IMT

Odavno su se meni najbliži smejali za kanap (manilu). Pa kad je zagustilo, u njegovom traktoru prc, nema manile, drž, nedaj, da nisam imao ja, ode mast u propast.
 
Kosuticu, kakav si ti paor kad ides na njivu bez paljene zice i manile? Ja toga imam u svakoj masini :D
Imam i ja,ali im nisam video svrhu? Manila je previse glatka i nije elasticna kao pertla. Pertlu sam stegao oko remenice radilice i pumpe za vodu,pa onda prisilno navukao na remenicu alternatora bez popustanja sto ne verujem da bih uspeo sa manilom ili paljenom zicom.
 
Ne spominji papuce,komsija je danas otisao rusem na oranje u papucama i ode mu remen,ja i drugi komsija(nas 3 saradjujemo i pomazemo se) radili nesto oko struje na traktoru i ostavili telefone unutra,pa je ovaj jadnik morao da dodje peske s njive,a ja sam ga odvezao na njivu da promenimo kad prc kratak remen ne moze da naidje na remenicu radilice onda je ludak jednom rukom drzao remen,a drugom palio na direkt i uspeo je,ja sam se samo sklonio da ne gledam muku.
Sto bi neko rekao ni sve budale nisu iste. :osmeh:
 
Menjao sam nov regler na alternatoru i opet kao da ne puni a voltaza je 12.50V...Jel neko zna o cemu se radi?
 
pogledaj rotor altenatora da li su prstenovi potroseni. jesi li mjerio pri turazi koliko puni? isto tako ne bi bilo lose diode pregledat. ali ako nemas znanja oko autoelektrike savjetujem ti da promijenis altenator, moze i sa golfa dvojke jeftinije ce te izac nego da nosis majstoru.
 
Danas smo poceli raditi kocnice na 560 samo jednu stranu,ali smo promenili plan kad je vec pusteno ulje,kupljen glavni kocioni...radimo obe strane i ide sve novo,kosta oko 150e.
Jedino ovi lazovi u prodavnicama prodaju malu privredu kocioni cilindar ISTI kao u Juselu koji sam platio 1200din i vodi se pod RTD sa kutijom u prodavnici kosta 1800din i prodaju ga pod Zastava Knic,ALI bez kutije.
Jedna spravica koja bas olaksava rad.
imag2429.jpg

Dok sam otisao kod majstora tamo je bio jedan ferguson kom je samo ovo dodato na sediste i ODLICNO radi:
imag2428.jpg
 
One dve rucice sto sluze za kipovanje na 577 ili za rad sa bilo kojim orudjem koji zahteva hidraulicno pomeranje su pocele da mi flisuju ulje i nikako ne mogu da provalim gde pustaju jer ulje se sliva odgore,a taj gornji deo ne mogu da vidim od limarije,ima neko predpostavku sta moze da bude??
 
Ne zaboravi dodatne opruge na diskove da namestiš
Crevo od posude do G.K. ona bakarna creva,te opruge,gumene kapice...me casti teca=majstor.

I da ne zaboravim reci da ni kupovina delova preko neta nije bas najsrecnije resenje,jer sam narucio creva iskreno receno nisam ni znao kakva jer je postojao jedan tip na sajtu Jusela,a meni treba drugi novi tip koji nema navoj gore na kraju.
 
Ma da pusta i okapljava po malo,a izuzeno me nervira sto ne vidim odakle se sliva. Jel se moze uraditi nesto povodom toga? :osmeh:
 
pogledaj rotor altenatora da li su prstenovi potroseni. jesi li mjerio pri turazi koliko puni? isto tako ne bi bilo lose diode pregledat. ali ako nemas znanja oko autoelektrike savjetujem ti da promijenis altenator, moze i sa golfa dvojke jeftinije ce te izac nego da nosis majstoru.
Problem je resen...Lampica od alternatora na satu za pobudu nije imala masu
 
Nazad
Vrh