMNE potrosnje ulja iz motora i SVI reklamirani zbog ekstremno lose el. instalacije... Na jednom je cak stublina skroz okolo bila pohrdjala u visini 3-4cm kad su ga otvorili a drugi je tuzio tvornicu radi mjenjaca jer mu nisu htjeli uvaziti reklamamciju (kao nikome iz te "grupe" u kojoj smo bili i mi) i poslali su mu nov mjenjac za koji mehanicar koji je odradjivao te reklamacijske servise rekao da se na oko vidi da je drugaciji i bolje sastavljen. Da se na originalnom mjenjacu cjeli sklop sinhrona klimao kao lud i da uopce nije u 4. uzubljivao kako treba a taj drugi mjenjac kaze da se u 4. i 5. saltao iznimno lako i da je uzubljivao savrseno...


Evo, 11 mu je godina kod nas proslo, jos se drzi OK al stalno mastan, stalno neki bog nije na mjestu... Nije sve ni do njega, nesto je i do nas ;)
 
Ja sam pricao sa covekom koji je narucio 577 dv u fabrici. Licno je poznavao coveka koji je bio inzinjer i castio ga da proprati pakovanje traktora, jer je traktor dobio svoj broj (ne znam kako to vec ide) po narudzbi.
Kaze napatio se sa njim kao niko, prvo je radio generalnu posle par stotina sati, zatim hidraulicnu pumpu, zatim su pustili hiraulicni cilindri spoljne hidraulike, problem sa menjacem itd itd...
Ne znam tacno godiste traktora, znam samo da je posle 2000-te godine.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Eto npr.kod mene je 577 DV 2003 godiste i jos nista na njemu nisam popravljao,ustvari jesam samo jedan semering prednjeg tocka
 
@ Aca OPEl,nesto si pobrkao u ceni 539,2004 je kostao 6 200 sa kabinom,znam jer sam ga ja kupio,a 2005 je uveden PDV i bio je 1 000e skuplji.

Moguce da sam onda pobrkao godine i da je to bilo 2005. Uglavnom pamtim kao juce da je sa kabinom placen 7200. Kad vec spomenu taj PDV moguce da je kum njegov TAFE kupio pre toga i onda je tacno bio jeftiniji od ovog 539.
 
Izgleda da sve zavisi kako je koga zadesilo.
Kod mene deda davne '84 godine kupio 560, kad su dosli u halu da ga isteraju napolje i natovare na kamion, traktor jednostavno nije hteo da upali, do duse debeo minus bio ali to nije bio razlog da ne upali. Kaze deda stizu radnici sa duplim akumulatorima na kolicima zakacinju i alnaser se gotovo zapali ali su uspeli da upale. Kod kuce skinuli ga sa kamiona i komsija ga vukao 2-3 km, jedva upalio nekako. U pitanju bila pvp, majstor izremontovao i traktor palio kao sijalica


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Osim mjenjaca ne vidim nikakvo unapredjenje, mislim konstrukcijsko, a ne tipa ''vece gume''. Pa i na 539 mozes staviti kakve hoces, i isporucivali su se i sa 11.2 i 12.4, onda moze se reci da fergo ide i sa hidro volanom i bez, sto ne vazi za tafea 42. Jaci motor ide vec u drugu klasu traktora, recimo sa 542, unapredjenje bi bilo da ima recimo klimu, ravni patos, mjenjac sa strane sinhronizovan, reverzer i slicno. Ovako nista on nije unapredjen u odnosu na 539.

onda nebi bio za te novce, meni na 539 ništa nefali, ja sam zadovoljan, i mene služi za ono što treba......moj je mislim 88 ili 89 godina, moram pogledati, FOB odlivak mjenjača......i tu više nema kvalitete kao što ju je imao 533, imao 2kom 533 jedan sa kabinom, drugi bez, sve je bilo bolje odliveno. vidi se iz aviona, al jednostavno te 533 se nije isplatilo popravljati, nego uzeti 539 sa malo sati......npr 560 iz 89 ima bolje odliven blok, a o starom tipu 577 koji sam imao pogotovo, tada je bila kvaliteta, poslije je nije bilo......jer se vjerojatno puno tih 539 trebalo proizvesti, pa su blokove počeli raditi u FOBu, a ne u IMTu, dok na većim modelima na bloku nevidim natpis FOB........

poslije 90te dolazi rat, a to su svi znali što će se dogoditi, jer kada jednom izgubiš tržište, onda si gotov, a to se dogodilo imtu i torpedu, kasnije, nakon 10tak godina, više se nemožeš vratiti u utrku, jer nemaš strojeve koji su u razvoju, jer je vrijeme tu stalo......i to je veliki gubitak za sve nas, mogu samo reći, da su nam ga lijepo spakovali, oporavit se nećemo nikada, i nikad više konkurentni na tržištu, a za veće traktore nemamo, još samo čekam trenutak kada budu dobili dozvolu da kupuju našu zemlju, a ni to nije daleko, onda nas više nema.....
 
A da li neko zna da li bi pedala vazduha od 558 mogla da se zameni nekom drugom pedalom od drugih traktora? Da bi mogla da traje malo duze. Da li je to mozda neko pokusavao?
 
Nazad
Vrh