IMT

Nasao sam za sebe i dosta ljudi oko sebe ono sto ih je interesovalo i to dosta ispod cene,nemam razloga da lazem bilo kog.ja sam tako pazario 567,751 sejalicu i tr frezu,ja i drugar po motor APN 6 ,drugaru nasao tr prikolicu,stricu plugove i jos nekoliko njih pomogao.

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ako nekome trebaju delovi motora ima kod Zlaje na otpadu u Koceljevi. Ima svega i svačega. Jedan deo su novi delovi, a jedan su delovi koji su zamenjeni u garantnom roku. Čisti se sve iz Rakovice i većinom završava kod njega. Ima čak i novih hladnjaka. Mi uzeli 2 nova anlasera za 30e.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Citajuci forume naidjoh gde pominju „Zatezanje srafa na zadnjem reduktoru na osovini gde znaju da popuste” radi se o imt 577 a kako ja neznam o cemu se radi imal neko volje da to malo pojasni kako se to moze osetiti da je taj sraf popustio i sta u krajnjem slucaju moze da se najgore desi ako se na vreme ne reaguje ili kako to odradit da ne popusta usled cega se to desava
 
Podignes na dizalicu, ako klimaju tockovi,tj imaju luft,treba dotegnuti matice, nista komplikovano...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Lakše je utvrditi dok je traktor na točkovima. Stani sa strane kod točka tako da gledaš u njega. Uhvati za gornji deo, i cimaj napred-nazad (treba malo jače) ako čuješ lupkanje, matica se popustila. Ako ne čuješ onda nije. Najgore što može da se desi je da se navoj svuče i otpadne ti točak. Da bi se to desilo matica mora biti žestoooooko dugo labava a to se obično ne dozvoli jer se čuje lupanje. Ako se i desi, ne treba kupovati drugu poluosovinu nego se napravi nov navoj kao i matica ali se matica više ne pravi sa tako puno kanala unutar nje jer to oslabi navoj.
 
IMT 539 je poceo zestoko da cupka prilikom pustanja kvacila u transportu pod opterecenjem, kvacilo kvacilo je skroz visoko i postaje nemoguce meko krenuti. Da li je kvacilo zrelo za zamenu ili je moguce nesto nastelovati? Ako jeste, da li moze neko da mi da uputstva kako da nastelujem. Ako mora zamena, da li se smem sam upustiti u deljenje traktora na pola i zamene korpe, lamele?

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Ako je nesto dotrajalo najbolje je zameniti lamelu nego kasnije sve,kvacilo se steluje na sl nacin,ispod korpe (pored kartera) imas ona 4 velika srafa,odvijes skines tu plocu i tu vrsis stelovanje.

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Mislim da ti se neki saraf na zabici odvrnuo, a moguce i da je lamela losa. Kada ste zadnji put to popravljali, i za cega vam sluzi traktor, koje poslove radi?
 
Kod mene u selu skoro svaki 539 tako krece, vlasnicima ocigledno ne smeta, a ja se bas pitao sta li je prob, nelogicno da je fabrika tako ostavila.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ako je nesto dotrajalo najbolje je zameniti lamelu nego kasnije sve,kvacilo se steluje na sl nacin,ispod korpe (pored kartera) imas ona 4 velika srafa,odvijes skines tu plocu i tu vrsis stelovanje.

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka

Tu moze da steluje kardansku lamelu, za pogonsku se razdvaja traktor... inace ako se naglo pusti kvacilo pod velikim gasom hoce lamela da se iskrivi i onda cima...
 
IMT 539 je poceo zestoko da cupka prilikom pustanja kvacila u transportu pod opterecenjem, kvacilo kvacilo je skroz visoko i postaje nemoguce meko krenuti. Da li je kvacilo zrelo za zamenu ili je moguce nesto nastelovati? Ako jeste, da li moze neko da mi da uputstva kako da nastelujem. Ako mora zamena, da li se smem sam upustiti u deljenje traktora na pola i zamene korpe, lamele?

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
Drugar je imao isti problem na 542 kada smo razdvojili traktor srafovi na zabicama nisu bili dobro podeseni,kada smo ih namestili na jednaku meru nije vise imao problema.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Hvala svima na odgovorima, a koliko je komplikovano da sam raspolovim traktor i nastelujem/zamenim? Logicno mi je da se sklapanje radi obrnutim procesom od rasturanja ali ne znam za to stelovanje da ne bude da sam razdvajao traktor a da nista nisam uradio. Da li je potreban neki poseban alat kod stelovanja?
 
Nazad
Vrh