IMT

Uz konsultacije sa vlasnicima koji ih imaju i uvidom u cene, zakljucak je da zapadni traktor 100ks kosta oko 500e godisnje samo odrzavanje. Kad predje 10.000 sati krecu ozbiljnije popravke gde ako si baksus pojede sam sebe kroz servise. Odrzavanje ergele od 3 IMT traktora kosta godisnje mozda 200e sve ukupno za sva tri. Fegusoni prave oko 200-250 sati svaki, 558 200 sati teskih poslova iskljucivo.
 
To sve zavisi od obima posla. Meni bi trebalo bar jedno 2 komada 577 da odrade teze poslove i morao bih da placam radnika, jer dosta toga uradim sam sa trakorom od 90ks(stranim), a cale je na drugoj strani u drugom poslu. Sa 539 i 549 obavimo sve sitne poslove, ali za teze poslove ko ima vise zemlje nece se zezati i terati 2,3 traktora.
 
Manje potrosi jedan traktor od 100ks nego tri po 40-50ks i plus sto ti treba tri vozaca a ovamo jedan...

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Mozda je glupo moje razmisljanje al po meni bi bilo bolje imat dva 577 pa kad je frka platis covjeka da radi a usput rasteretis i sebe neg imat jedan veci pa si prinuden visit na njemu i nocu...Vidio sam po forumu da se dosta radi nocu sto nikako nisam ljubitelj pa makar nikad ne postao neki gazda
 
Mozda je glupo moje razmisljanje al po meni bi bilo bolje imat dva 577 pa kad je frka platis covjeka da radi a usput rasteretis i sebe neg imat jedan veci pa si prinuden visit na njemu i nocu...Vidio sam po forumu da se dosta radi nocu sto nikako nisam ljubitelj pa makar nikad ne postao neki gazda
Traktor od 77ks nije mali traktor, rijetko da ima nesto sto on ne moze, tako da ces i rijetko kada zvati nekoga... ali ako imas 533 ili 539 to je vec zeznuto...

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Traktor od 77ks nije mali traktor, rijetko da ima nesto sto on ne moze, tako da ces i rijetko kada zvati nekoga... ali ako imas 533 ili 539 to je vec zeznuto...

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока

A odakle mu 77 Ks,valjda ima 70 Ks? Sa ovim podatkom se cesto susrecem na oglasima i drugim mestima i bas mi je nejasno jer po fabrickim specifikacijama sve i jedan 577 ima 51.5 KW a ovamo neki pominju 77 Ks
 
Marko. 51,5kw pri 2000 obr, isto kao i Rakovica 76. Maksimalni obrtaji su mu 2200 obr.
 
Jbg,zasto onda za svakih 100 obrtaja ne navode snagu ili upisuju snagu kolika je na max. broju obrtaja,mislim stvarno mi glupo
 
Pada obrtni moment a ne snaga. Isti motor imam i na kamionu gde radi na max 2500obr i raspolaze sa 80ks.
 
Bas tako moment opada,ali najbolje momente motori postizu iznad 3000 obr.ovi i ne dosezu do momenta tako da ce svaki traktorski motor na sto vecem gasu dati vise snage.

- - - - - - - - - -

I da...snagu dodatno odredjuje kolicina ubrizganog goriva pri odredjenom broju obrtaja zato isti motori imaju razlicite snage nista cudno.
 
Pufta, mozda imas isti motor sa 80 ks, ali na tamicu. Tu se onda javlja pitanje pvp.
Da ne objasnjavam vise, nadjite neki grafikon snage motora pa pogledajte krivu.
 
Ne upisuju snagu na max broj obrtaja zato sto se uvek pise maksimalna snaga. Na maksimalnom broju obrtaja snaga vec opada.

To je vec driugo,znaci opet nije 77 ks max. snaga nego se vracamo na 70 ks i nista drugo i ne pise u teh. karakteristikama.mi bi ga sad mogli napucat i do 100 ks sa tim povecanjem obrtaja.Ja takodje znam kao sto clan AcA OPEL pise da snaga posle odredjenog broja obrtaja opada ,bar sam citao da je tako kod dizel motora na automobilima,ima ona kriva koja sve jasno pokazuje
 
Da vas resim problema

241a9e3bafb1c28ef99083ffb5f305b7.jpg


Dijagram s44

Max obrtni na 1300 obrtaja

Mada mislim da bi mu najidealnije bilo na oko 2100 obrtaja kw&nm tu bi se krive ukrstale , ima koji konj vise na 2400 obrtaja jer jos nije kriva kw u padu na 2000 obrtaja

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh