IMT

najbolje je novu,mani se onih gluposti sto starija to bolja :osmeh:
Nebi se složil, nekad davno kad sam imal priliku posjetiti svetinju IMR iza je sve bilo puno odlijanih blokova, glava, radilica i koječega.
Stajalo je tam godinama i nakon toga išlo na obradu.
Rekli su da materijal mora odležati, a danas se takve stvari rade po naruđbi ....
 
Nebi se složil, nekad davno kad sam imal priliku posjetiti svetinju IMR iza je sve bilo puno odlijanih blokova, glava, radilica i koječega.
Stajalo je tam godinama i nakon toga išlo na obradu.
Rekli su da materijal mora odležati, a danas se takve stvari rade po naruđbi ....

Tako je,blok motora po pravilu treba da stoji 3 godine napolju na suncu,kisi,mrazu da se materijal stabilizuje.
Sad ih pravo iz kalupa obradjuju a jedna od posledica je sto je blok od jedne R65 koju smo radili bio izvitoperen pa dihtung nadilazio nad hilznu (obardjen dok je jos bio "topao" pa u hladjenju hilzne otisle na jednu a brezoni na drugu stranu).
 
Toga više na žalost nema nigde.Prošle nedelje sam prisustvovao događaju kada je firma koja radi mašinsku obradu vratila tri bloka nazad vlasnicima.U pitanju su blokovi traktora novijeg datuma proizvodnje koji pri izbijanju hilzni pucaju da od njih nema ništa.
 
Tako je,blok motora po pravilu treba da stoji 3 godine napolju na suncu,kisi,mrazu da se materijal stabilizuje.
Sad ih pravo iz kalupa obradjuju a jedna od posledica je sto je blok od jedne R65 koju smo radili bio izvitoperen pa dihtung nadilazio nad hilznu (obardjen dok je jos bio "topao" pa u hladjenju hilzne otisle na jednu a brezoni na drugu stranu).
Ko nije znao sad moze da zna da IMR medju jedinima u evropi ima masinu za vestacko starenje materijala koja je nabavljena u doba Milosevica.Secam se tog dogadjaja,zato su ostale livnice pukle a ona radi punom parom,e sad bilo je i pre gresaka a ima i sad.IMR ima sve moguce sertifikate za proizvodnju odlivaka,a to sto je ograniceno iskoristeno pitajte politicare.

I jos nesto,Gus sto je stariji to je bolji,zato su pre blokovi stojali po nekoliko godina napolju.
 
Juce na z.stanici u Vrbasu prilikom utovara...

29xjgyf.jpg


156b9tk.jpg

Gazda Manjevic i prevoznik Pocerina....
 
Ma kakve suze radosnice... I mene moji strojevi nekad nazivciraju da bi uzeo benzina i sibicu i da vise ne gledam pa se ohladim s vremenom... Tako i ova cjela prica dobila svoj kraj kod Mirmag-a ali opet, ode stroj iz dvorista s kojim se proslo svega i svacega.

Ne znam kako vi ostali ali se ja jako vezem uz strojeve...
 
Nije bilo suza,ali i ni sve jedno...znam da je sad sve cakum-pakum i da se me nije sram nekome prodati masinu.Nervoza i brige oko njega su poodavno zaboravljene,ali uskoro stize nova masina i potebni su mi bili novci..to je jedini razlog prodaje.
Da traktor ne valja,ne bi ga prodao ni najvecem neprijatelju,a kamo li clanu foruma.Sve se mora dovesti u red pre prodaje bilo koliko to da kosta.Tako je bilo i u ovom slucaju.
 
Nazad
Vrh