IMT

Evo još malo slika IMT-a u akciji









I nešto sa ovogodišnjeg Poljoprivrednog sajma u Novom Sadu





 
Evo da te dopunim :osmeh:

pict0489gd7.jpg

pict0490mx4.jpg

pict0492ro2.jpg

pict0493wg0.jpg

2140ns8.jpg

2210vj4.jpg


a tu je moj ljuti mališan u drljanju pšenice sa setvospremačem!
icon_mrgreen.gif


dsc00115hp5.jpg
 
Taj traktor ima odlican motor, jedan od najboljih IMR-ovih (mislim po izdrzljivosti, dugotrajnosti...). Hidraulika, opet jedna od najboljih - Fergusonova. Ali, menjac, bar po meni, nije dobro uskladjen za nasu zemlju (ovde mislim na srbobranski atar (srednja zemlja po tezini za obradu) a pretpostavljam da je tako i u siroj okolini), prvenstveno mislim na oranje (2 x 14" 30cm dubine). U prvoj je spor za oranje a u drugoj ne moze (tesko mu je). Ovo je za stari tip 577, a evo i koje su mu putne brzine pri 2000 obrtaja radilice (brzi hod) u km/h:
I ----- 8.45
II ----- 12.68
III ---- 19.51
IV ---- 21.94
V ----- 29.33

Kod novog tipa:

I ----- 7.76
II ----- 11.65
III ---- 17.92
IV ---- 22.0
V ----- 26.94
 
'Oce to tako kad drzis pun gas :D
Meni i zuji i bubnja u glavu, al' sta cu kad ga volem(mislim na 577)! Sreca pa imam onu veliku kabinu od 560 stari tip pa mi je bar pregledan traktor,a i brz je(naravno, kad ima 2800 o/min)..
 
Ja imam IMT 560 stari tip i neverovatno je bučan, tako da bez antifon slušalica ne mogu da radim. U transportu još i nekako ali u brazdi nema šanse. Prvo limarija tandrče ali ajde da kažemo da bi to još i moglo donekle da se utegne, moglo bi se pokušati i sa drugačijim auspuhom da se malo ublaži buka ali šta uraditi sa menjačem odnosno sa njegovim zviždanjem. To mi čak i najviše smeta. Stvarno šteta jer je motor odličan sa malo radnih sati a ja ipak razmišljam da ga zamenim za udobniji (čitaj - tiši) npr. sa Zetorom.
 
Ma zajebi menjanje, ja ne dam IMT-jca! Kud ces lepse - ide 45 km/h trosi 7,5-8 l nafte na punom gasu i ide ko zmija.

I----- 8.45
II ----- 12.68
III ---- 19.51
IV ---- 21.94
V ----- 29.33

Kod novog tipa:

I ----- 7.76
II ----- 11.65
III ---- 17.92
IV ---- 22.0
V ----- 26.94

Ta razlika u brzinama je na 2250 i 2000 o/min jer stari i novi tip imaju identicnu dimenziju guma i identican motor, menjac i diferencijal!!!
 
U tehničkim podacima od starog tipa (u njegovoj knjižici) piše da su to brzine kretanja pri 2000 o/min, tako da mislim da ta razlika u brzinama nije do toga. Možda neko ima tehničke karakteristike IMT-ovih menjača (prenosne odnose), pa bi tačno utvrdili o čemu se radi u slučaju da postoje razlike u menjačima, ali ako ti tvrdiš da su identični, onda stvarno ne znam. :sta:
 
U knjigama svasta pise, imam prospekata za 577 starih 5 - 25 godina i u svakom pise razlicito i ima puno stamparskih gresaka! Potrosnja od 7,5-8 l na sat je pri 2300 o/min u oranju kada blago dimi i to mu je najvise sto moze da potrosi! Pri 1800-2000 o/min rasterecenog motora (berba, razbacivanje stajnjaka, setva) trosi 5 l na sat.
 
Potrošnja u oranju može biti različita u zavisnosti od više faktora: od zemlje koja se ore, dubine oranja, podešenosti i vrste pluga, kvaliteta nafte...tako da je moguće. Jedan moj poznanik takođe tvrdi da troši oko 8.5 litri po jutru (uslovnog oranja), ali on ne ore dublje od 25 cm (a pitanje je da li i toliko ima). Ima 577 novi tip i ore u drugoj brzini sa dvobrazdnim IMT 757 plugom. Kolika ti je potrošnja po jutru (vidim da govoriš o potrošnji na sat)?
Ako imaš mogućnosti, ajde molim te, skeniraj samo tehničke podatke iz tih prospekata pa ih okači ovde na forum ili mi pošalji na pp. Odavno tražim te podatke, posebno za one stare 577 sa tri (a čuo sam da postoje i sa četiri brzine), dakle putne brzine traktora u pojedinim stepenima prenosa, prenosne odnose u menjaču, diferencijalu, kardanu...
:ppozdrav:
 
Dukej, Srbobranska i Turinska zemlja se moze orati bez raonika sto bi moj cale rekao! Ja zivim 20 km od tebe i teza je zemlja za oranje! Evo situacija ove godine : malo ugazeno dzombiste, relativno vlazna zemlja, plug 610.14 (identican plugu 757.20) dubina 27-30 cm 1. brzina na oko 2300 0/min, vreme oranja 1 kj je 1:25 - 1:30 potrosnja goriva 12 l po kj sto dodje oko 8 l/h. Nemam ni prednju vucu ni blokadu. Na nasim zemljama kada su dobri uslovi za rad- 577 DV vuce plug 3x30 na 25-27 cm dubine 1. brzom i trosi oko 10 l po kj. IMT 578 je prethodnik 577 koji ima menjac sa 8 brzina (6+2) i za njega nemam nikakvih podataka a nemam ni skener da bih postavio podatke za ostale IMT traktore.
 
U redu, sad je već jasnije. 12 l po kj je ok vrednost, naročito za težu zemlju.
Nije problem za tehničke podatke, naći ću ja to već negde. :ppozdrav:
 
Inace, brzina traktora pri oranju bi trebala da bude oko 8 km/h. Ne znam zasto pokusavate da idete brze od toga jer otpor raste proporcionalno brzini kretanja - bolje je da pokusate sa vecim radnim zahvatom pluga npr. 3x30 ! Inace, kod mene nije teska zemlja za oranje ali je recimo za nijansu ili dve teza od Srbobranske.. :D :ppozdrav:
 
BobanNB je napisao(la):
Jel ima ko pojma sta o ovim novim traktorim serije 2000, kako su se pokazali i vredi li ih uzimati? posebno me interesuje 2050.

Isto pitanje imam, da li iko zna orijentacionu cijenu ovih traktora serije 2000 (2050 ili 2070) i da li vec neko ima iskustva sa njima? Citam ove postove gore i ispade da je IMT gori od kojekakvog kineza!?
 
@ Juxi

Cena tog traktora je oko, koliko sam ja poslednji put uspeo da je povatam negde oko 15.000 eura.
Ali ako ga zelis kupiti, moras ga naruciti i onda cekati dok se smiluju da ti jedan naprave. Takve prave oko 50 do 70 komada godisnje.
 
:osmeh:
... a i kad ga naprave, najpre ga teraju po sajmovima, pa ti ga tek onda isporuče...

:haha:
 
BobanNB je napisao(la):
@ Juxi

Cena tog traktora je oko, koliko sam ja poslednji put uspeo da je povatam negde oko 15.000 eura.
Ali ako ga zelis kupiti, moras ga naruciti i onda cekati dok se smiluju da ti jedan naprave. Takve prave oko 50 do 70 komada godisnje.

Trenutno mi ne treba ali bi ga u nekoj buducnosti mozda uzeo. Koliko li ga dugo prave? :) :osmeh:
 
Nazad
Vrh