IMT

Evo problem sa tim traktorom što ima žutu ručku a plave je boje 577
Naime juče nije hteo da diže sprema
fop 4m
Očistimo filter bas je bio prljav, neko je radio menjač pre 200h i malo zviždi
Danas uradio 12_15kj i opet isto neće da digne, jedva na pun gas, uzmemo da ispustmo ulje ono vrelo bas jedno 50_60 stepeni zdravo vrućo za ruke a ulje je vašarski traktol ? Opet 577 brzo vrti menjač ako je loše ulje greje se


Jel imao neko problem sa lošim traktolom?

Ja poučen sopstvenim iskustvom sipam SAE90 I NEMA BRIGE




Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nije sad stvar vući to može plitko po oranju 1 brzom nije teret na točkovima ide umesto drljače
Stvar je nositi ladan dize ali ulje se zagreje i razredi jel iko imao sličan problem sem mene i IVAN fiki koji sipa sae 140 u 577
Jel iko imao problem sa vašarski traktolom ?
Ja kontam menjač greje a ulje loše pa greje još više, ono još redje pa greje do usijanja, stvarno je bilo vruće sve pecka po prstima

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ako zablindira filter eto ti razloga pregrevanja ulja.Kažeš menjač je urađen pre 200 rs a verovatno nešto melje i drobi čim pumpa sve to lepo navuče u filter.
 
Gumice na cevi cele, čak i ona stucna na filteru za pomoćnu pumpu cela

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Opet ja jel neko imao problema sa uljem sa vašara, jel se vama greju menjači petobrzinci?
Ti brzine majka,

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Onda su gremlini :osmeh: ali i dalje mi bode oči Fop od 4m zahvata.Jeste on kadar traktor ali što je mnogo,mnogo je.Kod mene je 5 brzinac i da kucnem u drvo ide bez problema nakon remonta.Ulje sam sipao na točenje od lokalnog hidrauličara a ne liči mi na kvalitetno.
 
To je nesto do pumpe,ja sam probao u 558 i traktol i sae 90,ujutro normalno nosi Maju 4 reda,u podne jedva,a posle 2 sata pod punim gasom dize,ceo diferencijal se usija.Kupio sam novu indijsku pumpu,malo lupa ali normalno dize i ne greje ulje mnogocak ni traktol...
 
Ulje u menjaču, ne sme toliko brzo da se zagreje, razlog, ili loše uljue, ili nešto "melje" unutra. Moj 577 posle 18 sati neprekidnog oranja je zagrejao diferencijal na nekih 70°C, što je mnogo, ali opet hidraulik je radio normalno.
Druga stvar, ako diže samo na velikom gasu, nije nikako filter, već negde "gubi" ulje u sistemu pod pritiskom, jer kada se zapuši filter, on diže samo na leru, a čim se doda gas, poluge padaju. Razlog, pomoćna pumpa je većeg protoka, i povuče svo ulje iz filtera, a klipna za poluge ostane samo na vazduhu.
 
Ladan diže ko grom ali vruć nikako
Pumpa uradjena, klip i ciliddar novi, sve ide su super dok ne ugreje
Matiću ide se plitko umesto drljače, nije mu tesko
Ali kažem ulje kad se ugreje je jako retko ko nafta!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nema špena u menjaču ono normala
Baš ovaj sa žutom ručicom
d1495e0e9cc7d4e6e7af6342b0318d08.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Čekaj da nam Luka javi da li su nešto uspeli sa zamenom ulja.
Čini mi se po kombinaciji boja da su hteli ovog IMT-a da transformišu u Rakulu,silu nebesku No 2. :haha:
 
Ulje stize ujutru od STEVAN NSpo 200 kinti litra ruska 90ka
Ima da otresa ladan a vruć da radi ko sat

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh