IMT

Da Pajac. Taj kraj gde se kace prikljucci.
Tačno 90mm.

11a74ebc8d88712644b5805c237758b3.jpg
 
Sta se tacno dobija stelovanjem na ovom sarafu. Imam *problem* sa 533, dimi cim se optereti, ne mnogo ali dimi, dim je boje izmedju crne i tamno plave, vise crn.
Ulje ne trosi, motor je radjen prije 3 godine, uradjen je na 539 ima snage, pali odlicno ali samo taj dim sto baca. Jedan covjek mi rece da mu je mozda velika kolicina goriva pa ne moze da sagori i kaze da se to steluje na ovom sarafu.

20170424149302753204505.JPG
[/IMG]
 
Na tom srafu doziras kolicinu nafte i otvaranjem elemenata preko zupcaste letve samim tim startno punjenje i kao i palenje samog motora probaj malo leptir da otvoris dadobija malo vise vazduha jer ti je odnos vazduha i nafte los to jest fali mu vazduha pa zato i dimi crno i nakraju da kazem regulacija srafa utice i na max broj obrtaja ako nemas ko da ti to sredi malo ces se pozabaviti srecno.
 
A u kojem smjeru smanjujem? Probao bi malo smanjiti da vidim sta ce se desiti ali cu zabiljeziti daa mogu vratiti na isto
 
Smanjuješ ulevo tj kad odvrćeš već na pola kruga biće razlike samo polako dima će nestati samo da ne preteraš da onda teško startuje sve to radi na minimanom gasu mora da pali samo da takneš ključ.

- - - - - - - - - -

Moraš da dobiješ na kraju kad daš pun gas 2200 obrtaja itreba da odrezuje kad turiraš.
 
Remont 560 je zavrsen, imam sledeci problem. Termostat sam kupio nov, na starom se jedno pero otkinulo. Zamjenski je "teleoptik" ali u mjestu nabije samo 60c ko i sa starim poluispravnim termostatom. Malo sam ga voziko po selu i nije nigdje temp mrdala. U cemu moze biti problem, na njemu pise 83,5 da otvara koliko sam ja uspio da protumacim oznake.

IMG_0443.jpg
 
To ti je kat.broj 835.2.2,a tačka potpunog otvaranja je na 78 koliko sam ja uspeo sa slike da protumačim. Ne sekiraj se,nabiće temperaturu kada ga opteretiš. 60 je sasvim dovoljna temp.
 
Sad vec ima smisla, danas je na leru uspio izgurat na 70 ali je i dan topliji nego juce. Vjerovatno u poslu da ce radit poso ali mi opet tesko za svarit da ce nagurat 90 bilo kad. Ekstremno ne racunam.
 
Drugari na koji nacin da ubrzam kardan na imt 560 da bih dobio brzinu kardana kao na 539,tj da na 1400-1500 obrtaja motora dobijem 540 obrtaja kardana?
 
Remont 560 je zavrsen, imam sledeci problem. Termostat sam kupio nov, na starom se jedno pero otkinulo. Zamjenski je "teleoptik" ali u mjestu nabije samo 60c ko i sa starim poluispravnim termostatom. Malo sam ga voziko po selu i nije nigdje temp mrdala. U cemu moze biti problem, na njemu pise 83,5 da otvara koliko sam ja uspio da protumacim oznake.
I meni je ista situacija sa indijskim termostatom na Rakovici. U voznji drzi 60-65C a kad se upregne drzi od 70-75C. Original Teleoptik ostao otvoren i na hladnom vremenu nikako zagrejati motor.
 
Da ne mora produzivati sve kardane i trositi pare na novu dugacku osovinu, moze se izbaciti iz budze gornji medjuzupcanici i osovina i nastavak kardana se mogu zavariti jedno za drugo. Ovdje jedan to napravio kod sebe i vec godinama pogoni frezu tako i kad su iz sela vidjeli da funkcionira i ostali su trazili da to i njima odradi. Proculo se i kaze sam da je uradio preko 30 traktora na ovaj nacin i jos mu se nitko nije zalio.
 
Ne bih da varim,budzim,mislio sam ako to moze ikako da se postigne ubacivanjem drugog para zupcanika,pa ako je to neko radio da mi kaze koji odnos i koliko zuba,pa bih napravio kod strugara.
 
I jos mu fali ploca koja drzi lezaj da ne ispadne napolje...

Sto se tice mjenjanja medjuzupcanika, to nije budzenje i prepravljanje da neki majstor pravi druge zupcanike i pitaj boga kako ih obradi i okali?? Kruzi prica da se medjuzupcanik okrene "naopako" da se dobije 1000 okretaja kardan al to je nemoguce koliko sam ja to uspio vidjeti a po katalozima pise da je kardan s 1000 okretaja opcija za 560 i 577... Ne znam ko tu koga al eto, takva prica kruzi.
 
Nazad
Vrh