IMT

Da li je neko cuo ili ima neke informacije o coveku sto ugradjuje prednju vucu na 533/9? Naime nalazi se negde na izlazu iz Valjeva kada se krene prema Lajkovcu, dogovori se sa covekom, otera mu se traktor i on sve to zavrsi za nekih 6-7 dana, a cena je valjda nesto oko 2000e.
 
Samo jos jedno pitanje u vezi filtera vazduha:koliko se sipa ulja u oniu posudu,kod mene imaju red manjih rupica i malo gore red visih rupica.Logicno bi bilo da je to neka oznaka za Min. i Max. da li sam u pravu i da sipam do ovih gornjih visih rupica.Kod ovakvih filtera novije proizvodnje vidim samo rupice jedne velicine tj.nema manjih i vecih.
 
Danas na 533 promijenjeno ulje svi filteri (ulja i nafte) ociscen filter vazduha i stavljen novi auspuh... Drugi traktor, za nepovjerovati.. Bilo je dosta nekog mulja i taloga u filterima goriva a i vazdusni je bio prljav.. Ne radi mi traktometar ali mi se cini da je dobio jos bar 200 obrtaja na punom gasu a i mnogo ljepse radi..
 
Posto sam video link za ugradnju prednje vuce u temi Slobodna diskusija o traktorim poslao sam poruku coveku u vezi prednje vuce za 560. Evo odgovora u celosti :
prednja vuca komplet(prednji most sa sponom,felne,kardan,reduktor)2250eur,zupcanici za pogon,lezajevi i caure za unutra 150eur.

Sta bi traktor dobijo ili je njemu vuca neupotrebljiva...

Zanima me vase misljenje :)
 
Ne razumijem tvoje pitanje. Sta hoces da pitas sa ovime sta bi traktor dobio i jel upotrebljiva. Na prvu ti mogu odgovorit da bi traktor dobio prvu vucu ili ti pogon na sva 4/3 tocka jer naprijed nema spere. A dal vrijedi na tom traktoru? Vrijedi!
 
Cijena od 2250€ je na granici isplativosi ukoliko se samo ugradjuje orginalana imt prednja vuca, ova cijena za neke budzevine ne dolazi u obzir.
Uzeo sam da je je neka prosecna cijena IMT-a 60-70 KS bez prednje vuce 3000-3500€ a sa prednjom vucom 5000-6000€
 
Postovanje kolege,molio bih vas iskusnije za savet,primetio sam da mi negde dobro curi ulje i ucinilo mi se da je sa pumpe volana pa sam nju predihtovao ali kasnije se ispostavilo da curenje dolazi iza nj,tacnije ispod linijske pumpe a iza pumpe volana,vidim da se tu nalazi neki dihtung i kroz njega pici ulje kad motor radi.Moje pitanje je da li li ima neki skriveni sraf gde bih ja to mogao probati doteci,ili ako nema sta bih sve trebao skinuti da bih dosao do tog dihtunga da ga zamenim.U pitanju je imt 560 stari tip sa m34 motorom.Hvala unapred.
300b0n6.jpg
[/IMG]
 
Kod IMT 549 imam ovakav problem gornje staklo kod vrata ponekad hoće da krene napolje. Ima neko rešenje na to?
ebfd8718d43115aa88b52a4a6dcc367d.jpg


Taptalk LG-65
 
To sa staklom smo mi resili kao na starim MTZ-eima napravis dve ovalne platne i ispupcene kroz sredinu sraf 4mm i stegnes na par mesta i nema gde da bezi uslikacu pa cu okaciti da vidis kako!
 
Postovanje kolege,molio bih vas iskusnije za savet,primetio sam da mi negde dobro curi ulje i ucinilo mi se da je sa pumpe volana pa sam nju predihtovao ali kasnije se ispostavilo da curenje dolazi iza nj,tacnije ispod linijske pumpe a iza pumpe volana,vidim da se tu nalazi neki dihtung i kroz njega pici ulje kad motor radi.Moje pitanje je da li li ima neki skriveni sraf gde bih ja to mogao probati doteci,ili ako nema sta bih sve trebao skinuti da bih dosao do tog dihtunga da ga zamenim.U pitanju je imt 560 stari tip sa m34 motorom.Hvala unapred.
300b0n6.jpg
[/IMG]

Identican problem je i na mom 560. Pusta izmedju razvoda i bloka motora. Tu ne gine skidanje komplet razvoda i zamjena dihtunga.
 
Nazad
Vrh