IMT

Zaradio je sebe za to vreme i neka je sa srećom narednih 10 godina :ppozdrav:
 
Jbt Bobo al tudje brzo prodje,secam se fotki sa pocetka rada foruma kad si kacio,sad imam osecaj kao da si ga kupio pre 3-4 godine. Nek te sluzi jos toliko.

Inace sutra dogovoreno cepanje na pola,majstor ima semering i sve,moje je samo da ne odmazem puno dok radi. :ppozdrav:
 
Evo jedna da ne bude monotono. :osmeh:

85369149133103363942.jpg
 
Bobo ovo je slikano kada je kupljen?

Ovo je drugi dan u avliji slikano. Doterao sam ga po noci pa se nije moglo nista slikati s tadasnjom tehnologijom ;)


Radnih sati ima malo za godine. Prvih godina je radio malo pa se postupno povecavala povrsina, pa ja kupljen malcer, pa berac, pa se oralo danonocno i 3 godine za redom je tukao 500-600 sati godisnje i onda je dosla Brena, prodan i tarup i berac pa sad radi samo transport i oranje manjih parcela i opet radi posla skoro kao i kad je kupljen...

Trenutno ima oko 3800 (bar mislim da je tako, ne pamtim), iako mi se cini da sporo broji sate, nisam nikad usporedjivao ali toliko pise na satu...
 
Onda ne diram nista zasad koci odlicno, mislio sam da cu dobit vecu silu kocenja ako prebacim u donju rupu.
Prijatelju, nije tesko izvadi osigurac izvuci klince pa prebaci i probaj sam tako ces otkloniti svaku dilemu.Ja sam na primer na Rakovici produzio polugu za kvacilo za malo i dobio sam mekse kvacilo i to puno mekse,da nebi ulazili u raspravu sta je bolje ti probaj jer stvarno nije tesko a korisno je. :osmeh:
Da ispravim post, da bi dobio jaci prekret trebalo bi da probusis novu rupu iznad one postojece ili da prepravis prekret pozadi tamo gde se kaci sipka za kocnicu.
 
Poslednja izmena:
Bjezi od toga... To ima dosta problema jer traktori koji su bili opremljeni sa servo uredjajem nisu imali amortizer kao sto ga imaju zetori sa servom pa od udaraca u prednji trap cjeli sistem dosta brzo dobije lufta, procuri ventil na cilindru i tako, onda se poremeti rad ventila pa u jednu stranu skrece sam dok u drugu muke isusove i tako...

Radi to dosta dobro al stalno neke pizdarije. Bolje to izbjegavaj ako mozes...
 
Planiram u skorije vreme komplet farbat 539 pa me zanima da li je potrebno i komplet instalaciju skidat ili moze farba onako preko kablova,da li se skidaju kablovi samo radi estetike ili ima neki drugi razlog i da li jos na sto treba obratit paznju prilikom farbanja?Imam par ostecenja na haubi i krilima koja su malo pomotana pa mi majstor rece da se to moze "ispeglat" a ja opet neznam da bi to dugo drzalo (gitovanje) jer ipak traktor za razliku od auta ima daleko vece vibracije ,hocel to vremenom ispucat i otpast,koja bi farba bila ponajbolja tj.postojanija i ako imaju jos neke stvari na koje treba obratiti paznju nebi bilo lose da me savetujete pre nego sto pocnem sa radom?
 
PAL Češka, prva ugradnja na mom 539 1993. god i još uvek radi, doduše ima samo 2000 sati.

....
U stvari nisam siguran dal je PAL i brava paljenja na njemu, pogledacu sutra, ali je sigurno PAL kontakt brava.

Na trzistu ima mnogo brava kopija FADIPa...

Ako hoces da ti brava duze traje ugradi relej.
 
Ja na 549 imam onu rucicu za palenje. Jos je nisam pipnuo a 91 god traktor i nema releja

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh