IMT

Kad sam stavio u oglas da prodajem traktor, prvi dan me je zvalo deset trgovaca i svi od reda su prvo pitali imaš li ti još šta od priključaka da prodaš. Za traktor polovina od njih nije ni pitala, a skoro svi su prvo spomenuli tanjiraču...
 
Kod mene u kraju je par ljudi kupilo traktore sa po par prikljucaka. Kada se malo preracuna traktori su svi bili u pola cene.
 
Kad nas covek VOLI da daa koji dinar vise,ali da kupi nalickan od svercera pa da se po selu prica kakav je,nego da kupi od postenog coveka i sam ga malo sredi.
Cast izuzecima.
 
Popustis papucicu, ona je navucena na osovinu, jer ti ustvari stelujes osovinu tj njen polozaj kada ce poceti da stiska druk_lezaj pracne.
Kocnice stelujes svana na unutrasnjoj strani dobosa, imas one limice kojima je pokrivena rupa u dobosu da ne ulazi prljavstina.Lim odguras u stranu i velikum safcigerom zapinjes unutra za mehanizam stelovanja, nesto kao lancanik.Nema potrebe da diras polugice.

[/QUOTEsta znaci pracne,tu rijec nijesam cuo kod nas,okrecuci osovinu osjetili se to pod rukom ili se cuje kad je dovoljno
Pracne su dio mehanizma kvacila, tj korpe i to ne mozes vidjeti svana.Osjeti se pod rukom, slabije ces cuti.

Nego, reci mi postoji li u okolini Niksica prezime '' Ivanovic''
 
Poslednja izmena:
Kad vec spominjemo kupovinu traktora preko oglasa,odnosno interneta,da kazem da imam mnogo losa iskustva sa onima sto stave "CENA PO DOGOVORU".Znaci kad kazu cenu covek komotno u nesvest moze da padne i zato mislim da je cisto gubljenje vremena da njih neko zove.Jedan kad mi reko 6200e,a ja razumem 4200e pa razmisljam kao i nije mnogo,kad mi ponovi,a ja ostado bez teksta,onda mi kao sav ponosankaze "ali dajem i kabinu uz njega".Tako da ja vise te matrapaze ne zovem.
 
Ja nisam u pravu jer nisam lud pa šta bi trebao da dotjeram strani stroj pa da kupujem skupe dijelove nisam pukao niti ću da bacam novce .
Jedino da zlato vadim iz zemlje ja sa svojim kramama napravim posao kao i oni sta imaju traktore od milijona pa radite bacajte novce.
Lako se novci danas zarade .
Neki dan smo zvali za mf motor 35 generalku izlazi oko 1600 eura pa ko će to da da traktor je parkiran kod susjeda u njivu i tu će ostati.
A stara krama 30 godina ja za te pare 3 generalke na imt radim.

Ne znam gde si to zvao,meni za 3060 izlazi oko 800 evrica...
 
Tako je upali oglase malo od njuskala imas dijelove pa kad vidis koliko lamela samo dode slabo mi je.
Ma imt je zakon dzaba dijelovi nezz sta bi da imam skup traktor .
bio bi parkiran da se pokvari sigurno.
A nov kupovat pa opet da imam 40000 europljana ne bi poljoprivredu radio uzivao bi.
 
Mijenjao sam semering iza sajle obrtaja u ferge,prvo uzmem SKF 5e komad i kad sam ga kući otpakovao on tvrd kao da je pečen.Nabacim opet curka,odem kupim nekakav od 1,5e evo i on curka.Šta da kupim,da li opet skf ali da tražim mekani ili šta da radim?
 
Nazad
Vrh