IMT

Znam da nije tema, ali ne mogu da nađem nešto slično temi "Anlaser", pa rekoh da probam ovde...Da li je neko remontovao / ubrzavao kod IBM Marković anlaser (533), tj. staro za novo ?Gledam na sajtu traži 80 e za remontovan,a uslov je da mu pošalješ stari, ako ne cena se povećava za 50e.Da li je neko ovde na forumu sarađivao sa njima ? Hvala unapred.
 
Zaobiđi markoviće u što širem krugu da ne bih imao problema kao neki članovi ovde. Bolji je Čolić, ja sam kod njega radio alnaser pre 4-5 godina i evo služi bez greške. Ako ti treba broj poslaću ti na pp.
 
jel ima za kupiti kvacilo za imt 540 sa fiat motorom a da je kvalitetom kao izvorno?
ili, moze li se isto reparirati da bude kao izvorno prije 40g?
fali samo malo da uredno presaltam brzine a kardan moram s nogom lupiti u rucicu da upali kardan. ne odvaja dovoljno.
 
Ljudi danas mi se zaglavio ventil hidraulike na Fergi. Koliko je novi i koji preporucujere?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
ovako
ima 540 fiat...kvacilo ne odvaja skroz pa teze ukljucim kardan, iskljuci ga lagano ali i dalje lagano vrti...brzine se saltaju ok ako trakor stoji na mjestu.
dolje nema one ploce na zvonu. moze li mi netko reci kako da probam nastelati kvacilo preko te rupe odozdola? slika kakva?
 
ovako
ima 540 fiat...kvacilo ne odvaja skroz pa teze ukljucim kardan, iskljuci ga lagano ali i dalje lagano vrti...brzine se saltaju ok ako trakor stoji na mjestu.
dolje nema one ploce na zvonu. moze li mi netko reci kako da probam nastelati kvacilo preko te rupe odozdola? slika kakva?
http://poljoinfo.com/showthread.php?92-IMT/page1064 Kreni od posta broj 21275 na ovoj strani i procitaj naredne dvije, tu je sve napisano ima i slika.
 
Moze mala pomoc.Izbacio mi 577 ulje na klipu hidraulike(spoljna hidraulika)gore unutra na cauri gde ide klin.Nisam mogao nesto da podignem pa sam stavio crevo i isao na glavnu pumpu a ne na pomocnu i podigao sam ali mi je propisao klip tu gore.Sad,da li je to odusak ili sta?I nakon sto sam ugasio traktor ulje je jos curelo tu na cauri toj.Da li je klip otvorem mislim da li ima protok ulja i gore u toj uski gde ide klin ili sta vec?
2cdb8b0de7ede25293ceb63469d7f10b.jpg
19860e8e0b6e7487fe69030bd885cc78.jpg
32b344e22b22a9006a8f3f2ba28e4c13.jpg
93eea7a2f0d3fbc0fab437958304f331.jpg


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Pantelija koliko se ja razumem u hidrauliku to je teoretski nemoguce. Ta caura je za klin i tu bi trebalo da imas mazalicu.
 
Da gore je sverni lezaj sad sam razmontirao sve.Pukao klip.Kako nisu napravili neki ventil za takvo opterecenje?
4aaeacb3a53e30931e9b732344e14dcd.jpg
1858a4946c38b06a15f3cc5f7d822c1c.jpg


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Preuzet danas motor kod Cubija.cena 490e sa obradom glave.majstoru ostaje zaptivanje i sklapanje.uzeo sam i novu uljnu pumpu,proizvodjac Pobeda tesanj.cena 7200.Trenutno je jos pumpa visokog pritiska na proveri.
Ispostavilo se da je problem nastao na 4.cilindru(prvom do volana).Majstor tvrdi da je izgoreo klip zbog lose pumpe i dizne a bosista kaze da je to cest slucaj jer taj klip i nekog razloga ima najslabije podmazivanje.
 
Сивоња данас добио нов мало краћи спортски ауспух из С.Паланке.
8d60539fa34af5fa19323b8aa278691c.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Stiglo obavestenje danas od Ramaca pumpa zrela za generalni remont.200 e.linijska pumpa.muci me samo sto sam pre 2 god.platio 50 e nekom bosisti i on je kao"uradio"...trebao sam valjda znati da joj za te pare nista nije mogao uraditi.
 
Hvala momci.jos jedno pitanje,ne znam da li postoji tema.Koliko je potrebno realno sati rada u razradi posle generalne motora?predstoji mi oranje pa da znam dal uopste smem u brazdu ove god.sa njim.
 
Za 50 e bošisti samo očiste pumpu.

Pre 10tak godina trebao sam da radim pumpu linisku na 539... Ramač mi tražio 180e ...uglavnom preko prijatelja koji je tada bio vozač autobusa u jednoj firmi dođem do njihovog bošiste, čovek mi uradio pumpu i doneo račun za kompletan materijal 4500din i za ruke mi uzeo 20e... 4-5 god kasnije igrom slučaja i ja počnem da radim u toj firmi i prvo ajd da nađem bošistu... otišo u penziju... novog nema pumpe uslužno rade drugi servisi... jbga... pumpa i danas radi perfektno, tako da te cene kod bošista su baš preterane al kad nemaš izbora tako mora.
 
Nazad
Vrh